امروز يك شنبه  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

عوامل سریال « بچه مهندس2»، در (162)روابط عمومی صدا و سیما

از دهه 60 تا 80 با کودکی و نوجوانی جواد جوادی

مشاهده ۶۸۳
۱۳۹۷/۱۱/۱۷- ۲۱:۲۸
تعداد بازدید:683
عوامل سریال « بچه مهندس2»، در (162)روابط عمومی صدا و سیما

از دهه 60 تا 80 با کودکی و نوجوانی جواد جوادی

به دعوت واحد امور مخاطبان (162) در اداره کل روابط عمومی رسانه ملی ، بازیگران و عوامل تولید سریال «بچه مهندس2» با مخاطبان و بینندگان سریال گفت و گو کردند.

  به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجموعه تلویزیونی «بچه مهندس» درباره شخصیتی به نام جواد جوادی  است که بیننده از کمی‌بعد از تولدش با او و فراز و فرودهای زندگی‌اش در یک مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و در کنار آدم‌هایی با قصه‌های مختلف همراه می‌شود. این سریال که در دومین فصل اش به دوران نوجوانی جواد می‌پردازد، به‌دلیل حضور بازیگران کودک و نوجوان و چالش های پیش روی خانواده‌ها برای دغدغه‌های کودکان توانست نظر مخاطبان را جلب کند. به دلیل همین استقبال بود که عصر هفدهم بهمن به دعوت اداره کل روابط عمومی رسانه ملی، عوامل این سریال با حضور در واحد 162 بدون واسطه با مخاطبان گفت‌و‌گو کردند و به سؤالات آن‌ها پاسخ دادند.

پرویز پورحسینی، سیما تیرانداز، بهاره رهنما، کریم اکبری مبارکه، سوگل طهماسبی، عباس جمشیدی‌فر، سیاوش چراغی‌پور و مانی رحمانی به همراه علی غفاری کارگردان و حسن وارسته نویسنده سریال مهمانان اداره کل روابط عمومی‌بودند.

علی غفاری کارگردان این سریال گفت: از ابتدا قرار بود شخصیت جواد در سه مقطع به نمایش دربیاید و فصل سوم زمان ثمردهی این سریال است که اکنون در حال نگارش و پیش تولید آن هستیم.

وی با اشاره به بازخورد مثبت سریال از سوی مخاطبان افزود: از همان فصل اول مخاطب با ما همراه شد و به دلیل قصه ای که می توانست خانواده را درگیر کند مشتاقان زیادی داستان جواد را دنبال می‌کردند.

کارگردان «بچه مهندس2» گفت: امروز یکی از بهترین روزهای زندگی ام است و وقتی مخاطبان سریال از من می خواستند که جوانی جواد را هم بسازم حس می‌کردم که انتخابم درست بوده است.

غفاری تاکید کرد: ساخت سریال برای رده سنی نوجوانان محدودیت‌هایی دارد و نیازمند حضور کارشناسان است اما متاسفانه کارشناسان و متولیان بهزیستی همکاری خوبی با ما نکردند و ما به اکتفای تحقیقات میدانی این سریال را ساختیم که خوشبختانه موفق شدیم و به صراحت می‌گویم که تاکنون سریالی با این محتوا برای نوجوانان ساخته نشده است و از زاویه‌ای که ما به آن نگاه کردیم، به آن پرداخته نشده است.

حسن وارسته نویسنده فصل دوم «بچه مهندس» نیز با تاکید بر این نکته که فیلمنامه این سریال را بر اساس مبانی روانشناختی و آموزه‌های دینی نوشته است، درباره حواشی مربوط به این مجموعه گفت: ۸۰ درصد از تماشاگران ما از قصه این سریال راضی بودند،این حرف نیازی به اثبات ندارد چرا که امروز همه مخاطبان 162 از فیلمنامه تعریف می‌کردند.

وی افزود: طبیعی است که هر اثری منتقدین خود را دارد و اتفاقا این چالش ها به ما کمک می‌کند تا در فصل بعدی روی نکاتی بیشتر تکیه کنیم.

وارسته تاکید کرد: عده ای ما را متهم کرده‌اند که فیلمنامه در تایید کودک‌همسری نوشته شده است.در حالی که انها بدون اینکه سریال را کامل ببینند فقط برای جذب فالوور در فضای مجازی هیاهو کردند.

 نویسنده «بچه مهندس2»  گفت: سریال ما بیشتر به بحث هویت نوجوانان می‌پردازد. در این سریال نوجوان ما که جواد نام دارد، اگر معقول هم باشد، به هر حال دارای هیجاناتی است که باید آن را رد کند؛ بنابراین دچار مخاطرات می‌شود. درگیری، یکدندگی، لجبازی جزو مختصات روحی نوجوانان است و ما در مقابل این رفتارها راهکارها را هم نشان دادیم.

پرویز پورحسینی بازیگر سریال عنوان کرد: به دام موجی افتاده‌ایم که دعوای آنها با ما نیست بلکه دعوای آنها با صدا و سیما است. هر دو جناح مشکل دارند و هر کسی با صداو سیما کار می‌کند چک اول را می‌خورد، بعداً می‌فهمند که نادیده قضاوت کرده‌اند.

سیما تیرانداز بازیگر نقش ژاله که با استقبال مخاطبان روبرو شده بود با حوصله به نظرات آنها پاسخ می داد. وی درباره این نقش گفت: به دلیل اعتمادی که به کارگردان داشتم بدون اینکه تمام فیلمنامه را بخوانم آن را پذیرفتم. 

وی افزود: نظر کارگردان این بود که این قصه نیاز به یک رابین هود خانم دارد و من باید نقش این ناجی را برای جواد بازی می‌کردم.و از این بابت این نقش را خیلی دوست دارم.

بازیگر نقش ژاله تاکید کرد: امیدوارم رسانه ملی از هنرمندان و بازیگرانش حمایت کند. صداوسیما باید پشت هنرمندان باشد و اگر چالشی بوجود می آید او هم پاسخگو باشد.

کریم اکبری مبارکه با اشاره به میزان استقبال مخاطبان از این سریال گفت: من با وسیله نقلیه عمومی در شهر رفت و آمد می‌کنم و هر روز مخاطبان سریال را می‌بینم. تقریبا همه از من می‌پرسند که آیا این سریال ادامه دارد یا نه؟ و  یا از سرنوشت جواد می‌پرسند. همه اینها نشانه علاقه مخاطبان به این سریال است.

وی افزود: هرچند ابتدا به نظر می آمد که صورت زخمی‌شخصیت منفی دارد اما در فصل دوم مخاطب با روحیه مثبت این شخصیت آشنا شد و امروز بسیاری از مخاطبان برنامه از من به خاطر این نقش تشکر می‌کردند.

مانی رحمانی بازیگر نقش جواد در نوجوانی نیز گفت: جواد پسری مودب و ارام است ولی در سنی است که نمی تواند کنجکاوی اش را از سرنوشت اش پنهان کند و مانند همه بچه‌های بی سرپرست به دنبال هویت خودش است.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان از نقش جواد تاکید کرد: این اولین کار بلند تلویزیونی من است و خوشحالم که مخاطب با علاقه سریال را دنبال کرده است و دوست دارد فصل سوم آن هم ساخته شود.

سوگل طهماسبی بازیگر نقش خاله زینب که یکی از پرستارهای پرورشگاه است درباره این نقش گفت: خاله زینب یکی از دخترهای مهربان و خانواده دوست است و ما یک قصه عاشقانه را در زندگی او می‌بینیم.

وی این روز را یکی از بهترین اتفاقات دوران بازیگری اش دانست و گفت: تجربه شنیدن صدای مخاطبان و تشکر آنها از عوامل خاطره خوبی برای من بود و تاثیر زیادی در روحیه ام داشت .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما