تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


نمايش هيهات در قاب آي‌فيلم

کد خبر : 85759 تعداد بازدید : 400 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶   ساعت خبر : ۱۲:۲۷

هم‌زمان با اربعين حسيني، فيلم سينمايي «هيهات» از شبكه آي‌فيلم فارسي به نمايش گذاشته مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، «هيهات» فيلمي است در ? اپيزود و به تهيه‌كنندگي محمدرضا شفيعي كه پس از نمايش آن اميد روحاني در برنامه كافه فيلم با دانش اقباشاوي و هادي مقدم‌دوست گپ‌وگفتي درباره فيلم خواهندداشت.

بر اساس اين گزارش، «هيهات» كه محصول سال 1394 است و در 7 مهر 1395 در سينماهاي ايران  شروع اكران شد، فيلمي اپيزوديك با موضوعات اجتماعي و مفاهيم عاشورايي است.

اولين روايت هيهات، حكايت مادر پيري است كه سال‌ها در حسرت زيارت كربلا مانده و حالا، گذر ضريح جديد حرم امام حسين(ع) از محل سكونتش، فرصتي است براي آنكه در انتهاي عمر، دست كم ضريح جديد مولايش را زيارت كند. هادي نائيجي در اين اپيزود، مي‌كوشد دنياي عاشقان اباعبدالله را، به نمايش بگذارد.

روايت دوم «هيهات» با محوريت شخصي از فرماندهان دوران دفاع مقدس شكل مي‌گيرد.  او همراه خانواده‌اش عازم زيارت اربعين است، اما در آستانه سفر با مسئله اي جدي مواجه مي‌شود... دانش اقباشاوي، در اين اپيزود تلاش مي‌كند روايتي امروزي از آدم‌هاي دوران دفاع مقدس عرضه كند.

روح الله حجازي سومين اپيزود «هيهات» را كارگرداني كرده است؛ داستان زندگي دختر خردسال عراقي و مادرش، در شرايط سخت مالي در حالي كه پدرش جانش را روي مين‌هاي بجا مانده از جنگ جا گذاشته است. او با الهام از روحيه آزادگي و استقلال مادرش، به جاي گدايي اقدام به توليد مهر متبرك كربلا مي‌كند و... .

هادي مقدم دوست اپيزود چهارم را ساخته است. نرگس و فرزندش، براي ديدن مرتضي، كه مدت هاست به عنوان پزشك زائران در كربلا است، راهي اين شهر مي‌شوند اما نرگس همسرش را نمي يابد و... .

 حميد فرخ‌نژاد، حامد بهداد، بابك حميديان، مينا ساداتي، آلا نجم، خسرو شهراز و بهاران بني‌احمدي در اين فيلم سينمايي به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

فيلم سينمايي «هيهات» پنجشنبه 18 آبان رأس ساعت 21:00 پخش مي شود و بازپخش آن در ساعت‌ها 05:00 و 13:00 روز بعد خواهدبود.۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir