امروز دوشنبه  ۵ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

فارس
فارس

جشن تولد برای «حسین عرفانی»/دوبلور دی‌دی سورپرایز شد

مشاهده ۳۲۲۰
۱۳۹۷/۰۵/۰۳- ۰۸:۴۹
تعداد بازدید:3220

به گزارش روابط عمومی گویندگان تلویزیون امروز با حضور در ساختمان معاوت سیما و برگزاری جشن تولد، «حسین عرفانی» دوبلور پیشکسوت را شگفت‌زده کردند. 

بنا بر این گزارش محمد مهدی یادگاری مدیر کل تامین برنامه‌های خارجی، نقی‌ئی مدیر امور دوبلاژ سیما،  افشین ذی نوری، عباس نباتی، ظفر گرایی، جواد پزشکیان، شهدوست، حسن کاخی، بیژن علی محمدی، کریم بیانی، حسین بیگی، زهره شکوفنده، رهبر نوربخش، علی جلیلی، علی منصوری، رضا الماسی، محمد بهاری، ژیلا اشکان در این مراسم حضور داشتند. 

 

** عرفانی: از دیدن استعدادهای خوب در دوبله خوشحال می‌شویم

«حسین عرفانی» که در روز تولد خود توسط اهالی رادیو سوپرایز شده بود، در سالروز تولد خود که به همت مرکز دوبلاژ صدا و سیما برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران و دوبلورهای پیشکسوت و گویندگان رادیو قبل از فوت کردن شمع کیک خود بنا به توصیه یکی از حضار آرزویی کرد و گفت: امیدوارم همانطور که واحد دوبلاژ با مدیریت جدید روز به روز بهتر می‌شود از صمیم قلب امیدوارم جوان‌های با استعداد به سمت دوبله آمده و این هنر را ماندگار کنند. 

وی سپس شمعی با عدد 7 را در میان تشویق همکارانش فوت کرد و به همراه افشین ذی نوری کیک تولد خود را برش زد و حاضرین برای او تولد مبارک خواندند. 

عرفانی با بیان خاطره‌ای از دوبله‌ یک سریال سوریه‌ای که در آن نزدیک به 15 تیپ را دوبله کرده بود، گفت: امیدوارم که نسل ما دوباره تکرار شود، اما بچه‌هایی که تازه پا به این حیطه گذاشتند هم استعداد خوبی دارند و امیدواریم هنرمندان خوبی شوند. سازمان صدا و سیما برای آنها زحمت کشیده که به اینجا رسیدند، کاری که در ورود نسل ما به دوبله برایمان نکردند.

 

وی در پاسخ به این سوال که نسل شما چه ویژگی داشت، افزود: پاسخ این سوال خیلی مفصل است، اما همه ما امیدواریم نسل جدید شگفتی بیافریند.

عرفانی در ادامه صحبت‌های خود بیان داشت: از شرایط فعلی دوبله راضی هستیم. خداراشکر امسال به همت آقای نقی‌یی مدیر دوبلاژ صدا و سیما و تمام افرادی که به این هنر علاقه مندند پنجاه درصد به میزان حقوق و دستمزد اهالی دوبله اضافه شده است و این قول را دادند که کارهای دیگری هم در دستور کار است.

این دوبلور و گوینده در پایان صحبت‌هایش گفت: آقای نقی‌یی برای واحد دوبلاز زحمت‌های بسیاری کشیدند و علاقه‌مندان به دوبله که اول راه هستند با زحمت‌های او آتیه خوبی خواهند داشت. خوشحال می‌شویم از اینکه ببینیم استعدادهای خوبی پا به این عرصه می‌گذارند بالاخره ما مسافر این دنیاییم و باید آنها چرخ دوبله را زنده نگه دارند.

** شکوفنده: دنبال صداهای خاص هستیم

«زهره شکوفنده» دوبلور پیشکسوت در ادامه برگزاری سالروز حسین عرفانی، گفت: دوست داریم که دوستداران و علاقه مندان به دوبله که پا به این حیطه می‌گذارند صداهای خاصی داشته باشند.

وی ادامه داد: صداهای خاص صداهایی هستند که توجه مخاطب را به خود جلب کنند. روزانه شاهد آمدن افراد بسیاری به دوبله هستیم اما کماکان به دنبال صدای خاص می‌گردیم که بعد از ما شان دوبله را حفظ کنند.

** نقی‌یی: حجم تولیدهایمان افزایش داشته است

«مجتبی نقی‌یی» مدیر دوبلاژ سیما با اشاره به اینکه واحد دوبلاژ به صورت رایگان از علاقه‌مندان به دوبله تست استعدادیابی می‌گیرد، گفت: کسانی که علاقمند به دوبله هستند می توانند تماس بگیرند و درخواست بدهند و زمانی که نیاز داشته باشیم به صورت رایگان از آنها تست می‌گیریم و با افرادی که صداهای مورد نظرمان را دارند در واحد دوبلاژ همکاری می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: امسال نزدیک به 80 درصد استودیوهای واحد دوبلاژ در طول روز پر بوده است و حجم کارهای تولیدی در این واحد افزایش داشته است. همچنین مستندها و فیلم‌های سینمایی خوبی را کار کرده‌ایم.

نقی‌یی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره‌ شرایط سلامت محمد عبادی دوبلور پیشکسوت توضیح داد، طبق اطلاعاتی که شب گذشته دریافت کردیم وضعیت سلامتی این هنرمند رو به بهبود است.

وی ادامه داد: چندی پیش  با حضور خانم ناظریان، حسین عرفانی، قنبری، مدقالچی، باشکنده از علاقمندان این دوره تست گرفتیم.

نقی‌یی در ادامه بیان داشت: امسال شرایط خوبی داشتیم و با افزایش دستمزد خوبی برای هنرمندانمان مواجه بودیم و استودیوهای ما 80 درصد مشغول به فعالیت بودند.

وی در پایان گفت: به تازگی مستندهایی را با همکاری دوستان برای شبکه مستند تولید کرده‌ایم. 

در پایان این مراسم، دختر حسین عرفانی در تماسی تلفنی زادروز پدرش را تبریک گفت.

ویدئوها

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما