امروز يك شنبه  ۶ بهمن ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

حسین آهی، شاعر و گوینده پیشکسوت رادیو درگذشت

مشاهده ۴۲۰
۱۳۹۸/۰۵/۰۸- ۱۷:۵۷
حسین آهی، امروز، سه شنبه ۸ مرداد، پس از تحمل یک دوره بیماری، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حسین آهی، شاعر و پژوهشگر پس از دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان عصر امروز دعوت حق را لبیک گفت.

حسین آهی متولد ۱۳۳۲ تهران، فرزند استاد علی آهی، شاعر و پژوهشگر ایرانی است که مدت‌ها به اعتبار و احترام پدر شاعرش «ابن آهی» تخلص می‌کرد، تحصیلات مقدماتی‌اش را در تهران گذرانده و پس از تسلط بر زبان‌های فارسی، عربی، پهلوی و آلمانی، در علومی مانند صرف، نحو، منطق، نجوم، فقه، اصول عروض و کلام نیز صاحب‌نظر است.

آهی در دهه ۸۰، برنامه «با کاروان شعر و موسیقی» را برای شبکه دو سیما اجرا می‌کرد. همچنین پس از آن، برنامه رادیویی «تماشاگه راز» را برای شبکه فرهنگ مجری‌گری کرد. اجرای بخش شبانگاهی چهارشنبه‌شب‌های رادیو پیام نیز از دیگر اجراهای حسین آهی بود.

از آهی که بیش از ۲۵ کتاب پژوهشی و تصحیحی در حوزه شعر و ادبیات دارد، مقالات بی‌شماری نیز در مجلات و نشریات کشور از جمله «کیهان فرهنگی» و ماهنامه حافظ به چاپ رسیده است.
حدود یک ماه قبل معاون صدای رسانه ملی به نمایندگی از دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما با حضور در منزل حسین آهی از وی عیادت کرده بود.
روابط عمومی رسانه ملی ضمن تسلیت به خانواده حسین آهی و جامعه ادبی کشور برای بازماندگان از درگاه خداوند متعال صبر مسئلت دارد.

پیکر مرحوم استاد حسین آهی پنج شنبه 10 مرداد ساعت 10 صبح از مقابل مسجد بلال سازمان صدا و سیما تشییع می‌شود. 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما