تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


دستاوردي رسانه‌اي براي كشورهاي مسلمان

کد خبر : 80889 تعداد بازدید : 1141 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷   ساعت خبر : ۱۱:۴۸

حجت‌الاسلام علي كريميان درباره نهمين اجلاس مجمع عمومي راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي به ميزباني مشهدالرضا  برگزار شد، يادداشتي در هفته نامه صدا و سيما به چاپ رسانده است .


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، نهمين اجلاس مجمع عمومي راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي به ميزباني مشهدالرضا، شهري كه در سال 2017 ميلادي به‌عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام انتخاب شده‌ بود برگزار شد و برگ زرين ديگري از افتخارات رسانه‌اي جمهوري اسلامي ايران و ديگر كشورهاي مسلمان به ثبت رسيد.

اين اجلاس از چند منظر قابليت ارزيابي دارد؛ از يك‌سو براي نخستين‌بار اجلاس در شهر مشهد برگزار شد، شهري كه براي ايراني‌ها و البته همه شيعيان جهان و حتي غير شيعيان احترام و تقدس خاصي دارد. معرفي اين شهر به‌عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام بحق انتخاب درستي بود، زيرا جهان‌شهري مشهدالرضا از ديرباز زبانزد خاص و عام بوده‌است و زماني كه چنين شهري، ميزباني اجلاسي رسانه‌اي در گستره‌اي فراگير همچون كشورهاي اسلامي را عهده‌دار مي‌شود، بر اهميت اين انتخاب صحّه گذاشته شده است.

نهمين اجلاس اتحاديه راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي با همه نقاط قوت و احياناً كاستي‌هايي كه در آن بود به اتمام رسيد و تجربه‌اي گرانبها براي شركت‌كنندگان به ارمغان آورد. كميسيون‌هاي مختلف با موضوعات گوناگون رسانه‌اي با حضور نمايندگان شبكه‌هاي مختلف راديويي و تلويزيوني برگزار شد و اين اجلاس، براي تبادل و تضارب آرا و بهره‌گيري از تجاربي بود كه شبكه‌هاي پيشرو اسلامي پيش از اين به آن‌ها دست يافته بودند. صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران همچون دوره‌هاي پيشين، درخشش خاصي در ميان ساير كشورها و شبكه‌هاي حاضر داشت، به نحوي كه باز هم توليدات پاك رسانه ملي، گوهر پر تلألو اين اجلاس بود و در هفتمين بازار فيلم كشورهاي اسلامي نيز مشتريان بسياري از آن‌ها استقبال كردند. امسال و در قالب اين اجلاس، توجه ويژه‌اي به جبهه مقاومت در برابر استكبار و صهيونيسم بين‌المللي را شاهد بوديم كه در نوع خود اگر بي‌نظير نباشد، كم نظير بود. بسياري از شبكه‌هاي متعلق به مسلمانان در سراسر جهان، به اين مسئله پي برده‌اند كه اگر بخواهند در مقابل امپراتوري رسانه‌اي دنياي غرب بايستند و از فرهنگ ديني خود دفاع كنند، چاره‌اي جز گرد هم آمدن در زير لواي مقاومت را ندارند، چنانكه قدرت اين اتحاد را پيش از اين، در جبهه‌هاي جنگ سخت عليه دشمن ديده‌اند و اكنون، كارزار جنگ نرم و رسانه‌اي، منتظر آن‌هاست تا دست در دست هم و در قالب جبهه مقاومت عليه اسلام‌ستيزي و دين‌گريزي به نبرد هميشگي حق و باطل تا پيروزي نهايي حقيقت ادامه دهند.

اجلاس نهم مجمع عمومي راديو و تلويزيون‌هاي اسلامي را بايد قدر نهاد و از ظرفيت‌هاي بسياري كه در آن بروز و ظهور ويژه‌اي داشته‌اند براي نيل به اهداف امت واحده اسلامي بهره برد./110


۱۳۹۶/۰۴/۱۷
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir