تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۳      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

دكتر ميرباقري در ديدار با خانواده شهيد فهميده؛
خانواده شهدا الگوي جامعه سالم هستند

کد خبر : 85454 تعداد بازدید : 751 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۰۹   ساعت خبر : ۱۴:۵۹

معاون سيماي رسانه ملي امروز ميزبان خانواده شهيد فهميده و جمعي از دانش آموزان بسيجي بود.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در آستانه 13 آبان روز دانش آموز، ساختمان سيماي جمهوري اسلامي با حضور خانواده شهيد فهميده و فعالان بسيج دانش آموزي رنگ حماسه گرفت.

دكتر ميرباقري معاون سيما در ديدار با والدين اين شهيد حماسه و ايثار ، حضور آنها را در رسانه ملي افتخاري بزرگ توصيف كرد و خطاب به پدر و مادر شهيد فهميده گفت: خداوند در خانواده شما كرامت را نهادينه كرده است. خانواده اي كه براي جامعه سالم الگوساز هستند و دو شهيد بزرگوار تقديم انقلاب كرده اند.
وي با اشاره به خاطرات مادر شهيد فهميده تاكيد كرد: با نگاهي به زندگي كوتاه اين شهيد بزرگوار درمي يابيم براي تربيت انسان ها چيزي بيشتر از درس و مدرسه نياز داريم. در طول ساليان دراز خانواده شما مسير فرزندان شهيدشان را همچنان ادامه داده اند.
دكتر ميرباقري اضافه كرد: انقلاب ما از بركات ايثار فرزنداني همچون شهيد فهميده است. شما هم جزو خانواده‌هاي الگوساز، اسوه‌ساز و حماسه‌ساز در طول تاريخ هستيد. معدود خانواده‌هايي به غير از معصومين (ع) اين توفيق را داشته‌اند. خداوند حتماً در نهاد خانواده شما چيزي ديده است؛ چرا كه بي حكمت كاري صورت نمي‌گيرد. بعد از سال ها همچنان اعضاء خانواده شما راه شهيدانشان را دنبال مي كنند و همه اينها نشان مي دهد تا چه حد خانواده سالم در رشد و بالندگي افراد تاثيرگذار است.
معاون سيما در ادامه خطاب به نوجوانان بسيج دانش آموزي حاضر در جلسه آنها را آينده انقلاب خواند و اضافه كرد: پيش از شما نسلي در كشور پا به عرصه وجود گذاشت كه سراسر حماسه و مقاومت بود و توانستند از موج طوفان ها گذشته و كشورمان را به محيطي ايمن مبدل كنند. امروز شما وارثان آن افراد هستيد كه در مسيري هموارتر قدم برمي داريد اما بايد همچنان هوشيار و آماده باشيد.
وي با اشاره به جنايات و خيانت هاي رژيم گذشته افزود: رژيم گذشته پايگاهي براي استبداد جهاني در منطقه به شمار مي رفت و اگر در منطقه حركتي برضد استعمار انجام مي شد؛ رژيم شاهنشاهي مسئول از بين بردن آن بود. امام (ره) كاري بزرگ و معجزه اي فراي تصورات انجام دادند و توانستند حكومت 2500 ساله شاهنشاهي را از ريشه بيرون آورند.
دكتر ميرباقري امنيت و اقتدار جمهوري اسلامي را نتيجه ايثارگري هاي شهدايي همچون شهيد فهميده دانست و از دانش آموزان خواست تا اين ميراث را حفظ و به نسل هاي آينده كشور سينه به سينه منتقل كنند.
وي همچنين از هيات انديشه ورزي بسيج دانش آموزي خواست تا با مشورت هاي مناسب به شبكه اميد در زمينه توليدات دانش آموزي اين شبكه را ياري رسانند.
معاون سيما بسيج دانش آموزي را بازيگراني در عرصه علم و تفكر و تدين دانست و گفت: شما نشان داده ايد كه  در تمامي عرصه ها پيشرو هستيد و نمي خواهيد تنها تماشاگراني خارج از صحنه قلمداد شويد. همين روحيه عامل پيشرفت شما در جامعه خواهد بود.
دكتر ميرباقري با اشاره به شبكه اميد به عنوان شبكه اي مستقل براي نوجوانان تاكيد كرد: ترويج سبك زندگي ايراني- اسلامي بزرگ ترين دغدغه برنامه سازان ماست و خانواده به عنوان اولين و محوري ترين جامعه براي تربيت افراد، هدف اصلي در تمامي برنامه سازي هاست. رسانه ملي با مخاطب قرار دادن اين نهاد مهم تلاش مي كند تا تمامي جامعه را به صورت مستقيم و غيرمستقيم تحت تاثير قرار دهد.
وي از شكاف ميان والدين و فرزندان سخن گفت و اضافه كرد: از اهداف برنامه سازي در شبكه هاي تلويزيوني كم كردن اين فاصله و پاسخگويي به نيازهاي خانواده هاست. اما شبكه اميد با اين اميد راه اندازي شد، كه بتواند گروه بزرگي از جامعه ما كه نوجوانان هستند؛ جذب آن شوند و پاسخگوي نياز آنان باشد.
معاون سيما از ميليون ها استعدادي سخن گفت كه بايد با همكاري و همدلي نهادهاي مرتبط اعم از خانواده، آموزش و پرورش و صداو سيماي جمهوري اسلامي به فعليت برسند.
در اين ملاقات پدر شهيد فهميده براي سرافرازي ايران دعا كرد و گفت: اميدوارم كاري كنيم  دشمن از ما دور شود. دشمن البته بيكار نيست و كارهايي انجام مي‌دهد؛ اما به عقيده من هيچ غلطي نمي‌تواند بكند. چرا كه ما صاحبي داريم كه هر مشكلي داشته باشيم ما را نجات مي‌دهد. ما بايد ثابت كنيم، آنچه مي‌گويند درست نيست و ما از آنچه خداوند مي‌گويد، پيروي مي‌كنيم.
مادر محمدحسين فهميده نيز در اين جلسه به گذشته سفر كرد و با بيان خاطراتي از زندگي كوتاه فرزندش گفت: آن زمان در خانه تلويزيون نداشتيم، برادر زاده ام برايمان راديويي آورد. سر سفره شام در اخبار گفتند يك پسر 13 ساله نارنجك به كمر بسته و تانك دشمن را نابود كرده است، همان موقع به همه گفتم اين محمد حسين بوده است. فردايش خبر شهادت پسرم را به من دادند.
علي شيرازيان مشاور رئيس سازمان بسيج دانش آموزي و مدير دبيرخانه شوراي هماهنگي بسيج وزارت آموزش پرورش در اين جلسه با ارائه گزارشي از عملكرد اين سازمان گفت: همزمان با هفته بسيج دانش آموزي يادواره شهيد فهميده و 36 هزار شهيد دانش آموزي برگزار شد.
وي با اشاره به اهداف تشكيل بسيج دانش آموزي تاكيد كرد: تربيت جوانان مومن و كارآمد از مهمترين اهداف راه اندازي اين تشكل است. تشكيلاتي برگرفته از تجربيات 8 سال دفاع مقدس و حضور نوجوانان دانش آموز در خطوط اول جبهه هاي جنگ، افرادي با بصيرت كه دوشادوش مردان سرزمين خود جنگيدند و گل سرسبد آنها محمد حسين فهميده بود.
خواهر شهيد فهميده در اين جلسه برادرش را الگويي براي نوجوانان ايراني دانست و افزود: الگوپذيري دانش آموزان ما در مقطع ابتدايي خوب است. به عنوان يك فعال فرهنگي كه در كنار بچه‌ها كار مي كنم، مي دانم كه هر دانش آموز كه در اين مقطع تحصيل مي كند اولين چيزي كه از ذهنش مي‌گذرد، اين است كه از چه كسي الگو بگيرد.
همچنين در اين جلسه دو تن از نمايندگان بسيج دانش آموزي از انتظارات خود از رسانه سخن گفتند و خواهان آن شدند تا با ساخت برنامه هاي مستند و نمايشي اين نيروي مقاومت به نوجوانان معرفي و اخبار آن اطلاع رساني شود.


۱۳۹۶/۰۸/۰۹
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir