امروز شنبه  ۳ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

معرفی هنرمندان برتر در اختتامیه سومین جشنواره نمایش‌های کوتاه رادیویی

مشاهده ۱۱۴
۱۳۹۸/۰۵/۲۹- ۱۶:۳۰
در اختتامیه سومین جشنواره نمایش‎های کوتاه (نوایش) نمایش رادیویی «چله نشین» به کارگردانی ایوب آقاخانی به عنوان بهترین نمایش معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  آیین اختتامیه سومین جشنواره نمایش‎های کوتاه (نوایش) دوشنبه ۲۸ مرداد  با حضور معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، مدیر اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش و با حضور هنرمندان و چهره‌های مطرح رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون در رادیو نمایش برگزار شد.

معاون صدای رسانه ملی در این مراسم با بیان اینکه  آنچه همیشه بر تارک رادیو می‌درخشد همین حوزه نمایش‌های رادیویی است گفت: در فصل جدید فعالیت‌های رادیو نمایش باید یک بار دیگر سراغ گنج غنی رادیو نمایش که سرمایه انسانی ماست برویم. نمایش باید در زندگی روزمره مردم جاری  و بیانگر سبک زندگی مردم و افتخارات آن‎ها باشد.

وی  نمایش را عاملی برای آشنایی  مردم  با آداب و رسوم ایرانی  و بالابردن علاقه مخاطب به این رسوم دانست  و با بیان اینکه:  حوزه نمایش فقط برای رادیو نمایش نیست و همه شبکه‌ها به این گونه هنری احتیاج دارند گفت: اگر ما می‌خواهیم مخاطبانمان را حفظ کنیم باید نگاهی به این ظرفیت داشته باشیم. گاهی موضوعاتی در بین اصحاب هنر جا افتاده است که شاید به خط شکنی نیاز دارد و یکی از این نوآوری‌ها توجه به نمایش های کوتاه است.

وی افزود: باید از همه ظرفیت‌ها و فرصت‌ها استفاده کرد مخاطب رادیویی تحمل همه برنامه‌ها را ندارد و باید سعی کرد با این نوآوری‌ها آنها را نگه داشت.

معاون صدا با تأکید بر اینکه در این گنجینه عظیم نیروی انسانی بسیار اهمیت دارد گفت: در رادیو باید عنصر خلاقیت را هم به این گنجینه بیفزاییم.

دکتر شاه آبادی با ابراز امیدواری کرد: پس ازاین دور تازه‌ای از تولیدات داشته باشیم که با مخاطب ارتباط عمیق‌تری برقرار کند.

داوری بیش از 368 اثر نمایشی

حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو نمایش نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از جشنواره نوایش آن را جشنواره تخصصی دانست که با موضوع ولایتمداری در کمتر از ۲ ماه آماده برگزاری شد. وی با بیان اینکه  ۳۶۸ اثر به مرحله داوری رسید گفت: پشتکار دوستان باعث شد که بتوانیم در بازه زمانی ۴۵ روز جشنواره را برگزار کنیم.

در بخش دیگر میکائیل شهرستانی به عنوان نماینده هیئت داوران جشنواره بابیان اینکه امیدوارم بتوانیم نمایش‌های فاخر تولید کنیم از فاصله کم امتیازات و برگزیدگان با یکدیگر سخن گفت.

قدردانی از هنرمندان نمایش رادیویی

در این مراسم هلیا و هانا توحیدلو برای بازی در نمایش «قام قام بیب بیب»، طاها اسماعیلی برای بازی در نمایش «لالایی خدا»، محمدرضا قبادی‌فر به عنوان افکتور نمایش‌های رادیویی و فرزاد شریفی به‌عنوان صدابردار منتخب شدند؛

 اهدای جوایز بخش مردمی

 در ادامه مراسم، از هنرمندان بخش «مردمی»  (حمید منوچهری و مینو جبارزاده) هنرمندان رادیو نمایش قدردانی شد.

در این بخش جایزه «اثر منتخب» شامل تندیس، لوح و جایزه نقدی پنج میلیون ریال به سیدمسعود انوری منشادی برای نمایش «گاهی به پشت سرت نگاه کن» رسید.

همچنین تندیس، لوح و هشت میلیون ریال به زینب مقصودی برای نمایش «نفس» اهدا شد.

معرفی بهترین بازیگران

در ادامه مراسم با حضور بهرام ابراهیمی و صفا آقاجانی از منتخبان بازیگری هم تشکر شد.

جایزه بازیگری مرد در این مراسم به علی میلانی بازیگر نمایش «دوستی» تعلق گرفت.

همچنین جایزه بازیگری زن به شهین نجف زاده بازیگر نمایش «اطلاعات لطفا» رسید .

بخش تهیه‌کنندگی و نویسندگی

در ادامه شهریار  کرمی و جهانشاه آل محمود دو هنرمند دیگر رادیو نمایش برای اهدای جوایز بخش نویسنده و تهیه کننده برتر روی سن رفتند.

 در این بخش جایزه بهترین تهیه‎کننده شامل تندیس، لوح و ۱۰ میلیون ریال به سیدمبین بوی‌افزار برای نمایش «یک روز تعطیل» رسید.

همچنین جایزه بهترین نمایش‎نامه شامل تندیس، لوح و ۱۰ میلیون ریال به شیوا رفیعیان نویسنده نمایش «ستاره دنباله دار» تعلق گرفت.

بخش کارگردانی و هیئت داوران

در این بخش با حضور صدیقه کیانفر و میکائیل شهرستانی جوایز بخش کارگردانی و جایزه ویژه هیئت داوران اهدا شد.

جایزه بهترین کارگردانی شامل تندیس، لوح و جایزه به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به شیوا رفیعیان کارگردان نمایش «ستاره دنباله دار» رسید.

همچنین جایزه ویژه هیئت داوران شامل تندیس، لوح و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به فریبا تخصص بازیگر نمایش «بر ذمه زمین» تعلق گرفت.

شهرستانی بعد از اهدای جایزه گفت: ما عزیزانی را در سال‌های اخیر مثل صدرالدین شجره از دست دادیم. من خطاب به جوانان می‌گویم خدای نکرده اگر جایزه ای دریافت می‌کنند دچار خودبینی نشوند. آرزو می‌کنم تمام عزیزان جوانی که نسل سوم و چهارم رادیو هستند وارد کار شوند. به هرحال اینجا ملک طلق پدری ما نیست و امیدوارم این جوانان بتوانند نگاهبانان خوبی برای رادیو باشند. 

نمایش‌های رادیویی بر تارک رادیو می‌درخشند

معرفی بهترین اثر جشنواره سوم

در بخش پایانی مراسم اهدای جوایز با حضور معاون صدا از بهترین اثر قدردانی شد.

تندیس، لوح و مبلغ ۱۰ میلیون ریال در این بخش به ایوب آقاخانی برای نمایش «چله نشین» رسید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما