تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


نمايش پياده روي اربعين در هيسپان تي وي

کد خبر : 85757 تعداد بازدید : 401 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶   ساعت خبر : ۱۲:۲۵

به مناسبت اربعين حسيني، مستند «چهلمين روز» كه مراسم اربعين به خصوص پياده روي زائران از نجف تا كربلا را به نمايش مي گذارد، براي مخاطبان اسپانيايي زبان شبكه هيسپان پخش مي شود.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در مستند «چهلمين روز» (The Fortieth Day)اطلاعات مختلفي درباره اربعين حسيني ارائه مي شود . نگاه اين مستند به دوستداران و عاشقان امام حسين (ع) است كه از نقاط مختلف دنيا در نجف گرد هم آمده و با پاي پياده به سمت بارگاه آن حضرت روانه مي شوند تا در روز اربعين فلسفه بزرگ قيام عاشورا را بار ديگر به جهانيان يادآوري كنند.

در اين مستند 25 دقيقه اي، مصاحبه هاي مختلفي با زائران انجام شده و نظرات و احساسات آن ها درباره واقعه كربلا و همچنين راهپيمايي ساليانه ايام اربعين از زاويه نگاه دوربين ثبت شده است.

در ادامه اين مستند، اشاراتي به مشكلات مربوط به انجام اين امر در زمان صدام حسين به دليل قساوت هاي رژيم بعث در حق زائران، و همچنين به حمله داماد صدام به بارگاه سيداالشهدا(ص) نيز اشاره مي شود.

مستند «چهلمين روز» كه با تلاش شبكه پرس تي وي در سال 2013 توليد شده، در شبكه هيسپان دوبله شده است و پنجشنبه 18 آبان  ساعت 4:30 (به وقت تهران) پخش و همان روز ساعت 13:30 تكرار مي شود.


۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir