امروز يك شنبه  ۱۰ فروردين ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

سفر به روستای حاجی آباد همراه با آیش در رادیو فرهنگ

مشاهده ۱۸۵
۱۳۹۸/۰۴/۰۵- ۰۸:۴۹
رادیو فرهنگ در برنامه «آیش» چهارشنبه 5 تیر، به معرفی روستای حاجی‌‎آباد از توابع استان سمنان می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «آیش» چهارشنبه پنجم تیر، به سراغ اهالی روستای حاجی آباد می‌‎رود تا ضمن معرفی این روستا درباره سبک زندگی و اثربخشی زندگی در این محیط مطالبی را در اختیار شنوندگان قرار دهد.

 در برنامه هفته گذشته نیز «آیش» میهمان مردمان گرمخوی و میهمان نواز حاجی‎آباد دامغان شده بود که این هفته در بخش دیگری با اهالی این روستا گفت‎وگو می‌کند.

مژگان اسدنیا درخصوص این مستند رادیویی گفت: در دنیای امروز، سبک زندگی سلامت محور بهترین راه برای پیشگیری از بیماری و داشتن یک زندگی سالم است از این‎رو فرهنگ حفظ سلامت گنجینه ارزشمندی است که امروزه نه به عنوان هدف زندگی بلکه به عنوان یک منبع برای زندگی اثر بخش شناخته می‌شود.

وی ادامه دارد: ارزیابی و سنجش سبک زندگی در مراکز روستایی بیانگر این نکته است که چه ارتباطی بین سلامت روان، سلامت جسم و ایمنی محیط زندگی وجود دارد؟ با این اوصاف در مستند آیش با بررسی متغیر محل زندگی روستایی روستای حاجی آباد حاج علی محمد دامغان بر آن شدیم به نقش محوری فرهنگ تغذیه سالم در ارتقای سلامت بپردازیم.

تهیه‎کننده و گزارشگر «آیش» گفت: این مستند با سه بخش سرچشمه، چکادا و دامنه به بررسی سلامت خانواده با حفظ سلامت زنان و نیز توجه جدی به توسعه فرهنگ غذای سالم و همچنین سازگاری با اضطراب و توانایی استفاده از حمایت خانواده و جامعه می‌پردازد.

این برنامه  با سپاس از همراهی اهالی محترم روستای حاجی‎آباد حاج علی محمد دامغان و خانواده شهید غواص عباسعلی فرمنی، کاری از گروه  فرهنگ و جامعه  به تهیه کنندگی مژگان اسدنیا؛ کارشناس و پژوهشگر سید مجتبی حسینی رستمی و

هماهنگی و عکاسی بهزاد توسلی رستمی، چهارشنبه از ساعت 13:15 به مدت 15 دقیقه از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز  پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما