امروز دوشنبه  ۲۲ مهر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

بازیگر سریال گاندو

سوژه های امنیتی در آثار نمایشی پرطرفدارند

مشاهده ۲۳۶۲
۱۳۹۸/۰۳/۲۹- ۱۳:۱۲
تعداد بازدید:2362
بازیگر سریال گاندو

سوژه های امنیتی در آثار نمایشی پرطرفدارند

صالح میرزاآقایی، بازیگر نقش آیدین ستوده، جاسوس نفوذی در سریال گاندو گفت: به خوبی از واکنش‌های مختلف نسبت به ساخت چنین سریال هایی مطلع هستم ولی باید با جسارت به سراغ موضوعات سیاسی برویم.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ صالح میرزاآقایی که با بازی در نقش آیدین ستوده، جاسوس نفوذی این شب ها با سریال گاندو از شبکه سه سیما میهمان خانه‌هاست درباره قبول نقشش در این سریال گفت: وظیفه هنرمندان نمایش ناهنجاری‌ها و فساد سیاسی و اقتصادی است و من به عنوان آدمی‌که 29 سال کار می‌کنم معتقدم باید بی اعتنا به واکنش ها نسبت به ساخت این دست سوژه‌ها با جسارت به سراغ موضوعات سیاسی و بحث رانت‌خواری برویم و واقعیت را برای مردم نشان بدهیم.

بازیگر سریال هایی چون مختارنامه و بانوی عمارت با بیان اینکه نیاز است درباره جریانات نفوذی که امنیت ما را نشانه گرفتند، اطلاع‌رسانی شود، افزود: من فکر می‌کنم می‌توان به مردم نزدیک شد تا آن‌ها از اتفاقات مختلف سیاسی و اقتصادی مطلع شوند. اگر چه بعضی از پرونده‌های جاسوسی را نمی توان به دلیل مسائل امنیتی باز کرد ولی نیاز است درباره جریانات نفوذی که امنیت ما را نشانه گرفتند، اطلاع‌رسانی شود و چه رسانه ای بهتر از فیلم و سریال که بتواند به نحو شایسته واقعیت‌ها را به مردم نشان دهد.

میرزاآقایی گفت: در همه‌جای جهان فیلم‌هایی با موضوع سیاسی ساخته می‌شود و هنرپیشگانی مثل "رابرت دنیرو" به راحتی سیاست‌های احمقانه ترامپ را مورد نقد قرار می‌دهد.

صالح میرزاآقایی  درباره ما به ازاهایی که کاراکتر «آیدین ستوده» دارد نیز تأکید کرد: به جز شخصیت جیسون رضائیان که پیام دهکردی آن را بازی می‌کند بقیه شخصیت‌ها کاملا واقعی نبوده‌اند. کاراکتری که من بازی کردم مابه ازای بیرونی به شکل مشخصی ندارد ولی شبیه چنین فردی حتماً بوده  و کم هم نبوده‌اند. حداقل در طول سال‌های اخیر در فضای رسانه‌ای با اینگونه افراد آشنا می‌شویم که با نفوذ به سیستم پولی به جیب می‌زنند و می‌روند. به عینه آدمی‌شبیه آیدین ستوده را زیاد دیده‌ام که از آنها در بازی‌ام می‌توانستم استفاده کنم.

بازیگر سریال کلاه پهلوی، با بیان اینکه درگیر کردن مخاطب با پیچیدگی‌های فضاهای امنیتی و پلیسی را می‌پسندد گفت: جاسوس به امنیت ملی هرکشوری صدمه می‌زند و امنیت برای مردم حائز اهمیت است. خود به خود این سوژه‌ها جذاب است و در نتیجه همه علاقه‌مند این فضاها هستند.  

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما