امروز شنبه  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

ارزیابی سفر وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان در شبکه سحر

مشاهده ۳۱۲
۱۳۹۸/۰۳/۲۹- ۱۲:۵۳
در برنامه امشب چهارشنبه 29 خرداد «شبانه سیاسی» کانال کردی، سفر «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان ارزیابی می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سفر وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان موضوع امشب برنامه «شبانه سیاسی» کانال کردی شبکه سحر است.
در برنامه امشب «شبانه سیاسی» کانال کردی، سفر مولود چاووش اوغلو ، وزیر امور خارجه ترکیه که به دعوت همتای ایرانی خود به اصفهان سفر می‎کند، ارزیابی می‎شود. در این برنامه سطح فعلی روابط ایران و ترکیه و امکان ظرفیت توسعه روابط اقتصادی دو کشور  تحلیل و بررسی خواهد شد.
نقش دو کشور در معادلات منطقه و راهکارهای تقویت روابط همه جانبه تهران و آنکارا از دیگر موضوعاتی است که کارشناسان برنامه به آن می‌پردازند. سوال دیگری که از هوشنگ شیخی کارشناس برنامه پرسیده خواهد شد این است که با توجه به اینکه آمریکا هم ایران و ترکیه را تهدید می‌کند، این مسئله تا چه میزان می‎تواند ابعاد روابط آنکارا – تهران را تبیین کند. تاثیر همکاری‌های ایران و ترکیه بر مسئله سوریه از دیگر محورهای گفت‎وگوی این برنامه خواهد بود. چاووش اوغلو پنجشنبه 30 خردا ( 20 ژوئن) برای شرکت در نخستین نشست «کمیسیون مشترک برنامه ریزی استراتژیک ایران - ترکیه» و به دعوت محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود به اصفهان سفر می‌کند. این نشست قرار است روز جمعه 31 خرداد ماه در اصفهان برگزار شود. اجرای این برنامه را رسول شیخکانلو بر عهده دارد و تهیه‎کننده هم رستم نادری است.
دستیار تهیه برنامه «شبانه سیاسی» علی اکبر اسماعیل زاده است. «شبانه سیاسی» هر هفته شنبه و چهارشنبه ساعت 21:30 به وقت تهران از کانال کردی شبکه جهانی سحر پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما