امروز دوشنبه  ۳۱ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

معاون برون مرزی صداوسیما در رونمایی از مستند جدید پرس‌تی‎وی:

مستندهای فاخری چون «قاتلان مدفون» برند پرس‎تی‎وی را تقویت می‌کنند

مشاهده ۲۵۸
۱۳۹۷/۱۲/۱۹- ۱۲:۱۱
تعداد بازدید:258
معاون برون مرزی صداوسیما در رونمایی از مستند جدید پرس‌تی‎وی:

مستندهای فاخری چون «قاتلان مدفون» برند پرس‎تی‎وی را تقویت می‌کنند

معاون برون مرزی رسانه ملی در مراسمی از مستند «قاتلان مدفون» رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی، معاون برون‎مرزی صداوسیما در مراسم رونمایی از جدیدترین مستند پرس‎تی‎وی با نام «قاتلان مدفون» با بیان اینکه پیام‎های متعددی از این کار جذاب دریافت می‌شود؛ گفت: ما در جنگی 8 ساله در برابر یک ماشین جنگی بزرگ به عظمت کل دنیا جنگیدیم و در برابر دشمنی که از تمامی تجهیزات دنیا و تمام حمایت‎های مالی و سیاسی کشورهای دنیا برخوردار بود، حماسه‌ها آفریدیم.
جبلی افزود: ما نه تنها در میدان جنگ و دفاع مقدس در برابر دشمن پیروز شدیم، بلکه با گذشت بیش از 30 سال از پایان جنگ، هم‎چنان هستند عزیزانی که با فداکاری و گذشتن از جان خودشان، سعی در ایجاد امنیت برای مردم دارند. به راستی که این همه وطن دوستی و انسان دوستی که ما شاهد ثمره آن در مستندهایی چون «قاتلان مدفون» هستیم، قابل تحسین است.
معاون برون مرزی صدا و سیما با تشکر از محمد تراب زاده، کارگردان این مستند، افزود: برند پرس‎تی‎وی و شبکه‌های برون‎مرزی ما با این آثار فاخر شناخته خواهد شد و امیدواریم سال آینده نیز در کنار دیگر تولیدات جدید، حداقل دو یا سه مستند فاخر نیز در پرس‎تی‎وی تولید شود.
روح‎الله رضایی، مدیر تولید مستند پرس‎تی‎وی نیز در این مراسم، با بیان اینکه مستند یاد شده با همکاری وزارت دفاع تهیه و تولید شده است، گفت: سوال اصلی ما در تهیه مستند «قاتلان مدفون» این بوده که چرا هنوز بعد از گذشت 30 سال از جنگ ایران و عراق، باید درگیر این رویداد باشیم؟ رضایی افزود: این مستند درباره اثرات مخرب جنگ‎هاست که ممکن است آثار و عواقب جانی و مالی آن‎ها حتی در دوران صلح نیز ادامه داشته باشد. بر اساس نظر کارشناسان، بعد از جنگ ایران و عراق حدود 20 میلیون مین کاشته شده در زمین‌های پنج استان مرزی ایران که در جنگ به طور مستقیم درگیر بودند به جا مانده است که در طی این سال‎ها با کمک وزارت دفاع و مرکز مین‎زدایی خیلی از این زمین‌ها پاکسازی شده است، ولی متاسفانه با سیلاب‎ها و عوامل طبیعی، گاه حتی مین‌هایی که در خاک عراق کاشته شده، جابه جا شده و وارد زمین‌های ما شده‎اند که تلفاتی نیز برجای گذاشته‎اند.
رضایی ادامه داد: تصویربرداری این مستند 50 دقیقه ‎ای،  25 روز به طول انجامید که 16 فروردین 98 به بهانه روز جهانی مقابله با خطرات مین از شبکه پرس‎تی‎وی پخش می‎شود و در ادامه از سایر شبکه‌های برون‎مرزی و داخلی پخش خواهد شد.
بر اساس این گزارش، در مستند «قاتلان مدفون» (Buried Killers) به تاثیرات مین‌ها و گلوله‌های عمل نکرده باقی مانده از جنگ ایران و عراق اشاره می‌شود که بعد از 30 سال از پایان جنگ هنوز قربانی به جای می‌گذارند. در ساخت این مستند محمد تراب زاده به عنوان تهیه‎کننده، کارگردان و تصویربردار، فرشته احمدلو به عنوان مدیر تولید و مهدی واثقی کمال و محمد تراب زاده در مقام تدوینگر، همکاری داشته‌اند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما