تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


كانال آذري شبكه جهاني سحر مروج نواهاي آييني سنتي

کد خبر : 85461 تعداد بازدید : 437 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۰۹   ساعت خبر : ۱۵:۳۶

كانال آذري شبكه جهاني سحر معاونت برون مرزي برتامه هاي ويژه اي را براي ايام اربعين تدارك ديده است. 


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، كانال آذري به دليل گستردگي جامعه هدف و مخاطباني كه در اقصي نقاط جهان به ويژه حوزه قفقاز و جمهوري آذربايجان دارد و اكثر آن ها شيعه مذهب و محبان اهل بيت (ع) هستند در مناسبات مذهبي برنامه هاي ويژه اي را براي علاقه مندان و مخاطبان خود تهيه مي كند.

در روزهاي منتهي به اربعين حسيني كانال آذري شبكه جهاني سحر همچون تاسوعا و عاشوراي حسيني با اعزام تيم خبري به كربلاي معلي، ارتباط مستقيم و زنده براي اطلاع رساني از اين همايش عظيم به مخاطبانش برقرار مي كند .

از كانال آذري شبكه سحر در روزهاي منتهي به اربعين همچنين هفت برنامه به نام " حسين چي لر " ( حسينيان ) به صورت زنده پخش خواهد شد.

اين برنامه ساختار تركيبي دارد و شامل آيتم هاي متنوعي همچون شعرخواني ، مداحي و بحث هاي كارشناسي مذهبي درباره شبهاتي كه از سوي سلفي ها در خصوص عزاداري و آيين هاي محرم مطرح شده است، خواهد بود.

برخي از اين كارشناسان از جمهوري آذربايجان و برخي نيز از شهر مقدس قم در برنامه شركت دارند كه در زمينه هاي مختلف صاحب نظر بوده و براي مخاطبان نيز شناخته شده هستند.

همچنين چهار قسمت از برنامه حسين چي لر در شب هاي رحلت پيامبر اكرم (ص) و امام رضا (ع) پخش خواهد شد و گزارش هاي زنده از كربلاي معلي از آيتم هاي اصلي اين برنامه است.

علاوه بر اين ، برنامه اي با عنوان " نينوا " با محوريت مداحان نوجوان از كانال آذري شبكه سحر پخش خواهد شد. 

اين برنامه با تكيه بر اهميت و علاقه مندي نوجوانان و جوانان جمهوري آذربايجان به مداحي؛ شور و اشتياق آن ها به اهل بيت (ع) و شوق يادگيري آيين مذهبي مداحي را به نمايش مي گذارد.

مداحان جمهوري آذربايجان ؛ شهرت جهاني دارند و مرثيه سرايي و مداحي آنان براي اهل بيت (ع) در شبكه هاي مجازي با استقبال بسيار بالايي مواجه شده است.

علاوه بر تيم هاي اعزامي خبري به كربلا براي تهيه گزارش از راهپيمايي عظيم و شكوهمند اربعين حسيني در برنامه هاي ديگري همچون خانواده نيز ارتباط مستقيم با كربلاي معلي برقرار خواهد شد .

پيش بيني شده است روزانه يك گزارش براي بخش خبري ارسال و در فواصل برنامه ها نيز گزارش هايي از راهپيمايي اربعين حسيني پخش شود.


۱۳۹۶/۰۸/۰۹
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir