امروز چهارشنبه  ۲ مرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

رادیو دری همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) در تهران هم قابل دریافت است

مشاهده ۲۰۹
۱۳۹۷/۱۲/۰۴- ۱۴:۰۸

رادیو دری همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) در تهران هم قابل دریافت است

هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شهروندان استان تهران و مهاجران افغانستانی مقیم پایتخت می‌توانند برنامه‌های رادیویی تهیه شده برای مخاطبان همسایه شرقی کشورمان را از رادیو دری معاونت برون‎مرزی و از طریق موج اف ام دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علاوه بر افزایش دو ساعته مجموع پخش برنامه‌ها، هم‌ز‌مان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شهروندان استان تهران و مهاجران افغانستانی مقیم این شهر می‌توانند برنامه‌های رادیویی تهیه شده برای مخاطبان همسایه شرقی کشورمان را از رادیو دری معاونت برون‌مرزی صداوسیما و از طریق موج اف ام دریافت کنند.

پخش آزمایشی رادیو دری معاونت برون مرزی بر روی موج اف ام ((FM از تاریخ 22 بهمن 97 همزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی آغاز شده و قرار است در تاریخ 7 اسفند، به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) به صورت رسمی افتتاح شود.

این اقدام با هدف نشر ویژگی‌های مشترک تمدنی، فرهنگی و ادبی و زبانی میان جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، پوشش اخبار مربوط به جغرافیایی تمدنی همسایه شرقی با توجه به اهمیت رابطه فرهنگی و دینی میان ایران و افغانستان و ایجاد همدلی بیشتر با مردم افغانستان صورت گرفته است.

گستره امواج رادیو دری تا پیش ازاین از طریق موج کوتاه در سراسر افغانستان قابل دریافت بود و چهار ولایت شمالی این کشور همچون بلخ، قندوز، بدخشان ، تهار و شهر کابل از طریق موج اف ام برنامه‌های رادیو دری را می‌شنوند و پوشش داخلی رادیو دری معاونت برون مرزی رسانه ملی از طریق دستگاه‌های دیجیتال خانگی (ستاپ باکس) در استان خراسان رضوی نیز قابل دریافت است.

رادیو دری از 22 بهمن از ساعت 13:50 تا 15:50 هر روز برای استان تهران از طریق موج اف ام با تاکید بر موضوعات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و وجوه مشترک فرهنگی برنامه پخش می‌کند.

بیش از 700 هزار نفر فارسی زبان متکلم به لهجه دری در استان تهران سکونت دارند.رادیو دری معاونت برون مرزی 13 ساعت پخش روزانه و 12 ساعت هم برنامه تولیدی دارد که با پخش دو ساعت برنامه موج اف ام استان تهران، پخش روزانه آن به 15 ساعت در روز افزایش می‌یابد.

رادیو دری معاونت برون مرزی با توجه به رسالت رسانه‌ای خود همچنین در مناسبت‌های تقویمی‌ با تهیه و تدارک ویژه برنامه‌هایی، احیاگر مناسبت‌های ملی و برجسته‌سازی وجوه مشترک تمدنی میان ایران و افغانستان و تببین رسالت انقلابی و رسانه‌ای خود است. این رادیو همچنین علاوه بر حضور موثر و فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، سایت خبری ویژه ای دارد که برنامه‌های خود را در این سایت بارگذاری می‌کند و مخاطبان می‎توانند برنامه‌های این رادیو را از طریق وب سایت « پارس تودی» دنبال کنند.

رادیو دری معاونت برون مرزی با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و جهاد افغانستان راه‌اندازی شده است و طی 4 دهه فعالیت خود، همگام و همراه با مردم افغانستان و رنج‎ها و محنت‎هایی که مردم مسلمان و غیور همسایه شرقی جمهوری اسلامی ایران داشته‎اند، همراه بوده است.

مقر اصلی رادیو دری معاونت برون مرزی صداوسیما در استان خراسان رضوی و در شهر مشهد مقدس است و هم‌اکنون از ساعت 5:50 بامداد تا 18:50 هر روز برنامه پخش می‌کند.

پخش برنامه‌های آزمایشی این بخش از برنامه‌های رادیو از طریق موج «اف ام» ردی99.5در تهران از ساعت 13:50 تا 15:50 نیز قابل شنیدن است.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما