تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


همكاري دستگاه هاي ديپلماسي با رسانه ملي ضروري است

کد خبر : 81909 تعداد بازدید : 1361 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۵/۱۰   ساعت خبر : ۱۵:۴۹

آيين معرفي كتاب «تجربه اي ديگر» با حضور معاون برون مرزي صدا و سيما، رئيس و سخنگوي سازمان انرژي اتمي و رئيس مركز ستاد انقلاب اسلامي برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در اين نشست، دكتر پيمان جبلي، معاون برون مرزي سازمان صدا و سيما، گفت: مذاكرات هسته اي يكي از بزرگ ترين رويدادها پس از پيروزي انقلاب اسلامي است و اين دليلي بود كه رسانه ملي خود را همراه و همگام با مذاكرات كند و با وجود ديدگاه هاي مختلف بتواند نقطه عطفي را در رسانه هاي مختلف كشور به وجود آورد.

وي مذاكرات را به دو دوره تقسيم كرد، يكي قبل از توافق هاي هسته اي و ديگري اتفاقات پس از آن، كه مسائل قبل از رسيدن به نتيجه اي مشخص، صرفا بيان ديدگاه ها بود و بس و چيز ديگري دستگيرمان نمي شد.

معاون برون مرزي صدا و سيما با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري يك هفته بعد از توافق برجام گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در ديدار با مداحان ،به نكات مهمي در خصوص برجام اشاره كردند كه به نوعي تكليف رسانه ملي نيز هم مشخص شد . ايجاد فضايي مناسب براي نقد اتفاقات برجام به صورت كاملا بي طرفانه از ديدگاه هاي رهبري پس از برجام بود ، بنابراين ما هم به عنوان عوامل رسانه ملي سعي كرديم در فضايي بي طرفانه شاهد گفت و گو هم از جانب موافقان برجام و هم مخالفان آن باشيم.

جبلي با قدرداني از تيم مذاكرات هسته اي گفت: اين تيم شجاعانه در عرصه مذاكرات ايستادگي كرد و پاي نقدهاي تند مخالفان برجام هم با سعه صدر ايستاد و جوابگوي سوالات بود. وي گفت: امروز ما بيش از پيش نيازمند همراهي، همدلي و هم احساسي رسانه و ديپلماسي هستيم.

كتاب «تجربه اي ديگر» مربوط به خاطرات مرتضي غرقي خبرنگار اعزامي صدا و سيما در نيويورك است و مراسم رونمايي از آن به همت مسئولان دانشكده صدا و سيما و تني چند از دانشجويان و علاقه مندان برگزار شد./110


۱۳۹۶/۰۵/۱۰
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir