امروز چهارشنبه  ۹ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

آغاز پخش مسابقه قرآنی ترنم از امروز در شبکه یک

مشاهده ۴۱۵
۱۳۹۹/۰۴/۳۱- ۱۰:۴۴
مسابقه قرآنی «ترنم» با هدف کشف استعدادهای نوجوان در زمینه تلاوت قرآن کریم، از امروز سه‎شنبه 31 تیر روی آنتن شبکه یک می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این رقابت، مسابقه استعدادیابی قرائت قرآن است که ویژه نوجوانان پسر زیر  ۱۶سال طراحی شده است، از امروز سه‎شنبه پخش می‌شود.
مسابقه «ترنم» با حضور شرکت‌کنندگان در استودیو برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای حضور در این مسابقه تلویزیونی می‌توانند فراز‌هایی از تلاوت خود را با دوربین تلفن همراه تصویر‌برداری و از طریق سایت شبکه یک www.tv1.ir و شبکه اجتماعی taranomtv1@ برای برنامه ارسال کنند.
نحوه برگزاری این مسابقه به این صورت است که شرکت‌کنندگان در سه بخش با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در بخش اول، در هر برنامه فرازی از تلاوت یک استاد مصری پخش می‎‎شود. این فراز‌ها از قبل در سایت شبکه یک و صفحه برنامه گذاشته شده و شرکت‌کنندگان در مسابقه می‌توانند آن تلاوت را قبل از حضور در مسابقه تمرین کنند. در این بخش هر شرکت‌کننده باید فراز تلاوت استاد مصری را همانند وی تلاوت کند.
در بخش دوم یک فراز از آیات قرآن انتخاب و شرکت‌کنندگان با ذوق شخصی خود آن آیه را تلاوت می‎کنند و در بخش سوم نیز تلاوت‎ها به صورت تقلیدی و فرازی از تلاوت استادان ایرانی خواهد بود.
در این مسابقه سه داور به نام‎های احمد ابوالقاسمی، حمیدرضا احمدی‌وفا و امین پویا، به‎عنوان هیئت حاضر در استودیو حضور دارند و پنج داور از استان‌های شمالی، جنوبی، شرقی، غربی و مرکزی کشور به عنوان هیئت ناظر و به‎صورت زنده داوری می‎کنند.
در مرحله اول این مسابقه ۲۵ برنامه در نظر گرفته شده است که روز‌های شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ عصر و جمعه  ساعت۲۳:۱۰ پخش می‌شود.
در مرحله مقدماتی حدود ۸۰ نفر شرکت می‎کنند و از میان آن‌ها ۱۶ نفر به مرحله نیمه نهایی و در نهایت چهار نفر به بخش نهایی راه پیدا می‌کنند.
«ترنم» به تهیه‎کنندگی داوود نجفی، کاری از گروه معارف اسلامی‌شبکه یک سیماست که با اجرای محمد خاکساری روی آنتن می‎رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما