امروز چهارشنبه  ۹ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

رونمایی از کتاب سند مفهومی تولیدات مستند مرکز سیمای استان‌ها

مشاهده ۱۲۵
۱۳۹۹/۰۵/۱۴- ۱۰:۱۹
آئین رونمایی از کتاب«آغازی دوباره؛ برداشت آخر» به عنوان سند مفهومی تولیدات مستند مرکز سیمای استان‌ها، با حضور دکتر علی دارابی، معاون امور استان‌های صداوسیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر دارابی، معاون امور استان‌ها در این مراسم، توجه به تولید مستندهای فاخر و مفهومی را یکی از دستور‌کارهای مراکز استانی صداوسیما برشمرد و افزود: نهضت تولید مستند به عنوان گونه‌ای اثرگذار در تولیدات تلویزیونی، که همواره مورد توجه مخاطبان ملی و استانی بوده‌است، باید با مطالعه دقیق و انجام پژوهش‌های بنیادی ادامه یابد. وی گفت: معاونت امور استان‌ها با توجه و شناخت جاذبه‌های عظیم جغرافیایی و فرهنگی و با تکیه بر توانمندی‌های فیلم‌سازان جوان بومی و محلی در سال‌های اخیر، مستندهای جذابی را تولید و روانه آنتن کرده‌است. معاون امور استان‌ها انتشار کتاب سند مفهومی تولیدات مستند را گامی مهم در تشویق و پشتیبانی از جوانان هنرمند و صاحب ذوق کشور برشمرد و اظهار امیدواری کرد تشریح اولویت‌های تولید در حوزه مستندسازی بتواند زمینه درخشش بیش از پیش مستندسازان سراسر کشور را در جشنواره‌های ملی و بین المللی فراهم سازد.   

گفتنی است با توجه به گستره موضوعات و سوژه‌های مستند در مراکز 33 گانه صد‌اوسیما، معاونت امور استان‌ها نهضت مستندسازی را در دستور کار قرار داد. این نهضت به مدت سه سال در مراکز استان‌ها اجرا خواهد شد و تولید بیش از 400 عنوان مستند در 14 محور اجتماعی، اقتصادی، معرفی مفاخر، معارف اسلامی، تاریخی، دفاع مقدس، فرهنگی، سیاسی، نفوذ و دشمن‌شناسی، انقلاب اسلامی، محیط زیست، گردشگری، آداب و رسوم، علمی و مطالبه‌گری را درپی خواهد داشت.
از زمستان سال 97 و بعد از جدا شدن ساختار مستند از پویانمایی، دو هزار اولویت مستندسازی شناسایی و بعد از 18 ماه کار شبانه‌روزی، اولویت‌هایی که در کتاب «آغازی دوباره، برداشت آخر» مورد توجه قرار گرفته‌اند، احصا شد. علاوه بر مسئله‌محور بودن تولیدات مستند، بر توجه به حوزه تاریخ، تمدن، فرهنگ، مشاهیر، هنر، ورزش و علم در هر استان، پاسداشت مردان و زنان در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بیان تصویری و ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری هر منطقه، آموزش مهارت‌های زندگی، توجه به خانواده و ترویج سبک زندگی دینی و نگاه ویژه به رونق بخش کشاورزی و توسعه روستایی، توجه به روش نوین تبلیغ دینی و ساخت مستندهای دینی با رویکردهای خلاقانه، نیز تاکید شد.

در حال حاضر بیش از 20 درصد از سوژه‌های ارائه شده در حال تولید هستند و بقیه آنها در سال جاری و آینده به مرحله تولید می‌رسند.
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما