تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


پاهاي بي‌قرار قصه‌اي عاشقانه در بستر تاريخ

کد خبر : 85265 تعداد بازدید : 717 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۰۶   ساعت خبر : ۱۳:۰۳

نويسنده سريال «پاهاي بي‌قرار» گفت: حواسمان بود كه قصه‌اي جديد را روايت كنيم تا بتوانيم به نوعي با سريال‌هاي تركيه‌اي ماهواره هم رقابت و هم مقابله كنيم.


«مهدي محمدنژاديان» نويسنده سريال «پاهاي بي‌قرار» در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون خبرگزاري فارس، گفت: «پاهاي بي‌قرار» قصه‌‌اي ملودرام نقل مي‌كند و داستان آن بيشتر عاشقانه است، اما در محمل تاريخي اتفاق مي ‌فتد. ما در نگارش اين سريال قصد روايت تاريخ نداريم و فيلم نامه طوري نگارش شده است كه اصلا به سمت اتفاقات تاريخي نرويم.

وي ادامه داد: بخشي از اين سريال ( 15 قسمت) با فلاش بك به دوران پيش از انقلاب تا جنگ مي‌رود.

نويسنده فيلم سينمايي «گشت ارشاد» در ادامه بيان داشت: اتفاق انقلاب و جنگ در قصه اين سريال تاثير دارد. آدم هاي قصه انقلابي و رزمنده جنگ هستند، بنابر اين روي زندگي و كاراكترهايشان تاثير مي گذارد. همانقدر كه آنها روي تاريخ تاثير مي گذارند تاريخ هم روي زندگي و شخصيت آنها اثر مي گذارد. در حقيقت هدف مان جذابيت دراماتيك داستان است.

محمدنژاديان با اشاره به داستان «پاهاي بيقرار» گفت: قصه ما از زمان حال شروع مي شود. رويارويي دو خانواده كه بعد از مدتي معلوم مي شود كه انتقامي در كار است و براي فهم ريشه اين انتقام فلاش بك به گذشته مي خورد تا مخاطب متوجه شود چه اتفاقاتي بين پدران و مادران اين خانواده ها در دوارن جواني افتاده است.اين قصه بيشتر عاشقانه است و ما تقريبا چهار قصه عشقي داريم كه دو قصه در زمان حال و دو قصه ديگر در زمان گذشته روايت مي شود كه به يكديگر پيوند مي خورند و مخاطب مي فهمد كه انتقام امروز ريشه در عشق گذشته دارد.

اين نويسنده ادامه داد: سعي كرديم اغلب موقعيت هاي جذاب دراماتيك را در اين سريال داشته باشم قصه عشق، انتقام، ما بين عشق و وظيفه، مثلث عشقي و ... از اين جمله هستند. از طرفي حواسمان بود كه قصه اي جديد را روايت كنيم تا بتوانيم به نوعي با سريال هاي تركيه اي ماهواره هم رقابت و هم مقابله كنيم.

وي درباره نگارش آثار تاريخي گفت: نگارش اين دست از سريال‌ها هم سخت است و هم جذاب. تحقيق و مطالعه فراوان و دقت در مو به موي اتفاقات تاريخ معاصر كار را دشوار مي كند. از طرفي مقطع جنگ و انقلاب از لحاظ ايدئولوژيك بسيار حساس است و بايد دقت بيشتري به اين دوران مي كرديم.

محمدنژاديان در ادامه افزود: طرحي كمدي براي فيلم سينمايي دارم كه احتمال دارد پاييز امسال وارد مرحله توليد شود.

 

سريال «پاهاي بيقرار» به كارگرداني منوچهر هادي و تهيه كنندگي ايرج محمدي براي شبكه پنج سيما در حال توليد است.

 

 

 

 


۱۳۹۶/۰۸/۰۶
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir