امروز جمعه  ۱ شهريور ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

مرضیه‌هاشمی در نشست خبری با اصحاب رسانه

دوست دارم صدای آزادیخواهان جهان باشم

مشاهده ۳۲۹
۱۳۹۷/۱۱/۱۴- ۱۲:۵۵
تعداد بازدید:329
مرضیه‌هاشمی در نشست خبری با اصحاب رسانه

دوست دارم صدای آزادیخواهان جهان باشم

مرضیه‌هاشمی خبرنگار ارشد شبکه پرس‌تی‌وی در نشست با اصحاب رسانه‌های داخلی و خارجی گفت: ما باید به کمک آزادیخواهانی برویم که به رسانه‌ها دسترسی ندارند و در سراسر جهان به حمایت از مظلومان برخاسته اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، هاشمی در این نشست که برای بیان ماجرای دستگیری غیرقانونی اش و روند رسیدگی دستگاه قضایی آمریکا و ابعاد و جوانب این رویداد برپا شده بود گفت: حمایت ملت ایران، شبکه برون مرزی، وزارت امور خارجه و حتی مراکز اسلامی و جوانان آمریکایی برایم بسیار ارزشمند بود و از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: برخی از مراکز هستند که به کارهای مسلمانان جنبه سیاسی می‌دهند و نمی‌خواهند مردم صدای خود را به جهانیان و مطبوعات برسانند و این اتفاق برای سیاهپوستان بیشتر می افتد. مرا به همین خاطر بازداشت کردند. من برای دیدن فرزندان و عیادت از برادر بیمارم  به آمریکا رفته بودم و در انجا مشغول ساخت مستندی درباره کشته شدن سیاهپوستی آمریکایی بودم که سر صحنه فیلمبرداری دستگیر شدم.

هاشمی‌با اشاره به اینکه بلافاصله به زندانی در واشنگتن دی سی منتقل شد بیان کرد: زمانی که به زندان رفتم به من توهین شد چرا که حجاب من را زیر سوال بردند. در حالی که اتهامی‌به من وارد نبود. ۱۰ روز به عنوان قانون شاهد اصلی بازداشت بودم.

خبرنگار پرس تی وی درباره این قانون توضیح داد: حدود دو دهه از این قانون استفاده می‌کنند تا سیاهپوستان و مخصوصا مسلمانان  را هدف قرار دهند و به عنوان شاهد اصلی استفاده کنند. دولت آمریکا بر اساس شواهد ساختگی مسلمانان را دستگیر می‌کند و نگه می‌دارد.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها تلاش کردند جزئیات بازداشت من رسانه‌ای نشود، خاطرنشان کرد: دوست دارم در این باره صحبت کنم و جزئیات این بازداشت را بگویم تا علی رغم بسته شدن پرونده ام در آمریکا متوجه شوید آمریکا و دیگر کشورهای غربی با عنوان اسلام هراسی، فاشیست و اتهامات دیگر، مسلمانان را هدف قرار می‌دهد.

هاشمی‌با تاکید بر انگیزه اش از حضور در رسانه گفت: من ژورنالیست هستم و می‌خواهم درباره افرادی بگویم که مثل من نمی‌توانند صدای خود را به گوش جهانیان برسند و آن‌ها را هدف قرار داده‌اند. به همین خاطر است که سیاهپوستان در غرب علیه بازداشت من در مراکز اسلامی‌کمپین راه انداختند و نترسیدند.

 وی یادآور شد: همسر من ایرانی بود و من عاشق مردم و کشور ایران هستم. دلیل این اتفاق که من را هدف قرار دادند تنها عشق من به دین اسلام و ایران بود و نشان داد آنها چه قوانینی علیه سیاهپوستان و مسلمانان دارند و این وظیفه ماست که از حقوق آنها حمایت کنیم.

این فعال رسانه ای با بیان اینکه پوشش رسانه‌ای بازداشت اش در رسانه‌های غربی رنگ و بوی سیاسی داشت ادامه داد: آمریکا از قوانین سو استفاده می‌کند و آن‌ها برنامه ضد ایرانی را دنبال می‌کنند. بعد از آزادی با شبکه سی‌بی‌اس گفتگو کردم و برخلاف رسانه‌های ایران، کسی در آنجا به آن علاقه نشان نداد و رسانه‌های انگلیسی که توسط سرمایه‌داران اداره می‌شوند هم علاقه‌ای به پوشش خبری نداشتند که همه این‌ها نشانه رویکرد اسلام هراسی آنها در غرب بود.

وی با اشاره به  چهل سالگی انقلاب گفت: افتخار می‌کنم مسلمان این انقلاب هستم و اسلام را انتخاب کردم ایران با سیاست های ددمنشانه آمریکایی‌ها مقابله می‌کند. چندین دهه از مقابله ایران با تحریم، جنگ افروزی و سیاست آمریکا می‌گذرد. و ما باید متوجه شدت رفتارهای جنایتکارانه آمریکایی‌ها و وضعیتی که سیاهپوستان و مسلمانان دارند، باشیم. بازداشت من ثابت کرد با کنار گذاشتن اختلافات و ایجاد انسجام می توان به هدف رسید.

هاشمی تصریح کرد: حتما به طور جد از آمریکایی‌ها شکایت قانونی خواهم کرد و با قدرت به کار خودم ادامه می دهم. علی رغم فشارهای رسانه ای غرب من هیچ اتهامی نداشتم و دادگاه آمریکا می‌گفت شما فقط شاهد هستید ولی پرونده ای نبود که شهادت بدهم.

وی ادامه داد: من را به خاطر قانون شاهد اصلی که از سال ۲۰۰۱ تصویب شده، دستگیر کردند این قانون نیست بلکه یک اتفاق نخ نما شده است. این قانون در دولت ترامپ با هدف اشاعه ایران هراسی و محدود کردن مسلمانان وجود دارد در حالی که من گفتم نماینده ایران نیستم و تنها ژورنالیست آمریکایی ام که در ایران کار می‌کنم اما آنها موضوع را سیاسی کرده بودند.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که پس از این چه فعالیتی در ایران خواهد داشت اظهار کرد: برنامه من این است که کار خود را ادامه دهم؛ بنابراین فقط باید متوجه وخامت اوضاع در غرب باشیم و بر غرب فشار وارد کنیم به دلیل هجمه علیه مسلمانان و سیاهپوستان؛ البته شاید از طریق قانونی مسأله خود را پیگیری کنم.

وی با اشاره به خصومت آمریکایی‌ها از زمان انقلاب تاکنون تاکید کرد: در این مدت احترامی از آمریکایی‌ها ندیدم و آن‌ها برخلاف اظهاراتشان، کینه توزانه با ایران مداری و اسلامیت برخورد می‌کنند. من قبول کردم ایران باشم و در ایران کار کنم و یک حامی قوی برای انقلاب اسلامی‌باشم. اما آنها با کسی که از ایران دفاع کند همین رفتار را خواهند داشت.

این خبرنگار تصریح کرد: من به آمریکایی‌ها گفتم با یک شاهد این طور برخورد نمی‌کنند و چرا احضارم کرده اید؟ گفتند شما برای پرواز خطرناک هستید. رفتاری که با من کردند با 98 درصد زندانیان سیاه پوست می‌کنند و سوالم از آمریکایی‌ها این هست که فقط سیاه پوست ها جنایتکارند؟ من پای قصه‌های زندانیان نشستم و متوجه شدم آنها به زور از آنها اقرار به گناه می‌گیرند تا اهداف خودشان را در نظام نژادپرستی عملی کرده، سیاه پوستان را به حاشیه ببرند.

هاشمی در پایان با تاکید بر اینکه رسانه شمشیر دو لبه است و اگر اتفاقی در آمریکا بیافتد آنها با سرعت خبر مورد نظرشان را پخش می‌کنند، اضافه کرد: من دوست دارم بر قدرتی که نسل جوان دارد تاکید کنم. ما باید به کمک کسانی برویم که به رسانه‌ها دسترسی ندارند و نمی توانند صدای خود را به گوش همگان برسانند. آزادیخواهانی که در سراسر جهان به حمایت از مظلومان برخاسته اند مورد هجمه قرار گرفته اند و باید به آنها کمک شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما