تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۳      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


يك اربعين اندوه در راديو ايران

کد خبر : 85761 تعداد بازدید : 133 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶   ساعت خبر : ۱۲:۳۵

گروه رويدادها و انديشه راديو ايران در روز اربعين حسيني با دو ويژه برنامه «يك اربعين اندوه» و «براي هميشه» به راز ماندگاري ماجرا و فلسفه واقعه عاشورا مي پردازد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در برنامه «يك اربعين اندوه» در آيتم خوشا آنان، چند قصه از قصه هاي ماندگار اربعين (حال و هواي بزرگان و ارتباطي خاصي كه با اين روز داشتند) پخش مي شود.

حديث عشق و تاريخ و چرايي مراسم اربعين از آيتم هاي ديگر برنامه است. «مسير ناب» به معرفي خادماني مي پردازد كه در مسير راهپيمايي اربعين خدمت مي كنند.

گزارش مردمي «اينبار تو بگو» و كارشناسي دكتر برمايي و حجت الاسلام ميرلوحي درباره "مولفه هاي ماندگاري يك واقعه چه چيزهايي ميتواند باشد و راز ماندگاري عاشورا چيست " از بخش هاي برنامه است.

همچنين در اين برنامه ضمن سوگواري و گراميداشت اربعين حسيني(ع)، طي ارتباط هايي با مراكز استان ها مراسم روزاربعين در اين استانها و همچنين حال و هواي عزاداران حسيني به سمع مخاطبان خواهد رسيد.

«يك اربعين اندوه» ساعت 9:00 تا 10:30 صبح 18 آبان به تهيه كنندگي حسين معصومي و گويندگي مهدي طهماسبي و نويسندگي مهدي رسولي پخش مي شود.

محور اصلي برنامه «براي هميشه» باز تعريف كلام شريف " هل من ناصر ينصرني" و ابعاد آن در زمانهاي مختلف و عصر حاضر است .

در آيتم هاي برنامه از افرادي همچون نويسندگان، برنامه سازان، آهنگسازان، مداحان و ... صحبت مي شود كه در حوزه هاي مختلف به پاسداشت ياد حضرت سيدالشهدا و شهداي كربلا و فلسفه اين قيام بزرگ مشغولند.

برنامه «براي هميشه» به تهيه كنندگي حسين معصومي روز اربعين از ساعت 16 تا 16:50 از آنتن راديو ايران پخش مي شود.

 


۱۳۹۶/۰۸/۱۶
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir