امروز دوشنبه  ۳ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

در دیدار معاون برون مرزی رسانه ملی با سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید شد:
در دیدار معاون برون مرزی رسانه ملی با سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید شد:

استفاده از ابزار رسانه‌ های بین المللی موجب افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی

۱۳۹۹/۰۸/۲۸- ۱۶:۰۹
معاون برون مرزی رسانه ملی در دیدار با سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بر لزوم تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی از طریق ابزار رسانه‌ های بین المللی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما در جلسه ای با سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ضمن تشریح فعالیت و کارکرد شبکه‌ ها و رادیوهای معاونت برون مرزی صداوسیما، این دیدار را گامی جدید و قوی برای ادامه همکاری متقابل دستگاه سیاست خارجی با رسانه‌ های بین المللی صداوسیما دانست و گفت: باوجود تأسیس شبکه‌های مختلف در این معاونت، در حوزه بین‌ المللی هنوز هم کارهای انجام‌ نشده زیادی داریم.
وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز نتوانستیم در خیلی از حوزه‌ ها، به طور جدی وارد شویم گفت: رسانه‌های مقابل ما، هجوم گسترده رسانه‌ای را علیه ما به راه انداخته‌ اند و روز به روز شبکه‌ ها، فرمت ها، قالب ها و گفتمان‌ هایی جدید را علیه جمهوری اسلامی‌ شکل می دهند. جبلی افزود: در این فضای رقابتی، آن چیزی که می تواند به ما کمک کند که در رقابت با این رسانه‌ ها عقب نمانیم، محتوا و پیام خاص ما است. یعنی اگر پیام انقلاب اسلامی نبود، ما یک روز هم نمی توانستیم در این عرصه رقابت، حتی امیدوار به باقی ماندن باشیم.
معاون برون مرزی صداوسیما با تأکید بر اینکه وقتی پیام و محتوای ما در قالب صحیح، منسجم و هماهنگ ارائه شود، می توانیم خیلی از مشکلات خود را در مقابل تعدد رسانه‌ های طرف مقابل جبران کنیم گفت:این سیاست‌گذاری در مجموعه معاونت برون مرزی صداوسیما به صورت بسیار دقیق دنبال می‌شود. وی افزود: در این زمینه، با تعامل و همفکری که با دستگاه‌ های مرتبط با حوزه سیاست خارجی و در راس آن‌ ها، وزارت امور خارجه داریم، این انسجام و هماهنگی باید بیشتر شود و قدرت نرم جمهوری اسلامی از طریق ابزار رسانه‌ های بین المللی افزایش یابد.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار ضمن بازدید از شبکه‌ های پرس تی وی و هیسپان تی وی عنوان کرد: قدرت معنایی انقلاب و قدرت معنایی جمهوری اسلامی ایران مزیت ما است. وقتی از بیرون نگاهی می‌ کنیم، رسانه‌ های برون مرزی صداوسیما ستون مهم این قدرت معنایی در رساندن پیام های درست انقلاب هستند. وی افزود: وزارت خارجه نهادی حاکمیتی است و روابط خود را نیز با نهادهای حاکمیتی تنظیم می‌کند. خطیب زاده با بیان اینکه به باور ما  صداوسیما یک نهاد حاکمیتی و ملی است گفت: باید با یکدیگر نزدیکی معنایی، فکری و اجرایی داشته باشیم.وی افزود: رسانه‌های برون مرزی صداوسیما در دنیا غریب و تنها هستند و ما باید در این راه تسهیل‌ کننده و کمک‌کننده به آن‌ها باشیم.
محمدحسن حبیب الله زاده مدیرکل دیپلماسی رسانه‌ ای وزارت امور خارجه نیز ضمن تاکید بر اهمیت شبکه‌ های برون مرزی صداسیما، عنوان کرد: صدای رسانه‌ های برون مرزی صداوسیما، صدای انقلاب است.
ما پیام ‎‌رسان دیگری مثل این‌ نداریم که بتوانیم پیام جمهوری اسلامی را به دنیای خارج از ایران منتقل کنیم.
حبیب الله زاده ادامه داد: گزارش هایی که از سفرای خود در کشورهای مختلف دریافت می‌کنیم، نشان می دهند که فعالیت و محتوای شبکه‌ های برون مرزی به دقت در خارج از کشور رصد می‌ شوند و این جای خوشحالی دارد. به عنوان نمونه، در این برهه از زمان که دولت های چپ‌گرا در آمریکای لاتین در حال روی کار آمدن هستند، حیف است که صدای شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی بنا به دلایلی همچون مشکلات بودجه‌ای شنیده نشود. لذا ضروری است همه نهادها در کشور، با هم افزایی و انسجام، به جایی برسند که حرکت رسانه ای ج.ا.ا. در عرصه بین الملل تقویت شود.
در این دیدار که در مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی برگزار شد، مدیران شبکه‌ های پرس تی وی و هیسپان تی وی و برخی مدیران ارشد دیگر حوزه معاونت برون مرزی رسانه ملی نیز حضور داشتند و به بیان دیدگاه‌ ها و نقطه‌ نظرات خود در زمینه همکاری‌ های فیمابین پرداختند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما