تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


رونمایی از مستند شکوفه های زیتون در شبکه جهانی سحر

کد خبر : 78074 تعداد بازدید : 1475 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸   ساعت خبر : ۰۹:۰۴

مراسم رونمایی از مجموعه مستند "شکوفه های زیتون" در شبکه سحر معاونت برون مرزی صداوسیما برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، عليرضا سليماني زاده مدير شبكه جهاني سحر در ابتداي مراسم رونمايي از مجموعه  مستند "شكوفه هاي زيتون" از تلاش عوامل و دست اندركاران اين مجموعه مستند قدرداني كرد.

در اين مراسم كه با حضور برخي مديران شبكه جهاني و آقايان صلاح زواوي سفير فلسطين در تهران ، خالد قدومي نماينده جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) و ناصر ابوشريف نماينده جهاد اسلامي برگزار شد از عوامل تهيه و توليد مجموعه مستند " شكوفه هاي زيتون " قدرداني شد و صحنه هايي از اين مستند فاخر براي حضار به  نمايش درآمد.

مجتبي لطفي كرامتي، كارگردان مجموعه مستند "شكوفه هاي زيتون "اين مستند را يك كار توليدي- پژوهشي بنيادين عنوان كرد كه حاصل تلاش يكساله  تيم  مستند ساز جوان و خلاق است و در رويكردي نو و با بهره گيري از تصاوير كمتر ديده شده ، به تحقيق و انعكاس واقعيت سرنوشت 26 هنرمند و نخبه فرهنگي آمريكايي و اروپايي يهودي و مسيحي حامي فلسطين مي پردازد.

به گفته لطفي كرامتي، بيشتر اين نخبگان غيرمسلمان هستند و دليل انتخاب اين افراد اين بوده است كه با الهام گرفتن از حاميان فلسطين به جهانيان نشان داده شود كه دفاع از مردم مظلوم فلسطين مختص مسلمانان نيست و هر كس اندكي وجدان بيدار داشته باشد  ظلم برعليه مردم مظلوم فلسطين را درك مي كند.

"شكوفه هاي زيتون" سعي كرده است از ديوارهاي سانسور اخبار و رويدادهاي رسانه هاي غربي مربوط به مردم مظلوم فلسطين عبور كند و گوشه اي از واقعيات سرزمين فلسطين را به تصوير بكشاند.

علت نامگذاري اين مجموعه به خاطر وجه تسميه شكوفه هاي زيتون با شهادت دختر 23 آمريكايي "ريچل كوري"است .

وي افزود: خانم ريچل كوري را نماد يك زيتون در نظر گرفتيم كه اين درخت افتاده بر زمين نه تنها از دست نرفت بلكه جوانه زد و اسم اين جوانه ها را گذاشتنيم شكوفه هاي زيتون  .. جوانه هايي كه نماد آن نخبگان فرهنگي و علمي هستند كه از سراسر جهان به پا خاسته اند و جنبش هاي بي نظيري را كه باعث زمين گيري رژيم صهيونيستي شده است ،  بوجود آورده اند.

لطفي كرامتي همچنين تاكيد كرد:  به اذعان رژيم صهيونيستي يكي از نتايج مستقيم شهادت ريچل كوري  تشكيل نهضت هايي همچون "بي دي اس" يا جنبش تحريم كالاهاي اسرائيلي بود كه به قدري ضربه اي اساسي و جبران ناپذير به پيكره  رژيم صهيونيستي وارد كرده كه بارها رژيم غاصب اسرائيل و مقامات جعلي اين رژيم انتقاد خود را در اين باره به رسانه هاي آمريكايي و در محافل صهونيستي بيان كردند.

"شكوفه هاي زيتون" در 13 قسمت تهيه شده كه پخش فصل نخست آن از نوروز 96 از شبكه جهاني سحر آغاز شده است

صلاح زواوي سفير فلسطين در تهران كه به مناسبت رونمايي از مستند "شكوفه هاي زيتون" مهمان  شبكه جهاني سحر بود ضمن تشكر از ساخت چنين مستندي گفت : فلسطين امت بزرگي است و سهم مهمي در تاريخ مبارزه با ظلم و ستم در جهان دارند.

وي گفت : بايد جوامع مسلمان هوشيار باشند كه  رژيم صهيونيستي خطرناكترين برنامه و نقشه خود را  نه تنها در قبال فلسطينيان بلكه براي تمام جهان عرب آغاز كرده و بدنبال  تقسيم كشورهاي عربي و اسلامي است.

او ادامه داد: جمهوري اسلامي  چه در زمان امام خميني (ره)  و چه در زمان  حضرت آيت الله خامنه اي ( مدظله العالي ) همواره حامي و پشتيبان ملت مظلوم فسطين بوده و اين حمايت  نيرو و انگيزه مضاعفي براي مقاومت و ايستادگي به مردم فلسطين و مبارزان مي دهد و انشالله بزودي پيروزي حق بر باطل محقق خواهد شد.

دكتر خالد قدومي نماينده جنبش مقاومت اسلامي فلسطين ( حماس ) با ابراز خرسندي از ساخت مجموعه مستند خوشه هاي زيتون و تشكر و قدرداني از مسئولان شبكه سحر گفت  : در دنيايي كه جنگ نرم به يكي از جدي ترين عرصه هاي زورآزمايي قدرت ها و رسانه ها تبديل شده است وظايف رسانه ها در بين حقايق بسيار پررنگ تر و مهم تر مي شود.

 


۱۳۹۶/۰۱/۲۸
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir