تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۳      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


اعتماد مردم آمریکا به صدا و سیمای ایران

کد خبر : 26694 تعداد بازدید : 7602 تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۱/۰۲   ساعت خبر : ۰۹:۴۷

رسانه‌های ایران اخبار صحیحی درباره آمریکا منتشر می‌کنند که برخی از آن‌ها در صدای آمریکا منتشر نمی‌شود .


وب سایتBBG Watch نوشت:رسانه‌های ایرانی بیش از رسانه‌های امریكا خبرهای موثق از آمریكا منتشر می كنند .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ،‌این وب سایت كه ناظر بر رسانه های آمریكا معرفی شده است در مقاله ای تحلیلی با اشاره به خبرهای مهمی كه در رسانه های آمریكایی پوشش داده نمی شود اما در رسانه های انگلیسی زبان ایران از جمله "پرس تی وی" و "رادیو انگلیسی" صداو سیما " پوشش داده می شود، نوشت : این موضوع ضعف مدیریتی صدای آمریكاست كه به رغم بودجه  200 میلیون دلاری در مقایسه با رسانه های ایران از لحاظ درج و به روز رسانی اخبار هم در وب‌سایت و هم در صفحه فیس بوك،عقب تر از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است .

در این مقاله آمده است: اكثر گزارش‌های خبری در وب‌سایت رادیو انگلیسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران صادقانه و بدون تبعیض خاص هستند و تفاوت چندانی با خبرهای مندرج با خبرگزاری‌هایی چون رویترز ،یا آسوشیتدپرس ندارد . 
وب‌سایت BBG Watch  كه گفته می شود متعلق به "بنگاه سخن پراكنی آمریكا موسوم به (BBG)" است ، در مقایسه صفحات فیس بوك"پرس تی وی"،و رادیو انگلیسی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با صدای آمریكا نیز نوشت:وب‌سایت صدای آمریكا از لحاظ درگیر كردن مخاطبان از طریق رسانه های اجتماعی وضعیت بهتری از سایت های خبری ایران ندارد.
ناظر بر رسانه‌های آمریكا در ادامه با بیان این‌كه "وب‎سایت های پرس تی وی و رادیو انگلیسی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ارزش مراجعه دارند" نوشت:كاربران صفحه فیس بوك "پرس تی وی " دوبرابر صدای آمریكا است و به طور منظم و بسیار بیشتر از صدای آمریكا به روز‌‎‌ ‌رسانی می شود.
صدای آمریكا برای 43 زبان مختلف برنامه پخش می كند،اما صدای آمریكا برخلاف "پرس تی وی" شبكه ای 24ساعته و انگلیسی زبان نیست و بولتن‌های خبری شبانه‌روزی  پخش نمی كند؛ اما پرس تی وی اخبار و تفسیر بیشتری درباره آمریكا در مقایسه با صدای آمریكا در  وب‌سایت خود پخش می كند.
در مقاله تحلیلی وب‌سایت BBG Watch تصریح شده است:"پرس تی وی" از لحاظ سرعت درج و به روز رسانی اخبار هم در وب‌سایت و هم در صفحه فیس بوك در مقایسه با صدای آمریكا بسیار بهتر است و دو برابر صفحه فیس بوك صدای آمریكا كاربر دارد./110


۱۳۹۲/۱۱/۰۲
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir