امروز چهارشنبه  ۲ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مدیرکل صداوسیمای کرمانشاه:
مدیرکل صداوسیمای کرمانشاه:

جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی برای مردم کرمانشاه امیدآفرین است

مشاهده ۱۴۲۶
۱۳۹۸/۰۴/۱۹- ۰۸:۰۹
تعداد بازدید:1426
آیین افتتاحیه جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران 18تیر در کرمانشاه با حضور معاون امور استان‌های رسانه ملی، مدیران کل صداوسیمای مراکز استان‌ها، جمعی از مسئولان استان کرمانشاه و هنرمندان عرصه پویانمایی و نمایش عروسکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه، در این مراسم جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی را موجب رونق فرهنگ، هنر و تولید و ایجاد جو شادی و امید در این استان دانست و گفت: کرمانشاه شاهراه ارتباطی عتبات عالیات است و این همجواری نورانی برای مردمان میهمان‌نواز این دیار، مایه افتخار است.

وی افزود: جنگ هشت ساله در کرمانشاه شروع شد و در همین استان به پایان رسید؛ کرمانشاه هزاران شهید را در دوران انقلاب، دفاع مقدس و اخیرا در دفاع از حرم زینبی تقدیم اسلام و ایران کرده است و این مسئله را برگ زرین دیگری در تاریخ پر افتخار خود می‌داند.

مدیرکل صدا,سیمای مرکز کرمانشاه با بیان اینکه جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی موجب ایجاد شور و نشاط در استان کرمانشاه می‌شود گفت: ایجاد فرصتی برای معرفی 4 هزار جاذبه تاریخی و گردشگری که به ثبت ملی و جهانی رسیده‌اند از دیگر دستاوردهای این جشنواره محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره زمینه ظهور و بروز استعدادهای هنر انیمیشن در عرصه‌های گوناگون را به وجود می‌آورد آن هم در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به نام رونق تولید نامگذاری کرده‌اند و لازم است همه نهادها و دستگاه‌ها در مسیر اشتغال‌زایی و افزایش تولید ملی گام بردارند.

امیری با اشاره به برپایی هفته فرهنگی و هنری کرمانشاه در طول برگزاری جشنواره عنوان کرد: مردم کرمانشاه به ویژه در برخی شهرها رنج و آلام زیادی را تحمل کرده‌اند بنابراین برپایی این هفته و حضور گروه‌های هنری و نمایشی در 6 شهر استان، می‌تواند شادی و نشاط را برای آن‎ها به ارمغان بیاورد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه خاطرنشان کرد: اضافه شدن بخش عروسکی به جشنواره پویانمایی، موجب رونق تولیدات ویژه گروه سنی کودک و نوجوان خواهد شد و زمینه ارتقا کمی و کیفی آثار این حوزه را به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه رویکرد این جشنواره و دست اندرکاران برگزاری آن، افزایش امید و نشاط در بین اقشار مختلف مردم است گفت: یکی از مهم‎ترین سیاست‌های نظام اسلامی، تلاش مسئولان برای امیدبخشی به مردم از طریق اجرای برنامه‌های موثر باهدف توسعه پایدار در استان‌های مختلف کشور است.

امیری افزود: امیدواریم برگزاری موفق جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران بتواند آزمون شایسته‌ای برای برگزاری جشنواره بین‌المللی بوم‌گردی در سال 2020 در استان کرمانشاه باشد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمانشاه در پایان ضمن تشکر از ریاست رسانه ملی و معاونت امور استان‌های صداوسیما گفت: همه تمهیدات اندیشیده شده تا میهمانان جشنواره برای همیشه خاطره‌ای خوش از کرمانشاه داشته باشند.

تأکید بر نقش جشنواره بر هنر و اقتصاد استان

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این آیین  برپایی جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی را موجب اثرگذاری مثبت بر هنر و اقتصاد استان دانست و گفت: صنعت پویانمایی دارای آثار فرهنگی و هنری و اجتماعی بسیاری در ایران و جهان است و   یکی از مهم‎ترین اهداف استانداری کرمانشاه در میزبانی جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی همین اثرگذاری است.

 استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اثرگذاری بر اقتصاد و فرهنگ کرمانشاه، یکی دیگر از دستاوردهای جشنواره حاضر محسوب می‌شود گفت: این استان طی دو سال اخیر بحران‌های طبیعی زیادی را تحمل کرد، از جمله زلزله سهمگین با چند صد پس لرزه و نیز سیل فروردین سال جاری که موجب درد و رنج مردم شد ولی این جشنواره می‌تواند کام مردم را شیرین کند و موجب امیدآفرینی در کرمانشاه شود.

 وی افزود: مردم فهیم کرمانشاه در کنار مسئولان  از زلزله و تهدید یک فرصت برای استان بسازند.

 بازوند با اشاره به ساخت هزاران واحد مسکونی و تجاری در دوران بعد از انقلاب و تحمل کمترین خسارت ناشی از سیل را از جمله این تلاش‌ها و آمادگی‌ها دانست و تصریح کرد: سیل در این استان با دبی 1700 متر مکعب در برخی روزها، به خوبی مدیریت شد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین بهره‌مندی از حمایت‌های دولتی با عنایت ویژه هیئت دولت، از دیگر مصادیق این فرصت‌سازی توسط مسئولان و مردم کرمانشاه به شمار می‌رود گفت:  5 هزار میلیارد تومان صرف بازسازی استان شد.

وی از حمایت روسای قوا و همه اعضای هیئت دولت و نیز نیروهای مسلح، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان یاد کرد و گفت:   اقدامات خلاقانه صداوسیما نیز در سطح ملی و استانی هنگام  بروز زلزله و سیل، برنامه‌های موثری را برای آمادگی بیشتر مردم و آرامش‌بخشی به جامعه رقم زد.

 قدردانی از خانواده شهدا، هنرمندان و ورزشکاران پیشکسوت 

در این مراسم از خانواده برخی از شهدای شاخص و پیشگامان انقلاب اسلامی در این استان، با اهدای لوح، از خانواده شهیدان حسن ادبیان، نجیب پیران ویسه، شهید مدافع حرم شاهرخ دایى‌پور، فوزیه شیردل و سردار جانباز سرافراز آسیابانى قدردانی شد.

در بخش قدردانی از هنرمندان و ورزشکاران پیشکسوت استان نیز از خانواده مرحوم احمد عزیزى، استاد محمد جواد محبت و محمد حسن محبى قدردانی شد.

قدردانی از از تلاش‌های هنری و فرهنگی محمد بحرانى، خانواده مرحوم عارف لرستانى، ملیکا زارعى، مریم هاشمى، وحید خسروى و عبدالله علیمراد، بخش دیگری از این مراسم بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما