امروز يك شنبه  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

جبار آذین:

«پل فروردین» شادی و امید را به مردم تزریق کرد

مشاهده ۳۸۱
۱۳۹۸/۰۱/۱۷- ۱۴:۲۰
تعداد بازدید:381
جبار آذین:

«پل فروردین» شادی و امید را به مردم تزریق کرد

یک منتقد سینما و تلویزیون گفت: «پل فروردین» پل نوروزی امید و شادی شبکه دو سیما و مردم در نوروز نود و هشت بود و احسان ارغوانی یکی از تهیه‌کنندگان برنامه که اتفاقا کارنامه پرباری هم در تولید برنامه‌های ترکیبی دارد، نشان داد در شناخت مخاطبان موفق بوده و تلویزیون می‌تواند به او اعتماد داشته باشد.

«جبار آذین» منتقد سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی رسانه ملی گفت: امسال با توجه به اینکه سیل بخش‌هایی از کشور را درنوردیده بود و مردم درگیر این موضوع بودند، اما تلویزیون توانست با برنامه‌های خوب و جذاب این سختی‌ها را برای مردم قابل تحمل کند. 

وی ادامه داد: نوروز امسال هم تلویزیون برای استقبال از بهار و گرامیداشت آیین ملی نوروز و همراهی و همدلی با مردم،  چندویژه برنامه داشت که هرکدام به فراخورهزینه و امکانات و عوامل تولیدخودمخاطبانی داشتند. در میان این ویژه برنامه‌ها، «پل فروردین» ویژه برنامه نوروزی گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو سیما به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و مهدی بابایی به دلیل سادگی، صفا و صمیمیت در اجرا و پرداخت هنری و بخش‌های متنوع و سرگرم کننده و نوآور جلوه‌ای دیگر داشت.

آذین اظهارداشت: با آنکه این برنامه تماشایی هم مانند سایر ویژه برنامه‌های نوروزی تلویزیون، کاستی‌هایی در اجرا و پردازش هنرمندانه و طراحی پرسش‌ها و موضوع‌های به روز بیشتر را داشت، ولی امتیازهای فراوان آن، پل فروردین را از بقیه متمایز و متفاوت کرده بود. پرهیز از تکرار و کلیشه در اجرا و دوری از اداواطوارهای خودمحورانه و روشنفکرمابانه رایج، توسط مجریان و خلاقیت در استفاده از آیتم‌های مردم پسند و تشویق کننده، مانند برگزاری مسابقه بهترین قطعه موسیقی در سال نود و هفت در میان خوانندگان کشور از نگاه بینندگان برنامه از جمله نقاط قوت برنامه بود.

وی تاکید کرد: سفر توریستی و تصویری جذاب مخاطبان، همراه هنرمندان به نقاط بکر و نادیده و یا کمتر دیده شده ایران، از جمله همراهی تماشاگران با پوریا پورسرخ در سفر به قشم، با گلاره عباسی در سفر به جزیره هرمز و شبنم قلی خانی در سفر به بافق یزد، دعوت از میهمانانی از میان اهالی فرهنگ و هنر و ورزش، پخش کلیپ‌های تازه موسیقی از خوانندگان شناخته شده، دکور و آکسسوار تماشایی و هم‌سو با مضامین و محتوای برنامه، جلوه‌های مناسب تصویری و تیتراژ هنری دیدنی و شنیدنی با آوای دلنشین علیرضا قربانی، از امتیازهای پل عبور جامعه از سال کهنه به نو باشکوفه‌های امیدوشوق و شادمانی درقالب پل فروردین بود.

این منتقد با بیان اینکه از مهم‌ترین ویژگی‌های این برنامه، همدلی و هم‌سویی با مردم و مشکلات و مسائل جامعه و همراهی با هموطنان سیل زده و یاری‌گران آنها، بویژه ایثارگران هلال احمر بود که در آیتمی دیگر به فعالان امداد و نجات کوهستان این گروه هم پرداخته شده بودکه برای مخاطب جذاب بود؛ تصریح کرد: برنامه پل فروردین در سه فاز منسجم و مرتبط محتوایی و موضوعی با مضامین مناسب و همگام با مناسبت‌ها و تنوع اجرایی پخش شد. پل فروردین در فاز نخست، با اجرای ژیلا صادقی که با توجه به توانایی‌ها و تجربه او می‌توانست، با حذف برخی پرحرفی‌ها و گزیده‌گویی و تحرک بیشتر، جذاب‌ترباشد، به استقبال از نوروز باستانی، پیشواز بهار و گرامیداشت میلاد فرخنده و باسعادت امام علی(ع) شتافت.

آذین ادامه داد: در بخش دوم به ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی و جایگاه مردمی نوروز و ایام عید، توجه لازم صورت گرفت و در ادامه با اجرای گرم «محسن آزادی» و «نیما رئیسی»، مخاطبان با نشاط و شادی، همراه مجریان و میهمانان از پل امید فروردین گذشتند و خود را برای سازندگی و فردای روشن در سال جدید مهیا کردند. گرچه گپ‌وگفت مجریان با میهمانان، ضمن حفظ بعد خوب مردمی آن با توجه به پیشینه آنها می‌توانست اندکی تخصصی و باطرح پرسش‌های بهتر همراه بوده و در بخش سفرهای مستند، پررنگی تصاویر مستند از دیدنی‌های وطن، بیش از تصاویر هنرمندان توریست، رنگین باشد، با این همه، امتیازهای پل فروردین، آن را به برنامه‌ای ویژه، سرگرم کننده، شادی آفرین و امیدبخش تبدیل و همین مختصات خوب و امتیازها، «پل فروردین» را ارزشمند و مقبول و مطلوب بینندگان میلیونی تلویزیون ساخته بود.

وی در پایان گفت: «پل فروردین» پل نوروزی امید و شادی شبکه دو سیما و مردم در نوروز نود و هشت بود و احسان ارغوانی تهیه‌کننده برنامه که اتفاقا کارنامه پرباری هم در تولید برنامه‌های ترکیبی دارد، نشان داد در شناخت مخاطبان موفق بوده و تلویزیون می‌تواند به او اعتماد داشته باشد. 

انتهای پیام/ 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما