تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۵      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

معاون سيماي رسانه ملي
هشت سريال مختص نوجوانان در راه توليد

کد خبر : 85705 تعداد بازدید : 622 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵   ساعت خبر : ۱۱:۳۰

معاون سيماي رسانه ملي اظهار كرد: هم اكنون هشت سريال مختص نوجوانان در حال ساخت و توليد است كه انشاالله در آينده به پخش تلويزيون مي رسند.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي ، مرتضي ميرباقري معاون سيماي رسانه ملي در برنامه «اقيانوس آرام» كه از كربلا پخش مي شود اعلام كرد " به زودي سريال هاي ويژه نوجوانان روي آنتن شبكه هاي سراسري خواهد رفت.

ميرباقري كه ميهمان اين برنامه بود در ابتداي صحبت خود با اشاره به اهميت كار و برنامه ريزي براي نوجوانان اظهار كرد: يكي از مقاطع مهم زندگي كه در آن هويت هر انسان شكل مي گيرد، دوران نوجواني است. اين مقطع به علت حساس بودن مختصات آن، نيازمند برنامه ريزي بسيار دقيق تربيتي است. وي ادامه داد: دو ويژگي مهم خصوصيات فطري نوجوانان و شرايطي كه از نظر زماني و مكاني بر نوجوانان احاطه دارد براي هر گونه برنامه ريزي ضروري است. به عبارت ديگر اگرچه ما امروز در مورد نوجوان صحبت مي كنيم ولي بايد توجه داشته باشيم كه نوجوان سال 1396 با نوجوان سال 1357 خيلي متفاوت است و نمي توان همان راهكار هايي را كه در 40 سال گذشته انجام مي داديم امروز اجرا كرد.

معاون سيماي رسانه ملي شكل گيري هويت انسان در دوران نوجواني را نشانه اهميت فوق العاده اين دوره خواند و اظهار كرد: دو كليد واژه «توقع» و «پاسخگويي» در اين دوران بسيار مهم است. به عبارت ديگر مي توانيم خانواده ها را به چهار دسته تقسيم كرد. به عنوان مثال خانواده مي تواند فرزند را متوقع تربيت كند ولي او را با روحيه پاسخگويي بار نياورد يا اينكه بر عكس كه فرزند متوقع نيست و تنها براي پاسخگويي تربيت شده است.

دكتر سيد مرتضي ميرباقري تربيت مطلوب را تربيتي خواند كه در كنار متوقع بودن فرزند، روحيه پاسخگويي را نيز به او ياد دهد و برنامه سازي مطلوب در رسانه بايد هر دو ويژگي مهم نوجوانان را همپاي هم رشد و نمو دهد. وي با اشاره به قالب هاي برنامه سازي تلويزيون براي نوجوانان در سال هاي اخير گفت: امروز بيشتر برنامه هايي كه براي نوجوانان ساخته مي شود، برنامه هاي تركيبي و گفتگو محور است كه مي بايست با لحاظ كردن بودجه هاي مناسب، به سمت توليد برنامه در قالب هاي تلويزيوني ديگر نيز حركت كرد. البته هم اكنون هشت سريال مختص نوجوانان در حال ساخت و توليد است كه انشاالله در آينده به پخش تلويزيون مي رسند.

برنامه تركيبي «اقيانوس آرام» با اجراي محمد سلوكي در مركز اوج كودك و نوجوان توليد شده است كه از 11 تا 18 آبان ماه از شبكه دوم سيما پخش مي شود.


۱۳۹۶/۰۸/۱۵
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir