تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

قدردانی از برگزیدگان نخستین جشنواره رادیویی PSA در معاونت برون مرزی
قدردانی از برگزیدگان نخستین جشنواره رادیویی PSA در معاونت برون مرزی

کد خبر : 13184 تعداد بازدید : 4621 تاریخ خبر : ۱۳۹۱/۱۲/۲۳   ساعت خبر : ۱۶:۲۲

مراسم قدردانی از برگزیدگان نخستین جشنواره برنامه سازی رادیویی در قالب PSA در معاونت برون مرزی صدا وسیما برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ؛روز چهارشنبه با حضور  سرافراز، معاون برون مرزی صدا و سیما از برگزیدگان نخستین جشنواره رادیویی آگهی خدمات عمومی، PSA، Public Service Announce ment قدردانی شد.

 سرافراز در این مراسم، با اشاره به ضرورت استفاده از روشهای جدید در برنامه سازی، گفت، در روش های جدید باید بسته های جدید برنامه های رادیویی تولید شود كه هم به شكل برنامه كوتاه و هم با زمان بندی رادیویی ارائه شود. وی با بیان اینكه در تولیدات و پخش برنامه های برون مرزی، به ویژه پخش اینترنتی و دیجیتال، قدمهای خوبی برداشته شده است، افزود، برنامه ها باید به صورت بسته های تولیدی آماده شود كه مخاطب در هرزمان، برنامه مطلوب خود را بتواند انتخاب كند و آنچه مورد نیاز هست، استفاده كند.

محمد اخگری، مدیركل اداره آموزش برون مرزی نیز در این مراسم با اشاره امتیازات آگهی خدمات عمومی، PSA ، آن را اثرگذار دانست و خاطرنشان كرد؛ این آگهی ها، پیام های كوتاهی است كه طی روز چندین بار تكرار می شود و قادر است تا مفهوم آگهی را در ذهن مخاطب حك كند.
ا

خگری، موضوعاتی همچون تروریسم، توهین به مقدسات، اسلام ستیزی و صلح را از جمله عناوین آثار ارائه شده به جشنواره PSA برشمرد و افزود، پس از دوره آموزشی، 27 اثر از سوی رادیوهای برون مرزی ارائه شد كه در نهایت 7 اثر به عنوان آثار برتر انتخاب و معرفی شدند.

در پایان این مراسم، از برگزیدگان نخستین جشنواره برنامه سازی رادیویی در قالب PSA ، قدردانی شد. گفتنی است؛ اثری از امین رسولی تولید شده در رادیو آران (مركز اردبیل)، با مفهوم صلح توانست، عنوان اثر برتر جشنواره را به خود اختصاص دهد.

مهران مهبد از شبكه آلمانی، حبیب الله كاظمی از رادیو ایتالیایی، جعفر دژم خو، نسیم جولایی و سارا صنعت از شبكه عربی–افریقایی و محمدرضا كریم زاده از رادیو آلبانی نیز به عنوان منتخبین جشنواره تولیدات رادیویی PSA معرفی شدند و از معاون برون مرزی صدا وسیما، لوح تقدیر و جوایزی دریافت كردند.

در این مراسم همچنین، امیر درگاهی، سرپرست انفورماتیك برون مرزی، از تهیه نرم افزار "ادعیه با زبان های مختلف" كه در رادیوهای برون مرزی، تولید شده است، رونمایی كرد. وی همچنین خبر داد كه به زودی دسترسی به آرشیو و بسته های تولیدی برنامه های رادیوهای برون مرزی در وب سایت ها، برای مخاطبان امكانپذیر می شود.
محمد سرافراز، معاون برون مرزی، با ارزیابی مثبت از این اقدام، خواستار تولید نرم افزار نماز با زبان های مختلف برای مخاطبانی شد كه می خواهند با اسلام بیشتر آشنا شوند. وی در این زمینه گفت؛ نماز، نقطه تلاقی آیات قرآنی و ادعیه است و خوب است چنین نرم افزاری به صورت تصویری در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

 


۱۳۹۱/۱۲/۲۳
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir