تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۸      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


آنچه از ايران در شبكه ها و رسانه هاي غرب انعكاس مي يابد ، مغرضانه است

کد خبر : 85684 تعداد بازدید : 809 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵   ساعت خبر : ۰۸:۴۴

نماينده مجلس نيجريه در بازديد خود از معاونت برون مرزي صداوسيما ، عملكرد شبكه هاي اين معاونت را در مقابله با هجمه هاي رسانه اي ، بسياركارآمد و موفق ارزيابي كرد.


به گزارش روابط عمومي برون مرزي رسانه ملي، نماينده مجلس و رئيس پيشين انجمن خبرنگاران نيجريه با اذعان به افزايش هجمه رسانه هاي غربي ضد رسانه هاي جمهوري اسلامي ايران در سال هاي اخير، عملكرد صداوسيما را در مقابله با اين رويكرد بسيار مناسب توصيف كرد.

"الحاج محمد ثاني زورو" رئيس پيشين انجمن خبرنگاران نيجريه در بازديد خود از معاونت برون مرزي عملكرد رسانه ملي را با هجمه رسانه اي و جنگ نرمي كه عليه كشورهاي غير وابسته در جريان است بسيار حرفه اي و قابل قبول توصيف و تاكيد كرد ديگر رسانه هاي مستقل از جمله رسانه هاي نيجريه بايد راهكارهاي رسانه هاي ايراني را در اين خصوص سرمشق خود قرار دهند.

وي كه همراه با هياتي نيجريايي از قسمت هاي معاونت برون مرزي ديدار كرده است در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومي برون مرزي گفت : رسانه هاي غربي همواره درصدد مقابله با رسانه هاي مستقل از جمله "پرس تي وي" و راديوهايي عربي و آفريقايي از جمله راديو "هوسا" معاونت برون مرزي بوده اند.

نماينده مجلس نيجريه با بيان اينكه هميشه اخبار موثق را از رسانه هاي جمهوري اسلامي ايران پيگيري مي كند، افزود:با سفر به مكان هاي زيارتي در ايران از جمله شهر مقدس قم با واقعيت هاي خوبي از انقلاب اسلامي ايران روبرو شده و از شرايط موجود در ايران بسيار شگفت زده است.

وي اذعان كرد : در سفر خود به ايران، از دستاوردها و پيشرفت هاي جمهوري اسلامي در تمامي زمينه ها آگاهي خوبي پيدا كرده و بخوبي روشن است آنچه از ايران در شبكه ها و رسانه هاي غرب انعكاس مي يابد، مغرضانه است.

سيد احمد حسيني خبير، مدير روابط عمومي برون مرزي نيز ضمن خوشامدگويي به هيات نيجريه اي تاكيد كرد: با توجه با علاقه مندي مردم آفريقا به ويژه كشورهاي نيجريه و نيجر به پيام انقلاب اسلامي و برنامه هاي اسلامي و فرهنگي كشورمان ، راه اندازي شبكه اي ديگر براي هوسازبانان به يك فرصت براي ترويج انديشه هاي اسلامي تبديل شده است.

حسيني خبير افزود : با توجه به مواضع برخي كشورها عليه جمهوري اسلامي و موج اسلام هراسي از سوي جريان اصلي، لزوم شناساندن چهره واقعي ايران و اسلام محمدي به جهانيان ، وظيفه رسانه ملي به ويژه شبكه هاي معاونت برون مرزي را در اين راستا سنگين تر كرده و با توجه به اين رويكرد و حساسيت ، رسانه ملي براي گسترش و ترويج پيام انقلاب و گسترش ارتباط هاي فرهنگي و مذهبي تصميم به راه اندازي شبكه تلويزيوني هوسا گرفته است.

حسيني خبير ابراز اميدواري كرد : تاسيس شبكه تلويزيوني هوسا زمينه تعميق ارتباطات فرهنگي و زمينه سازي براي گسترش فعاليت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري هاي دو جانبه را فراهم آورد.

نماينده پارلمان نيجريه نيز با تاكيد بر گسترش همكاري هاي بين رسانه هاي جمهوري اسلامي و نيجريه خواستار ارتباطات بيشتر در حوزه رسانه و فرهنگ شد و ايده تاسيس شبكه هوسا را بسيار مهم در گسترش همه جانبه روابط في مابين جمهوري اسلامي ايران و كشور نيجريه به عنوان بزرگترين اقتصاد قاره آفريقا دانست.  

اين فعال رسانه اي همچنين با اشاره به پخش برنامه راديو هوسا برون مرزي در نيجريه  تقويت امواج و فركانس هاي اين راديو را براي دسترسي آسانتر مخاطبان صداي حقانيت و راستي، خواستار شد.

زورو همچنين با بيان اينكه ايجاد اپليكيشن راديو هوسا در برنامه هاي موبايل در ارائه بهتر برنامه هاي راديو موثر است، گفت: با استفاده از فناوري هاي جديد در حوزه رسانه ، مي توان در مقابل رسانه هاي بزرگ كشورهاي استعماري مقابله و اخبار موثق را از رويدادهاي منطقه و جهان مخابره كرد.

هيات نيجريايي از استوديوهاي راديو هوسا ، اتاق خبر و استوديو هاي شبكه پرس تي وي نيز بازديد كردند و  با برخي از اقدامات رسانه اي معاونت برون مرزي آشنا شدند.

 


۱۳۹۶/۰۸/۱۵
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir