تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


همراه با فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني شبكه هاي سيما در اربعين حسيني

کد خبر : 85746 تعداد بازدید : 1010 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶   ساعت خبر : ۱۱:۱۱

روابط عمومي معاونت سيما ليست فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني شبكه هاي سيما را براي روزهاي پنجشنبه و جمعه 18 و 19 آبان‌ماه مصادف با اربعين حسيني اعلام كرد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، اطلاعات فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني و انيميشن به شرح زير است:

 *************************************
شبكه يك سيما
فيلم تلويزيوني «روز عزيز» به كارگرداني محسن توكلي، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 9 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فيلم با بازي مينا جعفرزاده و افشين نخعي خواهيد ديد: ملوك همسر پير و رنجور حاج قربان است كه سال‌هاي سال در خانه‌اش از هيات عزاداران امام حسين در ظهر عاشورا پذيرايي مي‌كرد. پس از فوت حاج قربان كه قيمه ظهر عاشورا را مي‌پخت هر يك از فرزندانش مشكلات زندگي را بهانه كرده و ديگر مراسم نذري را برگزار نمي‌كردند. 6 سال بعد ملوك به بيماري سرطان كبد مبتلا شده و پزشكان او را جواب مي‌كنند. نوه‌اش محمدهادي كه مي‌داند اين آخرين عاشورايي است كه مادربزرگش مي‌بيند با تلاش فراوان دايي‌ها و خاله‌هايش را دور هم جمع مي‌كند....
*************************************
 فيلم سينمايي «همشهري كين» به كارگرداني اورسن ولز، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 22:15 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.
در اين فيلم با بازي ارسن ولز، جوزف كاتن و دروتي كامينگر خواهيم ديد: زماني‌كه چارلز فاستر كين، غول ثروتمند روزنامه‌دار مي‌ميرد تنها يك كلمه مي‌گويد: «Rosebud» (غنچه‌ي رز). تهيه‌كننده فيلم مستند زندگي كين از گزارشگر تامسون مي‌خواهد تا درباره‌ي زندگي و شخصيت كين تحقيق كرده و معناي كلمه‌ي آخر پيش از مرگش را كشف كند....
*************************************
فيلم تلويزيوني «پازل» به كارگرداني ابراهيم شيباني، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 16 از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فيلم آمده است: پيتر الكس جاسوس زبده بين‌المللي براي ايجاد خراب‌كاري در تاسيسات هسته‌اي ايران نقشه‌چيني مي‌كند. سازمان انرژي هسته‌اي با يك شركت صادرات و واردات ايراني به‌نام نقشينه، براي خريد چند قطعه فشارسنج وارد قرارداد مي‌شود. اين فشارسنج‌ها بر روي سانتريفيوژها نصب شده و نقش مهمي در كار آنها دارند. پيتر الكس به مديرعامل شركت نقشينه را كه زني به‌نام مينا نقشينه است، هدف قرار داده و با او طرح دوستي مي‌ريزد. مينا اطلاعات مهمي درباره سانتريفيوژهاي تاسيسات هسته‌اي ايران در اختيار او قرار مي‌دهد....
در اين فيلم تلويزيوني، رضا كيانيان، آرش مجيدي و محسن بهرامي هنرنمايي كرده‌اند.
*************************************

شبكه دو سيما

فيلم تلويزيوني «سجده عشق» به كارگرداني حسين تبريزي، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت ‌‌8 صبح از شبكه دو سيما پخش مي‌شود.
داستان از اين قرار است كه؛ مراد بعد از سه سال از زندان آزاد مي‌شود. مراسم عزاداري و سوگواري سالار شهيدان امام حسين (ع) برپاست. او سراغ خانواده و اقوام خود مي‌رود، اما از طرف آنها طرد شده‌ و مورد بي‌مهري قرار مي‌گيرد، اما در لحظه‌ي آخر، بزرگ خانواده (عمويش) يك موقعيت در اختيارش مي‌گذارد كه مراد با خودروي او كار كرده و در اين ?? روز خود را نشان دهد و مراد پس از به امانت گرفتن خودرو و شروع كار، با ماجرايي روبرو مي‌شود كه در انتها حق به حق‌دار مي‌رسد.
در اين فيلم، رامبد شكرابي، سياوش طهمورث و سعيد عليخاني نقش‌آفريني كرده‌اند.
*************************************
مستند سينمايي «كربلا جغرافياي يك تاريخ» به كارگرداني داريوش ياري، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 17:30 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
اين مستند در فاز نخست مروري مستندگونه بر حركت حماسي امام حسين (ع) از ابتدا تا پس از شهادت در روز عاشورا دارد و در فاز بعدي چگونگي عزاداري در فرهنگ‌هاي مختلف در جهان را در ماه محرم بررسي مي‌كند.
*************************************
فيلم تلويزيوني «مرد خاك» به كارگرداني شاهين باباپور، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 23:30 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
اين تله ‌فيلم با نگاه به موضوع محرم، داستان زندگي پيرمردي را روايت مي‌كند كه بر اثر انفجار در كربلا، پسر و عروسش را از دست داده و تنها بازمانده خانواده كه دختر بچه‌اي شش ساله است در اين اتفاق دچار فراموشي و شوك عصبي مي‌شود.
حسين توشه، كاظم هژيرآزاد، ‌حسين خاني‌بيگ و زويا امامي بازيگران اين فيلم هستند.
*************************************
فيلم سينمايي «در همين نزديكي» به كارگرداني راما قويدل، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 8 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
در اين فيلم با بازي پرويز پورحسيني، پرستو گلستاني و پيام دهكردي خواهيم ديد: مهندس محسنيان مديرعامل يك شركت بزرگ اقتصادي است كه صبح يك روز متوجه حضور شخصي ناشناس در دفترش مي‌شود كه خود را مرگ ناميده و اظهار مي‌دارد مأموريت گرفتن جان او را دارد. لذا محسنيان تصور مي‌كند او قاتل است و پا به فرار مي‌گذارد ولي به‌تدريج متوجه مي‌شود كه چاره‌اي جز پذيرش مرگ ندارد. در آن زمان آقاي مرگ اظهار مي‌دارد كه به‌دلايلي مرگ محسنيان به تعويق افتاده و او فرصت كمي براي جبران گذشته دارد كه از آن پس محسنيان به دنبال حلاليت‌طلبي از چند تن خواهد بود.
*************************************
انيميشن سينمايي «شكوفه‌هاي گيلاس» به كارگرداني نا اومي كاواسه، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 17:30 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
اين فيلم با نقش‌آفريني كِرِن كي‌كي، ماساتوشي ناگاسه و كيارا اوچيدا در مورد مردي است كه در يكي از شهرهاي ژاپن رستوران كوچكي داشته و با پخت غذاهاي محلي، كسب و كار محدودي را اداره مي‌كند. روزي زني مسن به او مراجعه كرده درخواست مي‌كند اجازه دهد در رستورانش به كار مشغول شود. مرد كه سن بالاي زن را مي بيند، موافقت نمي كند، اما....
*************************************
فيلم سينمايي «سه روز بعد» به كارگرداني پائول هاگيز، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 23:30 از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.
در اين فيلم با بازي اليزابت بانكز و راسل كروو خواهيم ديد: جان برنان به‌همراه همسرش لارا زندگي بسيار خوب و شادي دارند و خانواده‌اي خوشبخت به‌نظر مي‌رسند. تا اينكه لارا به جرم انجام قتل دستگير مي‌شود و در دادگاه به سه سال زندان محكوم مي‌گردد. در حالي كه جان و ساير افراد خانواده به اين باور هستند كه لارا بي‌گناه است. خانواده‌ي او تمام تلاش و كوشش خود را مي‌كنند تا به شكلي بي‌گناهي او را ثابت كنند اما هيچ فايده‌اي ندارد و لارا به زندان مي‌افتد. اكنون تنها راه براي جان آن است كه به هر شكل ممكن همسر خود را از زندان فراري دهد. او نقشه‌اي استادانه طرح مي‌كند تا راه را براي فرار همسرش باز كند.
*************************************

شبكه سه سيما

فيلم تلويزيوني «روشني صبحدم» به كارگرداني جواد مزدآبادي، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 10 از شبكه سه سيما پخش مي‌شود.
در اين فيلم با نقش‌آفريني حسن جوهرچي و مهران رجبي خواهيد ديد: فردي تا شب قبل از واقعه عاشورا طرفدار يزيد و از جاسوسان عمربن‌سعد بود. او وقتي از حقانيت امام حسين و يارانش آگاه مي‌شود همچون حر از سپاه اشقيا به سپاه اوليا مي‌پيوندد. رويارويي او در شب قبل از واقعه عاشورا وي را به آزادگي و طرفداري از حق مي‌رساند تا جايي كه براي شهادت در سپاه امام حسين (ع) آماده مي‌شود. بيداري و آگاهي او ضربه‌اي بر روحيه عمربن سعد نيز وارد مي‌كند.
*************************************
فيلم سينمايي «هيهات» به كارگرداني هادي ناييجي، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 14 از شبكه سه سيما پخش خواهد شد.
اين فيلم 4 داستان متفاوت از زندگي افراد مختلفي است كه در ايام محرم با وقوع حوادث مختلفي تبديل به انسان‌هاي بهتري باشرايط والاتر مي‌شوند.
حامد بهداد، مينا ساداتي و بابك حميديان بازيگران اين فيلم هستند.
*************************************
فيلم سينمايي «بعد از زلزله» به كارگرداني ايكسياگون فنگ، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 24 از شبكه سه سيما پخش مي‌شود.
در خلاصه فيلم با بازي ديموند جن، جن لي و اي لو خواهيم ديد: خانواده‌اي در اثر وقوع زمين لرزه در تانگ شان چين در سال 1976 از هم جدا مي‌شوند. خانواده 4 نفره‌اي كه پسر و دختري دوقلو داشتند. پس از وقوع زمين لرزه پدر خانواده مي‌ميرد و كودكان زير آوار مي‌مانند. براي بيرون آوردن آنها مادر به‌ناچار بايد يكي را انتخاب كند و در حالي كه دو كودك صداي مادر را مي‌شنيدند مادر پسرك را انتخاب مي‌كند و اين در حالي است كه پس از ترك محل دختر زنده مي‌ماند....
*************************************
فيلم تلويزيوني «پيش خواهد آمد» به كارگرداني بهروز شعيبي، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 10 به روي آنتن  شبكه سه سيما مي‌رود.
فيلم، داستان زندگي غلام، آوا و بهنام است كه دو روز مانده به تاسوعا در زندگي هر كدامشان گره‌اي مي‌افتد و هركدام فرصت كوتاهي براي حل اين مشكل دارند و دست تقدير آنها را روبه‌روي هم قرار مي‌دهد تا به‌واسطه‌ي ملاقات همديگر مشكلشان حل شود.
در اين فيلم، يكتا ناصر و جواد عزتي نقش‌آفريني كرده‌اند.
*************************************
فيلم سينمايي «هويت پنهان ـ قسمت اول» به كارگرداني تيل اندمن، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 19:30 از شبكه سه سيما پخش مي‌شود.
در اين فيلم با بازي نينا كانزندورف و بنجامين سادلر خواهيد ديد: به‌دنبال اختلاس و پولشويي در يكي از بانك‌هاي خصوصي هامبورگ به‌نام هريت، شخصي به‌نام فيليپ روتهوف دستگير مي‌شود. دادگاه براي اثبات جرم او شخصي به‌نام ويكتور ميرو را احضار مي‌كند. او قبل از اعزام به دادگاه در يك عمليات بمب‌گذاري به‌قتل مي‌رسد. او در اعترافتش نام شخص ديگري به‌نام سيمون درهر را افشا مي‌كند كه در اين پولشويي دست داشته است....
*************************************

شبكه چهار سيما

فيلم سينمايي «اسب» به كارگرداني بابك محمدي، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 20:30 از شبكه چهار سيما روي آنتن مي‌رود.
در خلاصه داستان فيلم آمده است: يك اسب تعزيه‌خواني به‌علت اينكه پير شده است توسط دلالي خريداري شده تا به شخصي كه اسب‌هاي پير را مي‌كشد تا خوراك سگ‌هايش را تامين مي‌كند، بفروشد كه با مخالفت زن خريدار مواجه مي‌شود. زن معتقد است كه اسب تعزيه نبايد خوراك سگ‌ها شود دلال اسب را برده و بر اثر حادثه‌اي خودرو از جاده منحرف و اسب از خودرو نيسان خارج مي‌شود. در ادامه پسر خانواده‌اي در اثر تصادف همسر خود را از دست داده و پايش در گچ است اسب را ديده و بسيار علاقه‌مند به اسب مي‌شود....
در اين فيلم سينمايي افسر اسدي و رضا كيانيان و بابك حميديان نقش‌آفريني كرده‌اند.
*************************************
فيلم سينمايي «لايه‌هاي پنهاني» به كارگرداني رابرت زمكيس، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 21:30 از شبكه چهار روي آنتن مي‌رود.
اين فيلم داستان زني به‌نام كلاري اسپنسر را روايت مي‌كند كه به‌همراه همسرش نورمن اسپنسر، به مكاني تازه نقل مكان كرده‌ است. اما او مدام با حوادث عجيبي مواجه مي‌شود و همواره روح زني را مي‌بيند كه گويي مي‌خواهد به او هشدار دهد. بعد از مدتي مي‌فهمد كه اين روح همسر پيشين نورمن است كه توسط خود نورمن كشته شده‌ است. بالاخره اين اتفاقات باعث رسوايي مرد مي‌شود.
ميشل فايفر و هريسون فورد بازيگران اين فيلم هستند.
*************************************

شبكه پنج سيما

فيلم سينمايي «به‌خاطر هانيه» به كارگرداني كيومرث پوراحمد، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 8 از شبكه پنج سيما پخش مي‌شود.
در اين فيلم با بازي مهوش افشارپناه و علي قرباني خواهيم ديد: ناخدا علو با چهارده مرد ديگر براي صيد به دريا مي‌روند ولي همه بجز ناخدا صيد دريا مي‌شوند و مردم ناخدا را مسبب مرگ عزيزانشان مي‌دانند و به او و خانواده‌اش حمله مي‌كنند. در اين بين دختر خردسال ناخدا هانيه فلج مي‌شود. ناخدا و خانواده‌اش، تنگك را ترك مي‌كنند و به بوشهر مي‌روند. ناخدا علو نذر كرده كه شب دهم محرم تا صبح دمام بزند تا هانيه شفا يابد اما مرگ امانش نمي‌دهد! پس از ناخدا پسر او تصميم مي‌گيرد تا نذر پدر را ادا كند، اما....
*************************************
فيلم سينمايي «دنياي بهتر» به كارگرداني بهروز شعيبي، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 13:30 از شبكه پنج پخش مي‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: فريبا براي كمك به شخصي، در اثر تصادف كشته مي‌شود. همسر او مهرداد، از اين موضوع خيلي افسرده است و دخترش نارگل نيز كه آسم دارد هر روز افسرده‌تر مي‌شود. مهرداد در يك دفتر مجله كار مي‌كند. مسوول مجله آقاي منصوريان، او را براي تهيه يك گزارش به دفتر آقاي معيني كه يك خيريه راه اندازي كرده مي‌فرستد، تا گزارش تهيه نمايد. ولي مهرداد خانم قلي‌پور، همسر مردي كه با فريبا تصادف كرده است را در آنجا مي‌بيند و با عصبانيت برمي‌گردد. او فكر مي‌كند كه همه اينها نقشه‌اي براي گرفتن رضايت از اوست....
علي دهكردي و ليندا كياني بازيگران اين فيلم هستند.
*************************************
انيميشن سينمايي «هواپيماها مامور نجات و آتشنشاني» به كارگرداني بابز گاناوي، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 8 از شبكه پنج پخش مي‌شود.
در اين انيميشن خواهيم ديد: داستي كه بعد از مسابقات دچار نقص فني شده و چرخ دنده‌اش خرد شده، نبايد سرعت بگيرد. او به دوستانش مي‌سپارد كه برايش چرخ دنده پيدا كنند ولي چون توليد اين هواپيماهاي سمپاش متوقف شده اين چرخ دنده‌ها پيدا نمي‌شوند. داستي وقتي مي‌بيند كه دوست پيرش ميدي كه آتشنشان است نتوانسته آتش را خاموش كند و مي‌خواهد از كارش كناره بگيرد تصميم مي‌گيرد كه به او كمك كند.
*************************************
فيلم سينمايي «مانجي مرد كوهستان» به كارگرداني كاتن مهتا، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 13:30 از شبكه پنج پخش مي‌شود.
در اين فيلم با بازي ناوزالدين سيديقي و آشوتوش آچارا خواهيم ديد: در يكي از روستاهاي هند ارباب از يكي از رعاياي خود مي‌خواهد كه در ازاي طلب؛ فرزندش را براي كارگري به او بدهد ولي فرزند فرار مي‌كند. او بعد از چند سال به همان روستا برمي‌گردد و ازدواج مي‌كند. زماني كه همسر او بچه دوم‌اش را باردار است در حال بردن غذا براي شوهرش از كوهي كه در ان محل وجود داشت سقوط مي‌كند و مي‌ميرد. مانجي تصميم مي‌گيرد با كندن كوه از بن كوه راه باز كند....
*************************************
فيلم سينمايي «دوازده راند بازي از نو» به كارگرداني رائول ريني، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 20:30 از شبكه پنج پخش مي‌شود.
در خلاصه داستان اين آمده است: در ابتداي فيلم يك مامور امداد و نجات در يك صحنه تصادف به مجروحين كمك مي‌كند اما يك نفر در اثر شدت جراحات مي‌ميرد. داستان يك سال بعد شروع مي‌شود كه اين مامور درگير نقشه از پيش طراحي شده فردي مي‌شود كه دوازده مرحله دارد و او در هر مرحله چيز جديدي را مي‌فهمد....
رندي اورتون، تام استيونز و برايان ماركينسون بازيگران اين فيلم هستند.
*************************************

شبكه شما

فيلم تلويزيوني «عقيق» به كارگرداني روح اله فخرو، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 24 از شبكه شما پخش خواهد شد.
اين تله فيلم، داستان دختري به نام رعنا است كه در آستانه مراسم ازدواجش با رازي در مورد سرنوشت پدرش كه در سال هاي دفاع مقدس مفقود الاثر شده مواجه مي شود .
مريم خدا رحمي، سيروس اسنقي، شيوا خنياگر و عليرضا مويدي از بازيگران اين تله فيلم هستند.
*************************************

شبكه كودك

انيميشن سينمايي «خورشيد نينوا» به كارگرداني عليرضا فرماني، پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 14 از شبكه كودك پخش خواهد شد.
در اين انيميشن خواهيم ديد: پس از مرگ معاويه، پسرش يزيد، جانشين او مي‌شود و تلاش مي‌كند تا به اجبار از امام حسين عليه‌السلام بيعت بگيرد. امام با او بيعت نمي‌كنند و براي حفظ حرمت خانه‌ي خدا و به‌دنبال دعوت كوفيان از ايشان، از مكه به سوي كوفه حركت مي‌نمايند. در راه كوفه خبر شهادت مسلم بن عقيل، پسرعمو و فرستاد? امام، به ايشان مي‌رسد. سپاه حر راه را بر امام مي‌بندند و ايشان راهي ديگر برمي‌گزينند. آنها در روز دوم محرم‌الحرام ، وارد صحراي كربلا مي‌شوند. لشكر عمر سعد، سد راه امام شده و آب را بر ايشان مي‌بندند. در نهايت واقعه كربلا رخ مي‌دهد و امام و يارانشان به شهادت مي‌رسند.
*************************************
انيميشن سينمايي «جيمي نوترون» به كارگرداني كيت آلكوم، مايك گازاوي و كربي اتكينز، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 14 از شبكه كودك پخش خواهد شد.
اين انيميشن داستان پسر بچه‌اي به‌نام جيمي نوترون را روايت مي‌كند كه فردي نابغه است و اختراعات موفق و متنوعي در كارنامه دارد. داستان از جايي شروع مي‌شود كه بيگانگان زمين را مورد حمله قرار داده و پدر و مادر هم? بچه‌هاي يك شهر ناپديد مي‌شوند. اينجاست كه جيمي وارد عمل شده و سعي مي‌كند از هوش خود براي ساختن دستگاهي براي رفتن به فضا و نجات پدر و مادرها استفاده كند غافل از اينكه....
*************************************

شبكه افق

فيلم سينمايي «كارمندان شركت» به كارگرداني جوهان ويلس، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 10 از شبكه افق پخش خواهد شد.
در اين فيلم با هنرمندي كريس كوپر و بن افلك خواهيد ديد: بحران اقتصادي باعث شده شركت حمل و نقل جهاني اقدام به تعديل نيرو كرده و عده‌اي را اخراج ‌كند. با اخراج شدن باب كه در قبل با خانواده‌اش زندگي آرام داشته، مشكلات فراواني پديدار مي‌شود.
*************************************
فيلم سينمايي «زير نور ماه» به كارگرداني رضا ميركريمي، جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 18:30 از شبكه افق پخش خواهد شد.
داستان اين فيلم درباره‌ي طلبه‌اي به‌نام سيد حسن است كه معتقد است چون مانند پدربزرگش ميان مردم نيست و نفسش تأثيري ندارد، نمي‌تواند لباس روحانيت را بپوشد و تنها براي دل‌خوشي خانواده‌اش لباس را بر تن كرده است! روزي در مترو پسركي لباس روحانيت او را كه تازه خريده است، مي‌دزدد. جستجوي او براي لباس موجب آشنايي با بي‌خانمانان زير پل رسالت مي‌شود. او همه كتاب‌هايش را مي‌فروشد تا بتواند به آنها كمك كند....
در اين فيلم، شقايق دهقان، مهران رجبي و حسين پرستار ايفاي نقش كرده‌اند.
*************************************

شبكه نمايش

فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني «كوچه هفتم»، «سايه سكوت»، «سركار راج» و «موج مرده» پنج‌شنبه 18 آبان‌ماه ساعت 11، 15، 17، 21 از شبكه نمايش روي آنتن مي‌رود.
*************************************
فيلم‌هاي سينمايي ‌و تلويزيوني «دادخواهي»، «ردپاي گرگ»، «برف شكن»، «باغبان» و «امروز» جمعه 19 آبان‌ماه ساعت 11، 13، 15 ، 17 و 21  از شبكه نمايش پخش مي‌شود.


۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir