تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۵      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

معاون سيما در بازديد از پشت صحنه گمشدگان؛
هيچ بازيگر محبوبي نبايد در تلويزيون غايب باشد

کد خبر : 81189 تعداد بازدید : 1415 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵   ساعت خبر : ۰۹:۱۴

معاون سيما در بازديد از پشت صحنه مجموعه تلويزيوني «گمشدگان» در جمع بازيگران و عوامل توليد حاضر شد و از برنامه‌هاي آينده شبكه‌هاي تلويزيوني در جذب هنرمندان و مخاطبان سخن گفت.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در اين بازديد، مرتضي ميرباقري معاون سيما،  جذب پيام‌هاي بازرگاني را از اصلي‌ترين دلايلي دانست كه توانسته مشكلات مالي تلويزيون را در توليد مجموعه‌هاي نمايشي برطرف كند.

وي تاكيد كرد: اگر سريالي حدود 3 ميليارد ظرفيت بازرگاني داشته باشد، با تدبير اوليه مي‌توان حداقل يك‌سوم آن را در ابتدا به سيستم تزريق كرد.

مرتضي ميرباقري انضباط مالي را از موضوعات ديگري دانست كه روند سريال سازي در تلويزيون را سرعت بخشيده است.

وي اضافه كرد: مردم ما عموماً علاقه‌مند هستند تا مجموعه‌هاي ايراني را در قاب تلويزيون مشاهده كنند. بر اساس آخرين نظرسنجي‌ها، حداقل بيننده‌هاي سريال‌هاي متوسط تلويزيوني در ايران حدود 30 درصد است، در حالي كه يك سريال متوسط خارجي فقط پنج درصد بيننده ايراني را به خود مشغول مي‌كند.

وي كمبود فيلم نامه قوي را از مشكلات سريال سازي در تلويزيون دانست و اضافه كرد: متأسفانه در وضعيت موجود تعداد نويسنده‌هاي توانا، پركار، باسواد و دقيق كه جوابگوي بازار عرضه و تقاضا در تلويزيون باشند، اندك است.

معاون سيما تصريح كرد: عده‌اي بدون دلايل كافي و تنها بر اساس آنچه در اطرافشان مي‌بينند مدعي هستند كه تلويزيون بينندگان خود را از دست داده است. در حالي كه با توجه به نظرسنجي‌هاي موجود همچنان 87 درصد مردم كشور پاي برنامه‌هاي شبكه‌هاي تلويزيون مي‌نشينند.

ميرباقري افزايش آگاهي و سواد مردم كشور را از موضوعاتي دانست كه برنامه سازي در تلويزيون را سخت‌تر كرده است و افزود: امروز بيش از 11 ميليون نفر از جمعيت ما افراد تحصيل كرده هستند و راضي نگاه داشتن اين افراد، نيازمند قوي‌تر شدن متن‌ها‌‌‌ست.

وي تاكيد كرد: تلويزيون هيچ گونه مميزي و فيلترينگ مذهبي و سياسي در متن نخواهد داشت، مشروط به آنكه فيلم نامه از تحقيقات خوبي برخوردار باشد و اشكالات محتوايي در آن به چشم نخورد.

 ميرباقري فضاي امن كشور را نتيجه دلاوري‌هاي شيرمرداني همچون قاسم سليماني دانست و گفت: وظيفه هنرمندان ماست تا با استفاده از امنيت كشور آموزش، فرهنگ، اقتصاد و ... را به مناطق محروم ببرند و موجب آباداني كشور شوند.

وي از تمام متفكران، صاحب نظران و هنرمندان عرصه برنامه‌هاي نمايشي دعوت به همكاري كرد و گفت: ديگر هيچ بازيگر محبوبي نبايد در تلويزيون غايب باشد.

پورحسيني بازيگر پيش كسوت عرصه تئاتر، تلويزيون و سينما نيز در اين نشست از غفلت سينما در نگارش متن‌هاي متناسب با حضور پيش كسوتان انتقاد كرد و گفت: متأسفانه امروزه سينما بيش‌تر به دنبال متن‌هايي است كه هنرمندان پيش كسوت كم‌تر امكان حضور پيدا مي‌كنند كه البته خوشبختانه تعداد اين متن‌ها در تلويزيون بيش‌تر است.

وي همچنين از مديران سيما خواست تا شناسايي هنرمندان، نويسندگان، كارگردانان و پيش كسوتان تلويزيون را در دستور كار قرار دهند.

كوروش تهامي از بازيگران مجموعه «گمشدگان» نيز در سخناني خواهان ارزيابي و نظارت كيفي مجموعه‌هاي نمايشي شد و تاكيد كرد: بايد قوانيني در تلويزيون اعمال شود تا عوامل توليد پاسخگوي توليدات خود حتي با كيفيت متوسط باشند؛ بدين ترتيب به تدريج شاهد مجموعه‌هايي با كيفيت بالا خواهيم بود.

وي افزود: اكنون اوضاع زندگي سبب شده تا گروهي از هنرمندان و نويسندگان به اجبار كارهايي ضعيف را بپذيرند و توليد كنند. اگر دغدغه‌هاي معيشتي هنرمندان رفع شود شاهد كارهايي با كيفيت بالا خواهيم بود.

نگارش گروهي فيلم نامه‌ها، دقت در انتخاب تهيه كنندگان مجموعه‌هاي نمايشي، بالا بردن كيفيت توليدات و ... از ديگر موضوعاتي بود كه هنرمندان به آن اشاره كردند.

مجموعه تلويزيوني «گمشدگان» درباره دختري است كه در تلاش براي ساماندهي خانواده، مسير پر فراز و فرودي را مي‌گذراند.

بازي‌در نقش رعنا، قهرمان اصلي اين مجموعه بر عهده روشنك گرامي است.

مجموعه تلويزيوني «گمشدگان» محصول گروه فيلم و سريال شبكه دو سيماست و داستان آن با نگاهي آسيب‌شناسانه و اجتماعي به مشكل اعتياد و تأثيرات مخرب آن بر خانواده مي‌پردازد.

روشنك گرامي، كوروش تهامي، بهنام تشكر، كتانه افشاري نژاد، مهرداد ضيايي، حسن تسعيري، ياسر جعفري، سارا مهدوي، ادوين راستاد، ستاره اسكندري، سعيد داخ و مينا دلشاد از بازيگران اين مجموعه تلويزيوني هستند./110


۱۳۹۶/۰۴/۲۵
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir