تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


آنچه از سايت شبكه سلامت سيما به دست مي آوريد

کد خبر : 81193 تعداد بازدید : 1281 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵   ساعت خبر : ۰۹:۱۸

شبكه سلامت يكي از برترين دستاوردهاي رسانه‌ ملي است كه مأموريت مهم توليد و پخش پيام‌هاي تندرستي، حفظ، صحت و سلامت تن و روان را براي انبوه مخاطبان، در سراسر مرز و بوم عزيزمان بر عهده دارد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، پيام‌هاي سلامت در حقيقت، هديه‌اي براي مردم ايران در تمام سنين و قشرها‌ست. در اين برهه كه فناوري اطلاعات و ارتباطات به كمك رسانه‌هاي جمعي سنتي آمده و سخن‌پراكني را ابعادي نامحدود و گسترده بخشيده و دسترسي مخاطبان را در جاي‌جاي مختلف جهان به‌ويژه پهنه وسيع سرزمينمان ميسر كرده است، بجا بود كه شبكه سلامت نيز از اين فرصت در دسترس، استفاده كند و توان بهره‌بخشي و پيام‌رساني خود را افزون كند.

سايت شبكه سلامت سيما اين مأموريت را برعهده گرفته‌است. به‌روشني مي‌توان ادعا كرد كه بزرگ‌ترين امتياز سايت، ارتباط سريع دوطرفه با مخاطبان است. محتوا و برنامه‌هاي شبكه سلامت چنانند كه بي‌ترديد صدها پرسش براي بينندگان پيش مي‌آورد كه پاسخ به آن‌ها از طريق رسانه تصويري، دشوار است و صرفاً مي‌توان فرصت محدودي را براي پاسخگويي در شبكه فراهم كرد. سايت شبكه، ضمن اينكه تعامل، ارتباط و علاقه‌مندي دوسويه را مقدور مي‌سازد، محملي براي آگاهي از نظرات مفيد و راهگشاي مخاطبان و عاملي براي ارتقاي كيفيت برنامه‌هاي شبكه محسوب مي‌شود. روشن است كه با ايجاد و ارتقاي تدريجي توان ارتباطي سايت شبكه سلامت، محتواي شبكه و برنامه‌ها در هر جاي ممكن، حتي در خارج از كشور، در اختيار علاقه‌مندان و استفاده‌كنندگان خواهد بود. اميدواريم اهداف و مأموريت‌هاي شبكه از اين طريق، با سرعت و در گستره‌اي بسيار بزرگ‌تر، به ثمر رسد.

شبكه سلامت سيما همراه با فناوري روز دنيا و با نگاه پاسخگويي شايسته به درخواست مخاطبان بر خود لازم دانست تا در بازنگري و به روزرساني جدي وب‌سايتش، همتي والا و شايسته مبذول دارد و سايت شبكه را با فرمت كاملاً جديد ارائه كند. از آنجا كه شبكه سلامت، علاوه بر شعار اصلي خود كه نشاط و تندرستي است، همواره چهار رويكرد "به‌روز بودن"، "علمي بودن"، "صادق بودن" و "همواره در دسترس مخاطب بودن" را سرلوحه قرار داده است، تلاش كرد تا سايت شبكه را به‌گونه‌اي بازطراحي كند كه صرفاً به‌عنوان ابزاري براي شبكه تلويزيوني سلامت نباشد، بلكه خود به‌عنوان رسانه‌اي مستقل و در عين حال مكمل و هم‌جهت با شبكه تلويزيوني سلامت قرار گيرد كه بتواند حداكثر پاسخگويي را به نياز و خواست مخاطبان داشته باشد. اين سايت علاوه بر ظاهر، گرافيك جديد و جذاب، اطلاعات خود را در چهار حوزه «سلامت جسم، روان، اجتماعي و معنوي» به كاربران ارائه مي‌كند. سايت شبكه سلامت به نشاني www.salamattv.ir بخش‌هاي متنوع و مختلفي دارد كه عبارتند از:

«بنر اصلي سايت» كه در قالب عكس، برنامه‌هاي برند شبكه را به مخاطب معرفي مي‌كند؛

«امروز در سلامت» كه در حقيقت معرف كنداكتور شبكه سلامت است.

«برنامه‌هاي سلامت» كه شامل تمام برنامه‌هاي توليد و پخش شده شبكه است. در اين بخش برنامه‌ها در سه فرمت متن، صوت و تصوير ارائه مي‌شود تا تمام قشرها و گروه‌هاي مخاطبان از جمله نابينايان و ناشنوايان نيز بتوانند از محتواي برنامه‌ها بهره جويند.

«مثبت سلامت» كه براي اولين‌بار در سايت شبكه‌ها طراحي شده است و هرآنچه را از طريق آنتن شبكه اعم از فيلم، گزارش و متن در اختيار مخاطب قرار نمي‌گيرد، از اين طريق به او عرضه مي‌كند. در اين بخش، محتوياتي ارائه مي‌شود كه يا به‌دليل حساسيت و شرايط خاص نمي‌تواند از آنتن رسانه‌ملي پخش شود يا محتوياتي است كه خاص سايت توليد شده‌است.

«اخبار سلامت» كه در برگيرنده هرگونه خبر مرتبط با شبكه سلامت يا وقايع صورت گرفته در حوزه سلامت كشور و جهان است.

«آيا مي‌دانيد» كه در سه دسته دانستني‌هاي سلامت، تست‌هاي سلامتي و معرفي كتاب ارائه مي‌شود. 

«معرفي كارشناسان حوزه سلامت» كه امكان دسترسي مخاطبان به كارشناسان متعهد و تأييد شده را مهيا خواهد كرد و در انتها نيز بخش «ارتباط با مخاطبان» است كه تحت عنوان شما و سلامت شرايطي را مهيا مي‌كند تا مخاطبان با سهولت بتوانند نظرها، پيشنهادها، انتقادات، خواسته‌ها و انتظاراتشان را با شبكه درميان بگذارند./110


۱۳۹۶/۰۴/۲۵
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir