تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


حجم وسيعي از پژوهش هاي حرفه اي؛ دستمايه تهيه كنندگان

کد خبر : 85144 تعداد بازدید : 1344 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۰۲   ساعت خبر : ۱۳:۴۲

مركز پژوهش هاي اسلامي رسانه با بيش از بيست سال سابقه رسمي در فعاليت هاي پژوهشي به عنوان بازويي موثر براي برنامه سازان در رسانه ملي عمل مي كند.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ، مركز پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما كه از 23 سال قبل به طور مستمر بر پژوهش هاي ميداني ، علمي - پژوهشي و آماري متمركز شده است اكنون به عنوان مشاوري قوي و بازويي موثر براي برنامه سازان و تصميم گيرندگان در امور توليد در راديو و تلويزيون به شمار مي آيد .

اين مركز تاكنون با تكيه بر توانمندي پژوهشگران خود موفق شده بيش از 700 عنوان كتاب و  افزون بر 2200 نشريه تخصصي براي استفاده برنامه سازان و برنامه ريزان در سازمان صدا و سيما ارائه كند.

بانك اطلاعاتي غني اين مركز ، با بكارگيري 2000 كارشناس در حوزه هاي مختلف اكنون به منبعي قابل اتكاء براي توليد كنندگان بدل شده است . در اين بانك بيش از 120 هزار دقيقه برنامه از سيره بزرگان و مفاخر جمع آوري شده كه تاريخي شفاهي از انقلاب اسلامي به شمار مي آيد .

از جمله جديد ترين تاليفات اين مركز مي توان به "ظرفيت شناسي ژانرهاي سينمايي " ، " رسانه و ترويج فرهنگ مهدويت"، "نياز بشر به دين در عصر تكنولوژي"،و "جنگ نرم ، نفوذ و سواد رسانه اي " اشاره كرد .

اين مركز به‌ منظور شتاب بخشيدن و جهت دادن به حركت روبه رشد انطباق رسانه ملي با رسانه اي تراز اسلام و انقلاب اسلامي و توليد دانش رسانه‌اي مبتني بر انديشه ديني، در سال 1373 در شهر قم تأسيس شد. از آنجاكه اين هدف، جز با اتكاء به علماي ديني و بهره‌گيري از توان حوزه‌هاي علميه تحقق نمي‌پذيرفت، محل استقرار آن شهر مقدس قم تعيين شد و حاصل اين اقدام راهبردي ،چاپ و انتشار صد ها عنوان كتاب و نشريات مختلف براي هدايت و حمايت فكري از برنامه‌ريزان و برنامه‌سازان صداوسيما بود.

اين مركز آمادگي دارد علاوه بر برنامه سازان و برنامه ريزان صدا و سيما، خدمات مذكور را به پژوهشگران و محققان در ساير دستگاه ها و مراكز فرهنگي ارائه كند . دسترسي به اطلاعات و اقدامات اين مركز از طريق مراجعه به سايت آن به نشانيwww.irc.ir امكان پذير است.


۱۳۹۶/۰۸/۰۲
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir