امروز سه شنبه  ۱۷ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

سفر به مصر باستان بامستند جذابی از شبکه چهار سیما

مشاهده ۲۱۱
۱۳۹۹/۰۱/۳۰- ۰۸:۳۲
شبکه چهار سیما این هفته مستندهای تماشایی «مصر باستان» و «رفتارهای ناپسند در حیوانات» را در قالب چهارسوی علم برای مخاطبانش در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، واحدتامین برنامه شبکه چهار سیما که هر شب ساعت 22:30 یک مستند تماشایی را در قالب برنامه «چهارسوی علم» پخش می‌کند، از شنبه 30 فروردین تا 2 اردیبهشت مجموعه چهارقسمتی «مصر باستان» محصول 2016 انگلستان را پخش می‌کند.
جان فلچر در این مجموعه 4 قسمتی داستان مصر باستان را از ابتدای ساخت تا سازندگان اهرام و آخرین فرعون مصر بررسی می‌کند. در اولین قسمت از این مستند با نام «جاده منتهی به اهرام» چگونگی ساخت اهرام و نیز جلوه‌هایی از مصر که تاکنون دیده نشده به نمایش در می آید.
«هرج و مرج» عنوان قسمت دوم این مستند است. مصر همیشه در دوران طلایی و شکوفایی نبوده و دوران تاریک و سیاهی نیز داشته اما فرهنگ غنی و اعتقادات مردم باعث گذر از این دوران شده است. در این قسمت دوران پر از هرج و مرج و تاریک تاریخ مصر بررسی می‌شود.
قسمت سوم مجموعه با نام «نقطه اوج» به گذر مصر از دوران تاریکی و رسیدن به عصر طلایی مصر باستان اختصاص دارد.
«تهاجم» عنوان چهارمین قسمت از این مستند است.
کشور مصر در دوران‌های مختلف خصوصا در زمانی که پادشاهان نه چندان مقتدر بر مصر حکومت می‌کردند با تهاجم کشورهای مختلف مواجه بوده است، اما مهاجمان در نهایت مقهور فرهنگ مصر شدند. در این قسمت برخی از این تهاجمات مرور می‌شوند.
مستند «رفتارهای ناپسند در حیوانات» محصول 2018 انگلستان نیز چهارشنبه و پنجشنبه 3 و 4 اردیبهشت ماه در«چهارسوی علم» پخش می‌شود. در این برنامه رفتارهای عجیب برخی از جانوران برای پیدا کردن غذا و بقا بررسی می‌شود.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما