تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۵      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


وضعيت بچه هاي سفيدپوست فقير استراليا در قاب تصوير شبكه پرس تي وي

کد خبر : 85601 تعداد بازدید : 379 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳   ساعت خبر : ۱۴:۱۲

شبكه پرس تي وي با پخش مستند «بچه هاي سفيدپوست فقير» به بررسي فقر در ميان كودكان سفيدپوست سيدني مي پردازد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، مستند «بچه هاي سفيدپوست فقير» (poor white kids ) به زبان انگليسي و محصول سال 2012 است و به تهيه كنندگي گرگ ويل اسميت و مري فالون و كارگرداني ديو ايورت توليد شده است.

داستان اين مستند از سي سال پيش يعني زماني كه دولت استراليا شهركي را در حومه سيدني ساخت تا فقيران منطقه را در آنجا اسكان دهد، آغاز مي شود و در ادامه به وضعيت كنوني اين منطقه اشاره مي كند كه چهره شهر عوض شده و نياز به بازسازي دارد.

مستند «بچه هاي سفيدپوست فقير» فقر را از زبان كودكان به تصور مي كشد و زندگي افرادي را كه در اين خانه ها سكونت دارند روايت مي كند. اين افراد شغلي ندارند و از كمك هاي دولت امرار معاش مي كنند.

در ادامه اين مستند، دوربين با اين كودكان همراه و همدم مي شود، مشكلاتشان را گوش مي كند و در آرزوهايشان شريك مي شود. زندگي در اين منطقه براي كودكان راحت نيست، راه رفتن در خيابان هاي شهر براي كودكان توام با دلهره و ترس است و هر آن ممكن است كه با افراد معتاد و الكلي مواجه شوند و با آزار و اذيت آنان روبرو شوند.

مستند «بچه هاي سفيدپوست فقير» به واقعيتي تلخ اشاره مي كند و آن اين است كه بعضي از اين افراد به آينده بدبين اند و برخي خوش بين و نمي دانند آينده چه چيزي را براي آن ها رقم خواهد زد و دولت چه اقداماتي براي آن ها انجام خواهد داد.

اين مستند شنبه 13 آبان، ساعت 22:30 به وقت تهران به مدت 50 دقيقه از شبكه پرس تي وي پخش مي شود.

اين برنامه در سه نوبت در ساعات 05:00 ، 11:00 و 17:00 روز يكشنبه تكرار خواهد شد.


۱۳۹۶/۰۸/۱۳
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir