تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۸      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


رسانه ملي و اربعين

کد خبر : 85581 تعداد بازدید : 1030 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳   ساعت خبر : ۱۱:۴۷

راه پيمايي اربعين يكي از بزرگ‌ترين اجتماعات بشري در عصر كنوني است. رضا عليدادي معاون توسعه و فناوري رسانه در رثاي اين حركت عظيم ديني كه تاكيدات بسيار بر آن شده است دست به قلم شده است.


توصيه به شركت در مراسم اربعين سابقه طولاني دارد كه حتي در زمان بني­اميه و بني­عباس نيز انجام شده و در طول تاريخ همواره جمعيت رو به تزايدي داشته است و منشأ اين حركت عظيم الهي انساني به‌عنوان يادگاري از جابربن­عبدالله انصاري به‌عنوان اولين زائر كربلا ياد مي­شود. اكنون پس از حدود هزار و چهارصد سال، دوستداران اهل بيت (عليهم­السلام) مشتاقانه و با عشق امام حسين(ع) با پاي پياده مسير كربلا را از نقاط مختلف طي مي­كنند تا به معشوق خود برسند.

در اين مسير عشق، هركس به گونه­اي ارادت خالصانه خود را به مولا و آقاي خويش نمايان مي­كند. يكي نذري مي‌دهد، يكي واكس مي‌زند، يكي تلاش مي‌كند خستگي از تن زائران امام عشق بيرون كند و فقير و غني، كوچك و بزرگ هم نمي‌شناسد. همه در تلاش براي نزديك شدن به درگاه امام خود هستند. در اين مسير الهي، وقايعي رخ مي‌نمايد كه زبان در بيان آن قاصر و دوربين در نمايش آن ناتوان است.

همه در تكاپوي خدمت به خلق­ خدايند؛ در اين مسير الهي رسانه­ها نيز در تلاش براي نمايش اين شكوه والاي الهي انساني هستند. گروه­هاي زيادي در تلاشند تا شايد بتوانند گوشه­اي از اين ايثار و خدمت را به نمايش درآورند و جهانيان را شگفت‌زده كنند. تلاش صادقانه و خالصانه همكاران سازمان در اين مسير والا در نوع برنامه­هاي ارسالي نيز نمايان است. رسانه­اي كه نبض آن با عشق به ائمه­ معصومين(ع) مي­زند، دراين راه از هيچ تلاشي فروگذار نمي­كند.

 

 امسال نيز همانند سال‌هاي قبل، رسانه ملي با حداكثر توان به استقبال اين رخداد جهاني رفته­ است. گروه‌هاي فني و توليدي زيادي در نقاط مختلف مستقر شده­اند و به‌صورت يكپارچه با ساير رسانه‌هاي برادران عراقي نسبت به ارسال صدا و تصوير اقدام مي‌كنند. وجود حدود پنجاه سيستم ارسال و دريافت در نقاط مختلف كشور عراق، مسيرهاي راهپيمايي و در نجف و كربلا خود نشان از تلاش وافر در تصوير اين حركت عظيم الهي است. اين پوشش رسانه­اي به‌صورت يكپارچه و تحت هماهنگي و مديريت همكاران رسانه ملي در حال انجام است كه صدا و تصوير را به بيش از يكصد شبكه تلويزيوني و راديويي مخابره مي‌كنند. همين پوشش صداي راديو اربعين در داخل كشور و در داخل عراق مخصوصا در مسير راهپيمايي اقدام مؤثري براي ايجاد شور حسيني تلقي مي‌شود. اميد است اين اقدام موثر رسانه ملي اقدام عملي در شناساندن اين حركت عظيم الهي در جامعه بشري عصر حاضر باشد و مقدمه­اي براي ظهور حضرت حجت ولي عصر(عج) باشد.


۱۳۹۶/۰۸/۱۳
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir