امروز پنج شنبه  ۳ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

نقل ماجرای کسی که از ریشه قارچ یونولیت ساخت

مشاهده ۱۹۰
۱۳۹۸/۰۹/۲۴- ۱۴:۳۵
برنامه «شتاب» امروز یکشنبه 24 آذر، میزبان یکی از نوآوران کشور است که با 400 میلیون تومان از تولید قارچ خوراکی به تولید یونولیت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «شتاب» که ساعت 45 : 16، پخش می‌شود، میزبان مجتبی شکراللهی، یکی از کسانی است که توانسته زیست فناوری را به خدمت بگیرد.
زیست‌فناوری یا بیوتکنولوژی دانشی است که با استفاده از گیاهان، جانوران و ارگانیسم‌های زنده خدمات و کالا در صنایع‌ غذائی‌، دارویی‌ و پزشکی‌ تولید می‌کند. آقای شکراللهی 33 ساله در این برنامه می‌گوید بعد از وارد شدن به کار پرورش قارچ خوراکی، متوجه شده است می‎توان از ریشه‌های قارچ ماده‎ای به‎دست آورد که جایگزین یونولیت شود. مجتبی دنبال یک شریک تجاری دوراندیش می‌گردد تا با 400 میلیون تومان، 40 درصد از کسب و کارش را با او شریک شود. امیر صالحی، مجید دهبیدی‌پور و محمد احمدی از فعالان برجسته صنعت سرمایه‌گذاری جسورانه ایران در این قسمت از برنامه شتاب حاضرند تا بشنوند که مجتبی چطور از پیشنهاد 400 میلیون تومانی در ازای 40 درصد از سهام کسب و کارش دفاع می‌کند.
برنامه تلویزیونی «شتاب» با موضوع سرمایه‎گذاری خطرپذیر در کسب و کارهای نوپا، در 35 قسمت 12 دقیقه‌ای در ستاد رسانه‌ای رونق تولید تهیه شده، و روزهای فرد، ساعت 50 : 16، از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
در هر قسمت از این برنامه، یک نوآفرین یا بنیان‌گذار کسب و کار نوپا، درصدی از سهام کسب و کار خود را در مقابل مبلغی پول به سه نفر متخصص سرمایه‌گذاری خطرپذیر پیشنهاد می‌دهد.
متخصصان سرمایه گذاری حاضر در برنامه در پایان هر قسمت پس از سوال و جواب با کارآفرین، اعلام می‎کنند که آن کسب و کار با مبلغ ارائه شده، قابلیت سرمایه گذاری دارد یا خیر. در ادامه هرکدام از بینندگان برنامه می‌توانند با مراجعه به وب سایت برنامه به آدرس shetabshow.ir مستقیما با کارآفرین حاضر در برنامه ارتباط برقرار کنند.
برنامه«شتاب» ویترینی از زیست‎بوم نوآوری ایران است. عمده گروه‌های حاضر در این دوره از میان شرکت‌های نوپای فعال در این زیست بوم انتخاب شده‌اند. داوری‌های برنامه نیز با تلاش جمعی از مدیران شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و نوآوری و اشخاص برجسته صنعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر کشور انجام می‌شود. سید طاهر سیاح و مسعود طالبی تهیه‌کنندگی برنامه «شتاب» را به‎عهده دارند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما