تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

رئيس رسانه ملي در مراسم رو نمايي از 33 مستند تلويزيوني با موضوع اربعين توليد معاونت استانها:
قاب پرمعنا و سناريوي جذاب پايه هاي اصلي توليد مستند اثرگذار است

کد خبر : 85549 تعداد بازدید : 710 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۱   ساعت خبر : ۱۳:۳۵

در آستانه اربعين حسيني(ع) با حضور دكتر علي عسكري، رئيس رسانه ملي از مستندهاي «پرچم هاي برافراشته» و «غريبان» رونمايي شد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر علي عسكري در آئين رونمايي از اين دو مستند با بيان اينكه در مراسم اربعين گنجينه ها و ذخاير زيبا و فوق العاده اي براي توليد مستند وجود دارد گفت: اربعين حقيقتي است كه در حال نمايان شدن است و بر همين اساس رسانه ملي بايد به طور ويژه براي نمايش زواياي مختلف اين حركت عظيم و پرمعنا اقدام كند.  
دكتر علي عسكري با طرح اين گلايه كه تاكنون مستندي كه حق مطلب را در زمينه اربعين ادا كند توليد و پخش نشده است خاطرنشان كرد: جا دارد كه با تحقيق و بررسي بيشتر، بهترين تجهيزات و نيروي انساني مان را براي توليدات رسانه اي در زمينه اربعين هزينه كنيم تا مستندهاي فاخر در ابعاد جهاني توليد و عرضه كنيم.
وي افزود: براي انعكاس زواياي پرمعنا به قاب پرمعنا نيز نياز داريم و اميدواريم كه در آينده در زمينه اربعين، هم تصويربرداري و هم سناريوي خوب داشته باشيم.
دكتر عسكري در ادامه به تهيه كنندگان و توليدكنندگان مستندهاي اربعين توصيه كرد كه براي نكوداشت اين آئين مهم و توليد برنامه هاي جذاب از پژوهش، سناريو و قصه استفاده كنند.
رييس رسانه ملي با تشكر از معاون استان ها براي توليد اين تعداد مستند درباره اربعين در فاصله كمتر از يك سال افزود: اين حركت بسيار ارزشمند و قابل تقدير است اما بايد در كنار كميت به كيفيت هم توجه ويژه داشته باشيم تا اثرگذاري رسانه اي بيشتر شود.
رئيس رسانه ملي در بخش ديگري از سخنان خود اربعين را يك جريان بسيار مبارك براي خلق آثار هنري ماندگار و ارزشمند بر شمرد وتصريح كرد: اربعين ريشه در مظلوميت امام حسين(ع) دارد و پياده‌روي اربعين يك حركت عظيم وپرمغز انساني و اسلامي است.
رئيس سازمان صداوسيما با اشاره به اينكه در طول تاريخ موضوع امام حسين(ع) و عاشورا روي كره زمين گسترش پيدا كرده است خاطرنشان كرد: امروزه شور حسيني و حضور مردم در مراسم عزاداري امام حسين(ع) با 30 سال گذشته قابل مقايسه نيست و حتي امسال دلدادگي مردم چه در ايران و چه در ساير كشورهاي دنيا قابل مقايسه با ساليان قبل نيست.
دكتر علي عسكري با تاكيد بر اينكه اربعين يك حركت زينبي است و مردم نيز هر سال آن را تكرار مي كنند تصريح كرد: اربعين بايد به نوعي تكريم حضرت زينب(س) باشد. اربعين را حضرت زينب(س) براي بيان مظلوميت امام حسين(ع) به راه انداخت و كساني كه در مراسم پياده روي اربعين شركت مي كنند در واقع پا جاي پاي حضرت زينب(س) مي گذارند.
رئيس رسانه ملي در بخش پاياني سخنان خود با تاكيد بر اينكه در هيچ دوراني از تاريخ به مانند شرايط امروز،  انسانيت، معنويت و حقانيت ذبح نشده است تصريح كرد: نسل جديد غرب از نظر اخلاقي به انحطاط كشيده شده است و با وجود ماهواره ها و فضاي مجازي، هيچگاه انسان به اندازه امروز در معرض تهديد نبوده است و خدا مي خواهد كه با استفاده از مظلوميت امام حسين(ع) نگذاريم كه نسل جديد دچار انحطاط فكري و اخلاقي شوند و اين وظيفه رسانه را بسيار سنگين مي كند.
دكتر علي عسكري در پايان خاطرنشان كرد: معتقدم اگر زيبايي هاي اسلام معلوم شود بسياري از انسان هاي سالم غربي به اسلام تمايل پيدا مي كنند و حركت معنوي اربعين نيز در همين راستا قرار دارد.
توليد 33 مستند در زمينه اربعين
در ادامه اين مراسم، دكتر علي دارابي، معاون استان هاي رسانه ملي با بيان اينكه در طول يك سال گذشته مراكز استان هاي صداوسيما 33 مستند در زمينه اربعين توليد كرده اند كه اين اتفاق براي نخستين بار در تاريخ رسانه ملي رخ داده است گفت: براي توليد 2400 ساعت مستند، مجموعاً 144000 دقيقه راش تهيه شده بود كه مجموع اين راش ها به 33 مستند استاني تبديل شده و از بين آنها دو مستند «پرچم هاي برافراشته» و «غريبان» در طول يك سال گذشته تدوين و آماده پخش شده اند.
معاون استان هاي رسانه ملي خاطرنشان كرد: اين مستندها در آستانه اربعين از شبكه هاي سراسري، برون مرزي و اتحاديه راديو و تلويزيون هاي كشورهاي اسلامي پخش مي شود و به طور ويژه در باكس شبكه شما و شبكه هاي استاني قرار مي گيرند.
دارابي تصريح كرد: در راهپيمايي بزرگ اربعين بيش از 25 ميليون نفر شركت مي كنند كه اين موج رسانه اي بايكوت رسانه هاي غرب را خنثي مي كند.


۱۳۹۶/۰۸/۱۱
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir