امروز دوشنبه  ۱ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

آغاز تولید سریال دخترم نرگس در آذربایجان غربی

مشاهده ۱۲۶۹
۱۳۹۸/۰۳/۰۲- ۱۳:۰۴

آغاز تولید سریال دخترم نرگس در آذربایجان غربی

همزمان با میلاد کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و سالروز آزاد سازی خرمشهر ، ساخت سریال تلویزیونی "دخترم نرگس" با ژانر اجتماعی در 26 قسمت 40 دقیقه ای به سفارش سیمای استانها برای پخش از شبکه‌های سراسری، با حضور مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مهندس مجرد مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در مراسم آغاز تولیداین  سریال گفت : دو سال برای نگارش فیلمنامه این سریال وقت صرف شده است . وی افزود: پیشنهاد ساخت این سریال برای پخش از شبکه‌های سراسری با توجه به ظرفیت های مناسب گردشگری ، طبیعی ، میراث فرهنگی و تنوع اقوام و قومیت ها در آذربایجان غربی و معرفی آنها ، در سفر ریاست سازمان به استان ارائه و با آن موافقت شد. مجرد با اشاره به اولویت‌های کار رسانه ملی، بر مباحث جذب مخاطب، رونق تولید و فرهنگ اشاره کرد و افزود : در فیلمنامه این سریال به موضوعات مهمی چون : وحدت و تقریب اقوام و مذاهب ، حوادث مهم تاریخ دفاع مقدس استان ، رونق تولید و فعالیت جوانان مبتکر و خلاق و بطور غیر مستقیم به آسیب های اجتماعی اشاره شده و در کنار بازیگران بومی استان که سرمایه عظیم رسانه هستند از توانمندی بازیگران ملی هم استفاده می‌شود. مدیرکل مرکز آذربایجان غربی وجود عوامل توانمند در ساخت این سریال را نوید بخش تولید اثر فاخر و مخاطب پسند برشمرد و خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی به لحاظ موقعیت خاص خود و هم مرز بودن با سه کشور ؛ نقطه تلاقی آسیا به اروپا محسوب می‌شود لذا این ویژگی و ظرفیت گردشگری ارومیه به اقصی نقاط کشور باید شناسانده تا باعث رونق اقتصادی و گردشگری استان شود .

پیش تولید سریال تلویزیونی «دخترم نرگس» 4 ماه طول کشید و با حضور هنرمندان مطرح ملی و منطقه‌ای از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و کردستان در حال تصویربرداری است.
محمود پاک نیت، مهوش صبرکن، حسین سحرخیز، رحیم نوروزی، مریم خدا رحمی، جمال ذوالقدر و فریبا طالبی از جمله بازیگران نقش آفرین در سریال دخترم نرگس هستند.
سریال تلویزیونی «دخترم نرگس» به تهیه کنندگی مشترک سید حسن فرخی و داوود سلیمان‌پور و به نویسندگی و کارگردانی باقر حبیب پیران برای پخش از شبکه‌های سراسری در مرکز آذربایجان غربی در حال تولید است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما