امروز يك شنبه  ۶ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

مشکل جسمانی؛ عامل لغو نشست خبری دکتر مسعود سلیمانی

مشاهده ۲۰۱
۱۳۹۸/۰۹/۲۴- ۱۱:۱۴
دکتر مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی که به تازگی از حبس غیرقانونی در آمریکا رها شده و به کشور بازگشته، قرار بود امروز نشست خبری داشته باشد، اما پیش از این نشست، به دلیل مشکل جسمانی در بیمارستانی در تهران، بستری شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نشست خبری دکتر مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی که ماه‌ها با اتهامات واهی در آمریکا زندانی بود و به تازگی آزاد شده و به کشور بازگشته، به دلیل حمله قلبی در مسیر نشست خبری، لغو و این دانشمند برجسته در بیمارستانی در تهران بستری شد. 

پیمان جبلی، معاون برون مرزی صدا و سیما که میزبان این نشست خبری در شبکه جهانی «پرس تی وی» بود با حضور در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: قطعا دکتر سلیمانی سخنان و ناگفته‌های زیادی از ماه‌ها تحمل زندان در آمریکا دارد که به محض مساعد شدن حال ایشان، نشست خبری مجددا برگزار خواهد شد. 

جبلی با بیان اینکه، وظیفه رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران است که برای دفاع از حقوق اشخاصی که مورد ظلم آمریکا قرار دارند، فعالیت کنند، گفت: دکتر مسعود سلیمانی قطعا آخرین نفری نیست که با اتهامات واهی در آمریکا زندانی می‌شود و این اقدامات غیرقانونی آمریکا ادامه خواهد داشت.

جبلی از صادر شدن حکم برائت برای دو شاگرد دکتر سلیمانی که در آمریکا زندانی بودند نیز خبر داد و گفت: همانطور که در تمامی‌شبکه‌های برون مرزی برای آزادی دکتر سلیمانی پویش آزادی راه اندازی شد، وظیفه خود می دانیم که این مسیر را برای احقاق حقوق تمامی زندانی‌شدگان مورد ظلم در آمریکا ادامه دهیم.

دکتر مسعود سلیمانی، استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس و یکی از محققان برجسته در حوزه سلول‌های بنیادی، مهرماه سال گذشته برای یک سفر تحقیقاتی و انجام فرصت مطالعاتی به کشور آمریکا سفر کرده و قرار بود پس از انجام پروژه، به تهران باز ‌‌گردد، اما پیش از آنکه به مقصد برسد، در فرودگاه آتلانتا بازداشت و با اتهامات واهی، به صورت غیرقانونی زندانی شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما