تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۸      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

رئيس سازمان صداوسيما :
موضوع پيشرفت و توسعه كشور در اولويت رسانه ملي است

کد خبر : 84115 تعداد بازدید : 1654 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۷/۰۴   ساعت خبر : ۱۳:۵۸

رئيس سازمان صداوسيما در نشستي با معاون توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري از اولويت موضوع پيشرفت و توسعه كشور در رسانه ملي خبر داد.


  به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر عسكري در اين نشست با اعلام اين خبر تصريح كرد:  رشد روستاها و شهرهاي كوچك بايد در اولويت‌ كشور باشد چراكه امروز مهاجرت و حاشيه‌نشيني توازن كشور را برهم ريخته است. وي افزود: ما بايد براي رشد روستاها و معكوس شدن جريان مهاجرت روستائيان تلاش كنيم.

 رئيس رسانه ملي با اشاره به توسعه روستاها در زمينه آب، برق، ارتباطات و... در سال‌هاي پس از انقلاب، بر لزوم انتخاب صنايع متناسب با اقليم روستاها تأكيد كرد و گفت: با توجه به تنوع اقليمي كشور، بايد بر ويژگي‌هاي هر منطقه و روستا متمركز شد و با مشخص شدن آن برنامه ريزي كرد شبكه هاي صداوسيما نيز مي‌توانند با برنامه سازي در اين زمينه اين صنايع را معرفي كنند. وي با اعلام آمادگي رسانه ملي براي معرفي ويژگي‌هاي فرهنگي، بومي، گردشگري و صنايع دستي هر منطقه اعلام كرد: شبكه هاي سراسري و استاني صداوسيما از روستاها در اين زمينه حمايت مي‌كنند.

دكتر عسكري نفوذ فنآوري، جريان فرآوري و سريان علم و دانش را در روستاها امري واجب دانست و گفت: بايد در زمينه اهميت توليد و ارائه كار با كيفيت بالا در روستاها فرهنگسازي شود و رسانه ملي براي تبليغ و تحكيم اين موضوع تمام تلاشش را خواهد كرد.

رئيس سازمان صداوسيما توسعه روستايي را موجب عدالت اقتصادي و اجتماعي دانست كه عدالت فرهنگي را به دنبال خواهد داشت. دكتر عسكري سپس در خصوص پوشش فرستنده هاي صداوسيما در نقاط مختلف كشور گفت: رسانه ملي از تمام توان خود براي پوشش صددرصدي ديجيتال كشور استفاده مي‌كند و حاضر است در صورت تأمين بخشي از هزينه‌هاي اين امر در دولت براي پوشش صددرصدي كشور از تمام توانش بهره‌گيرد. رئيس رسانه ملي در خصوص لزوم تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي در چهلمين سالگرد انقلاب كه سال آينده برگزار مي‌شود گفت: اگر معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري دستاوردهاي انقلاب اسلامي را در تمام روستا ها مناطق كشور احصا كند و اين اطلاعات را در اختيار سازمان صداوسيما قرار دهد راديو و تلويزيون خصوصا شبكه هاي استاني مي توانند براي ساخت مستند و برنامه سازي دراين زمينه از آن بهره ببرند. وي افزود: اين برنامه‌ها در طول هفته از شبكه هاي استاني روي آنتن خواهند رفت و برنامه هاي برگزيده از شبكه سراسري شما و برخي نيز از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.

دكتر عسكري همچنين از آمادگي شبكه هاي تلويزيوني و راديويي سلامت و براي اطلاع رساني و آگاهي بخشي در زمينه سلامت روستاييان خبر داد .

رضوي معاون توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري نيز در اين نشست با قدرداني از تلاش‌هاي بي‌دريغ رسانه ملي در زمينه توسعه روستايي از رسانه ملي خواست تا اين معاونت را در زمينه معرفي روستاها به عنوان ثروت‌هاي مغفول ياري دهد. وي مهمترين عامل حاشيه نشيني و مهاجرت را غفلت از روستائيان كه 26 درصد جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند دانست و گفت: از صداوسيما درخواست مي‌كنيم توانمندي‌هاي روستاها، زيبايي‌هاي طبيعي، جاذبه هاي گردشگري و صنايع دستي روستاها را بيش از پيش معرفي كنند. وي همچنين از رئيس صداو سيما خواست تا براي پوشش صددرصدي تمام نقاط كشور خصوصا در نقاط كوهستاني و مرزي تلاش كنند و اعلام آمادگي كرد بخشي از هزينه تحقق اين امر از معاونت متبوع خود تأمين شود.

در اين نشست قائم مقام رئيس رسانه ملي، معاونان منابع مالي و سرمايه انساني، امور استان‌ها، حقوقي و امور مجلس، سيما، صدا، رئيس حوزه رياست، مدير كل روابط عمومي و مدير مسئول روزنامه جام جم حضور داشتند. همچنين هيئتي متشكل از معاونت طرح و برنامه، معاونت فرهنگي و سرمايه گذاري اجتماعي، مدير كل سرمايه‌گذاري، مدير امور فرهنگي و روابط عمومي از معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم نهاد رياست جمهوري در اين نشست شركت كردند.

معاونان رسانه ملي در اين نشست با بيان اهميت پرداختن به موضوع روستاها در تمام نهادهاي آموزشي كشور نظير آموزش و پرورش و آموزش عالي و نهادهاي فرهنگي، از آمادگي رسانه ملي براي توسعه روستايي و تحقق آن خبر دادند.


۱۳۹۶/۰۷/۰۴
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir