امروز چهارشنبه  ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

انتشار پژوهشی تازه در معاونت برون مرزی صدا وسیما؛
انتشار پژوهشی تازه در معاونت برون مرزی صدا وسیما؛

شاخص های حل مسئله فلسطین از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

مشاهده ۱۰۵
۱۳۹۹/۱۱/۰۴- ۱۵:۵۸
تعداد بازدید:105
تازه ترین پژوهش حوزه معاونت برون مرزی صدا وسیما با عنوان «شاخص های حل مسئله فلسطین از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی» منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، انتشار این پژوهش به همت واحد پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی در بهمن ماه 1399 به اتمام رسیده است. پژوهش حاضر به قلم بهنام خسروی نگارش شده و مصدق مصدق پور نظارت علمی آن را برعهده داشته است.

در این پژوهش راهکارها و شاخص های طرح ایران برای حل مسئله فلسطین از منظر مقام معظم رهبری تحت عنوان «طرح همه پرسی ملی در فلسطین» خلاصه شده است. از جمله محورهایی که در این طرح مورد توجه قرار گرفته است می توان به  تبیین دلایل ارائه طرح و تحلیل شاخص همه پرسی و مقاومت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، جایگاه و ارتباط طرح همه پرسی با راهبرد مقاومت، بررسی فرصت های ارائه طرح ایران از جمله: ثبت طرح همه پرسی فلسطین در سازمان ملل متحد، تقویت مقاومت فلسطین از طریق همه پرسی به عنوان آلترناتیوی برای طرح توسعه طلبانه معامله قرن و عادی سازی مناسبات برخی از کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و اجرای طرح برای جلوگیری از توسعه طلبی صهیونیست ها در کشور آرژانتین موسوم به «پاتاگونیا»، بررسی چالش های ارائه طرح از جمله: تلاش رسانه‌های جبهه سلطه برای تحریف طرح و تلاش جبهه عبری-عربی و غربی برای پروژه ایران هراسی و در انتها تبیین مواضع جریان سازش کار عربی و علل بی توجهی آنان اشاره کرد.

پژوهش حاضر که حاصل مصاحبه با 15 نفر از کارشناسان و صاحبنظران مسئله فلسطین و غرب آسیا است، به همراه پیشنهادهای رسانه ای مرتبط تهیه شده است. دانشجویان و علاقمندان به موضوعات پژوهشی در حوزه روابط بین الملل و علوم سیاسی برای دسترسی آسان تر به این پژوهش و سایر عناوین پژوهشی، می توانند به آدرس http://imrl.arc.irib.ir و نیز سایت پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی به آدرس http://arc.irib.ir مراجعه کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما