تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    


فروپاشي ديترويت آمريكا طي 60 سال

کد خبر : 86799 تعداد بازدید : 226 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷   ساعت خبر : ۱۰:۵۷

مستند «فروپاشي» (Internal combustion ) در شبكه پرس تي وي به بيان تغييرات ايجاد شده طي 60 سال گذشته در شهر ديترويت آمريكا مي پردازد.


به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، اين مستند محصول سال 2013 است و داستان شهر ديترويت را از دهه هاي 30 و 40 ميلادي تاكنون روايت مي كند، يعني از زماني كه يكي از بهترين و مرفه ترين شهرهاي آمريكا به حساب مي آمد تا الان كه بيش از نيمي از خانه هاي آن خالي از سكنه شده است.

داستان مستند «فروپاشي» از زبان فردي يهودي بيان مي شود كه اجداد وي در خلال جنگ جهاني از لهستان به اميد آينده اي بهتر وارد آمريكا مي شوند و در نهايت در ديترويت ساكن مي شوند. در اين بين، هنري فورد و كارخانه ماشين سازي اش بر رونق اين شهر مي افزايد و در ادامه، كم كم سياهپوستان آمريكايي به اين شهر مهاجرت مي كنند. اما اختلاف بين سياه پوستان و سفيدپوستان از همان روزهاي اول به وجود آمده و تبعيض نژادي بر تساوي حقوق فائق مي آيد، تا حدي كه سفيدپوستان ديواري بين خود و سياه پوستان مي كشند.

اين مستند در ادامه نشان مي دهد كه تلاش براي برخورداري از حقوق يكسان، سياه پوستان را به خيابان ها كشانده و درگيري هايي خونين به وجود مي آي و ... در پي اين رويداد، جمعيت شهري كه 60 سال پيش بيش از دو ميليون نفر در آن زندگي مي كردند اكنون به 700 هزار نفر هم نمي رسد.

روايت شخصي زيبايي از تاريخ در كنار نمايش ديترويت كنوني و تصاوير با كيفيت آرشيوي مستند از ويژگي هاي مثبت مستند «فروپاشي» به شمار مي رود.

مستند «فروپاشي» در 6 قسمت 25 دقيقه اي از روز جمعه 19 آبان تا چهارشنبه 24 آبان، هر روز ساعت 04:00 بامداد به وقت تهران از شبكه پرس تي وي پخش مي شود.

تكرار اين مستند نيز به ترتيب در ساعات 09:00 ، 15:00 ، 21:00 و 01:00 به نمايش در مي آيد.


۱۳۹۶/۰۸/۱۷
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir