امروز دوشنبه  ۷ مهر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

در اولین نشست خادمان رسانه‌ای مسجد در معاونت صدا
در اولین نشست خادمان رسانه‌ای مسجد در معاونت صدا

تبیین اهداف تشکیل کارگروه مسجد در معاونت صدا

مشاهده ۱۱۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۹- ۱۲:۲۷
تعداد بازدید:119
در آستانه روز جهانی مسجد اولین نشست«خادمان رسانه‌ای مسجد»، با حضور معاون صدا و نمایندگان ده دستگاه مرتبط با حوزه مسجد در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر حمید شاه‌آبادی در این نشست با بیان اینکه در دی‌ماه سال گذشته طرح تعدادی از جوانان مسجدی و انقلابی برای تشکیل «کارگروه مسجد» تصویب شد گفت: این طرح با هدف افزایش جمعیت و کاهش میانگین سنی نمازگزاران و پوشش اقدامات و خدمات نهادهای فعال این حوزه، در حضور مدیران و نمایندگان شبکه‌های سیزده‌گانه رادیو راه‌اندازی شد. وی افزود: پس از راه‌اندازی این کارگروه، اقدامات ارزنده‌ای با موضوع مسجد در شبکه‌های مختلف رادیویی صورت گرفت؛ اما با توجه به اینکه هر یک از شبکه‌ها، موضوع‌ها را به‌طور مستقل مورد توجه قرار می‌دادند، عملاً جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی در این‌باره صورت نمی‌گرفت. وی با بیان اینکه گام اول انقلاب از مساجد برداشته شده گفت: اکنون نیز مساجد بستری مناسب برای تجلی تحقق گام دوم انقلاب‌ هستند. شاه آبادی با اشاره به تدوین سند تحقق مسجد تراز انقلاب، به همت شورای سیاست‌گذاری این کارگروه گفت: با تلاش شورای معارف معاونت صدا، سند اجرایی مناسبی هم تدوین شده که در فرآیند تعامل نمایندگان محترم دستگاه‌ها با دبیر کارگروه تکمیل و نهایی خواهد‌شد. معاون صدا، در این نشست مهدی حاجی را به‌عنوان دبیر کارگروه مسجد معاونت صدای سازمان صدا‌وسیما معرفی کرد و گفت: در این دبیرخانه انتظار داریم بستر لازم برای برقراری ارتباط مؤثر رسانه‌ای با سازمان‌ها و ایجاد تعامل آنها با رادیو فراهم شود.

تولید برنامه‌های رادیویی با محور مسجد

در ادامه مهدی حاجی، دبیر کارگروه مسجد معاونت صدای رسانه ملی، احیاء و تقویت جایگاه مسجد تراز انقلاب اسلامی در گام دوم را از اهداف تشکیل این کارگروه برشمرد و گفت: رسانه، متولی امر مسجد نیست، اما می‌تواند تسهیل‌گر مؤثری در تسریع و تصحیح امور مربوط به این مکان مقدس و نورانی باشد. وی با اشاره به این موضوع که تاکنون بیش از 30 هزار دقیقه برنامه با محور مسجد، در قالب 60 عنوان برنامه  با رویکردهای متفاوت تولید شده است گفت: هم‌اکنون نیز با همراهی اداره‌کل طرح و برنامه معاونت صدا، زمینه‌سازی مناسبی در خصوص تولیدات برنامه‌های مسجدی صورت گرفته‌است.

گفتنی است در اولین نشست«خادمان رسانه‌ای مسجد» حجج‌الاسلام سید‌جواد بهشتی(قائم مقام ستاد اقامه نماز)، غلامرضایی(معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور)، ذاکر(معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد)، عادل(معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور)، اسماعیلی(مدیرکل رسانه‌ای معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی)، طاهریان(معاون دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور)، جهانی(معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور) جانعلی‌پور(قائم مقام اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان)، مجتبی ایزدی(دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا و مدیر رادیو قرآن)، علیرضا حبیبی(سرپرست رادیو فرهنگ)، صالحی(میرکل طرح و برنامه معاونت صدا) و نعمتی(دبیر کارگروه تولیدات رسانه‌ای حوزه مسجد) حضور داشتند و به بیان نکاتی در خصوص فعالیت دستگاه خود پرداختند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما