تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
رازهاي پنهاني كه در هزار داستان فاش مي‌شود

کد خبر : 85295 تعداد بازدید : 712 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۰۷   ساعت خبر : ۰۹:۲۱

كارگردان برنامه «هزار داستان» گفت: ما ايرانيان با داستان زندگي مي‌كنيم اما شيوه روايت داستان در كشور ما مغفول مانده است.


فواد صفاريان پور كارگردان برنامه تلويزيوني هزار داستان در گفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران درباره روند توليد و محتواي اين برنامه تلويزيوني گفت: در «هزار داستان» از زندگي حقيقي افراد و آنچه در سال‌هاي قبل بر آن‌ها گذشته است، حرف مي‌زنيم. ممكن است گاهي تراژدي و اتفاقاتي كه بر انسان مي‌گذرد سرنوشت آدم‌ها را تغيير دهد، تغييراتي كه گاهي مي‌توان با آن مقابله كرد و گاهي نه.

وي ادامه داد: يك اصل هميشه در زندگي وجود دارد و آن هم اين است كه ما چه در اين جهان باشيم و چه نباشيم، جهان بر مدار خودش مي‌چرخد، عمر زمين و جهان مشخص است و با اين رخدادها نمي توان مقابله كرد.

كارگردان مجموعه عروسكي «شكرستان» بيان كرد: يك جمله خيلي قطعي در كتاب آسماني ما وجود دارد كه مي‌فرمايد: «بعد از هر سختي آساني است» و اين جمله را همه انسان‌ها بار‌ها تجربه كردند، ولي نمي دانم چرا آدم‌ها اين امر مهم را فراموش مي‌كنند. در برنامه «هزار داستان» شايد بتوان گفت؛ خط اصلي اين است كه با اطمينان مي‌شود بيان كنيم پايان هر سختي آساني است.

 

صفاريان پور افزود: «هزار داستان» اين را يادآوري مي‌كند كه ما ايرانيان با داستان زندگي مي‌كنيم و آنچه در كشور ما مغفول مانده است، شيوه روايت داستاني است كه اگر در مدارسمان درسي به عنوان فن بيان بگذارند، به ما ياد داده مي‌شود كه چگونه صحبت هايمان را ارائه بدهيم.

 

كارگردان برنامه تلويزيوني «چرخ» يادآور شد: پيش از اين، در سال 1387 برنامه تلويزيوني «تيك تاك» را به اتفاق برادرم سياوش در يكي از كافه‌هاي شهر با حضور سلبريتي ها، هنرمندان و ورزشكاران روي آنتن برديم.

 

وي در ادامه با اشاره به اينكه حضور چهره‌هاي مطرح و اجراي آن‌ها به عنوان مجري يعني بيان احساسات و عواطف، درباره شكل گيري ايده برنامه تلويزيوني «هزارداستان» اظهار كرد: در اين برنامه بحث اجراي تلويزيوني براي انتخاب ميزبان هايمان مطرح نيست، بلكه قرار است خودشان باشند و هر شب با مهمان برنامه گفتگو كنند و روايتگر موضوع باشند.

 

صفاريان پور افزود: بعد از «تيك تاك» اين دومين تجربه‌اي بود كه به پيشنهاد مريم نوابي نژاد قرار شد با حضور چهره‌هاي مطرح سينما، تلويزيون و دنياي ورزش روايتگر زندگي آدم‌ها باشيم و با مهمان هر شب كه خودشان ميزبان هستند و با جهان بيني خاص خودشان گفتگويي متفاوت را تجربه كنيم.

 

كارگردان برنامه تلويزيوني «آسمان شب» با اشاره به قواعد اجراي تلويزيوني در رسانه ملي تصريح كرد: يك مجري در تلويزيون حقي براي ارائه احساسات ندارد و نمي‌تواند قضاوت كند، اما در «هزار داستان» اين حق را ما به مهمانان خود كه در اصل ميزبان هستند، مي‌دهيم كه هم قضاوت كنند و هم احساساتي شوند.

 

وي در خصوص تداوم توليد برنامه تلويزيوني «هزار داستان» عنوان كرد: اينكه «هزار داستان» ادامه داشته باشد يا نه، همه به تصميم مديران تلويزيون بستگي دارد، چراكه تا امروز اين برنامه با تصميم گيري درست پيش رفته است.

 

كارگردان هنري برنامه تلويزيوني «خندوانه» ادامه داد: آنچه كه نسبت به تداوم توليد «هزار داستان» با آقاي دكتر احساني صحبت كرديم، بازخورد خوبي از مجموعه معاونت سيما گرفتيم و مديران راضي بودند.

 

صفاريان پور در پايان خاطرنشان كرد: هر جايي كه يك برنامه موفق مي‌بينيد، بدانيد مديران درستي بر سر آن برنامه هستند و اعتماد و اعتبار درست براي برنامه سازان قائل مي‌شوند. مديري كه بر اساس نياز مخاطب و شبكه تلويزيوني از من كار مي‌خواهد، اين مدير درستي است و من برمبناي سفارش اين مدير گروه خود را كوك مي‌كنم و كار درست تحويل مي‌دهم.


۱۳۹۶/۰۸/۰۷
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir