امروز دوشنبه  ۲۲ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

احوالپرسی معاون صدای رسانه ملی از شاعر و نویسنده پیشکسوت رادیو

مشاهده ۲۶۷
۱۳۹۸/۰۳/۲۵- ۱۵:۲۰

احوالپرسی معاون صدای رسانه ملی از شاعر و نویسنده پیشکسوت رادیو

دکتر شاه آبادی به همراه رئیس مرکز بهداشت و قائم مقام رئیس حوزه ریاست رسانه ملی با حضور در منزل حسین آهی از شاعران معاصر کشور و نویسنده پیشکسوت رادیو از وی عیادت کردند.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاون صدای در دیدار با این شاعر خلیق و شفیق با ابلاغ سلام رئیس رسانه ملی از دستور دکتر علی عسکری برای احوالپرسی از این شاعر و نویسنده شهیر معاصر خبر داد. وی حسین آهی را از هنرمندان خلیق و شفیقی خواند که آثاری ماندگار و مطالعاتی ارزنده با قلمی‌شیوا به یادگار گذاشته است و  حضورشان در رادیو بسیار اثر گذار بوده و خواهد بود.

استاد حسین آهی نیز با یادآوری سیر تطور زبان فارسی و روزگار ایران فرهنگی در دوران صفوی و مرزهای گسترده زبان پارسی از هندوستان تا بخش‌هایی در جنوب اروپا گفت: مرزهای زبان پارسی امروز گرچه کوچک‌تر شده است اما در دورافتاده ترین نقاط ایران و روستاهای کوچک جای جای ایران جوانانی مستعد وجود دارند که به زبان فارسی علاقه مندند و گاهی اشعار شان واقعا شنیدنی است. آهی به معاون صدا توصیه کرد از اولین مقبره هنرمندان که هنرمندانی چون مهرداد اوستا، مشفق کاشانی، و..که از مفاخر ادب پارسی و از ویراستاره ونویسندگان رادیو بودند گزارشی تهیه شود.

حسین آهی پس از سپری کردن مراحل درمان اکنون دوره نقاهت را می‌گذراند و همچنان مشتاقانه مطالعه و فعالیت در زمینه زبان پارسی را دنبال می‌کند.

او در پایان با یادآوری بیتی از اشعار یکی از شعرای بنام کشورمان مهمانانش را بدرقه کرد:

گر، به پرواز و گر، از شوق پریدن رفتم       رفتم اما همه جا تا نرسیدن رفتم

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما