تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۷      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


ديپلماسي موفق كانال بالكان شبكه جهاني سحر در منطقه

کد خبر : 84476 تعداد بازدید : 673 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶   ساعت خبر : ۱۴:۴۹

نشستي به منظور بررسي مقدمات امضاي تفاهمنامه همكاري ميان شبكه سحر بالكان و شبكه " آر تي اس " صربستان با حضور رايزن فرهنگي سفارت كشورمان و مدير دفترنمايندگي صداوسيما در منطقه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، مدير دفتر نمايندگي صداوسيما در بوسني و هرزگوين و رايزن فرهنگي سفارت كشورمان در صربستان با رئيس و معاون بين الملل شبكه راديو و تلويزيون" آرتي اس" صربستان"، درخصوص امضاي تفاهم نامه براي گسترش همكاري هاي في مابين ديدار و گفت و گو كردند.

در ديدار دكتر محسن سليماني رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در صربستان و  بهروز ناصري مدير دفتر منطقه اي سازمان صدا و سيما در بالكان با

دراگان بويوشويچ رئيس و بويان برچكوويچ ، معاون بين الملل شبكه " آر تي اس" (RTS)

مدير دفتر نمايندگي صداوسيما در بوسني و هرزگوين ضمن معرفي اجمالي فعاليت هاي صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران و معاونت برون مرزي از استقبال تهران باهدف قبول پيشنهاد همكاري و امضاي يادداشت تفاهم و توافق همكاري سخن گفت.

رئيس تلويزيون آر تي اس نيز ضمن ابراز خرسندي از فرصت فراهم شده براي امضاي تفاهم نامه با سحر بالكان گفت: حدود 90 درصد از توليدات شبكه آر تي اس داخلي و الباقي هم تبليغات و خريد فيلم و تا حدودي هم آگهي است، از همين رو امكان رله كردن شبكه سحر فراهم نيست اما مي توانيم برنامه هاي مستند، فيلم و سريال توليدي اين شبكه را در جدول پخش خود قرار دهيم.

رئيس شبكه تلويزيوني آر تي اس درباره فيلم هاي ارائه شده همراه با زيرنويس به زبان بوسنيايي گفت: ما زبان واحدي داريم و تفاوت فاحشي بين گويش هاي بوسنيايي، صربي و كروواتي نيست و همه مردم در كروواسي، صربستان بوسني و هرزگوين  و ديگر بخش هاي حوزه يوگوسلاوي سابق به اين زبان مسلط و آشنا هستند.

در اين ديدار طرفين همچنين درباره زمينه هاي همكاري و تبادل اخبار، گزارش هاي خبري، فيلم، سريال هاي دو شبكه، نحوه پخش كپي رايت و جزئيات فني برنامه ها رايزني كردند.

در پايان اين نشست نماينده صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران؛ دو سريال «ماتادور» و «مريم مقدس» و نيز فيلم سينمايي «حوض نقاشي» را همراه با زيرنويس و خلاصه داستان آن ها در اختيار مسئولان آر تي اس قرار داد.

بويان برچكوويچ معاون بين الملل اين شبكه نيز پيشنهاد هفته فيلم ايراني را مطرح كرد و پذيرفت كه اين برنامه را به شرط حمايت صداوسيما در طول سال، بارها پخش كند.

شبكه آر تي اس (راديو و تلويزيون صربستان)، شبكه ملي اين كشور است كه در يك ماه گذشته با پخش سه گزارش مستند به مقابله با تبليغات دروغين رسانه هاي غربي و فضاي ايران هراسي در منطقه پرداخته است.


۱۳۹۶/۰۷/۱۶
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir