تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲      سرویس : تولید تحریریه مرکزی

    

رئيس سازمان صدا و سيما در بازديد از موكب مشترك اوقاف در زنجان ;
اهتزاز پرچم حسيني در سراسر عالم از دستاوردهاي حماسه اربعين است

کد خبر : 86810 تعداد بازدید : 640 تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷   ساعت خبر : ۱۱:۵۶

رئيس سازمان صدا و سيما در مسير پياده روي اربعين گفت: وحدت، يگانگي و به اهتزاز درآمدن پرچم حسيني در سراسر عالم از دستاوردهاي حماسه عظيم اربعين حسيني است.


دكتر علي‌عسكري؛ رئيس سازمان صدا و سيما در بازديد از موكب مشترك اوقاف، حسينيه و زينبيه اعظم زنجان در سامرا درباره حماسه عظيم اربعين حسيني بيان داشت: اين حماسه نمايانگر قدرت عظيم شيعيان است و وحدت، يگانگي و به اهتزاز درآمدن پرچم حسيني در سراسر عالم از دستاوردهاي اين رويداد بي‌نظير است.

وي با اشاره به اينكه همايش اربعين حسيني از نظر كميت و كيفيت در دنيا بي‌نظير است، تصريح كرد: زيارت 20 ميليون نفر به ايام اربعين حسيني، بدون پيش‌بيني مكان و ميزباني فوق‌العاده مردم عراق نشان از عشق و علاقه وافر مردم به امام حسين (ع) است.

رئيس سازمان صدا و سيما گفت: حماسه عظيم اربعين حسيني يك كار اردويي و جهادي است و موضوع فراگير شدن پياده‌روي اربعين حسيني يك اتفاق بي‌نظير در عالم است كه با محور سيدالشهداء (ع) و با هدف وحدت و يكدلي امت اسلامي صورت مي‌گيرد.

علي‌عسكري با بيان اينكه پيروان امام حسين (ع) با حضور در مراسم اربعين حسيني در واقع مسيري كه حضرت زينب (س) طي كرد را ادامه مي‌دهند، افزود: در واقع ماجراي اربعين يك رويدادي است كه هر روز رشد مي‌كند و در بين جهانيان نيز اين امر مطرح و بزرگترين تبليغ براي حق همان است كه امام حسين (ع) براي آن جنگيد.

وي با بيان اينكه پياده‌روي اربعين در بين جهانيان باعث گسترش دين اسلام شده است، خاطرنشان كرد: اميدواريم جماعتي كه به اين منطقه مي‌رسند در تاريخ نيز تاثيرگذاري لازم را داشته باشند.


۱۳۹۶/۰۸/۱۷
چاپ خبر     

    
© 2012 - pririb.ir - <Powered BY YIP> Contact us :epr@irib.ir