امروز سه شنبه  ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تهیه کنندگان رادیو
تهیه کنندگان رادیو

جشنواره رادیو انگیزه‌ای برای انتقال درست پیام

مشاهده ۵۱۳
۱۳۹۷/۱۲/۱۱- ۱۱:۱۲
تعداد بازدید:513
جشنواره بین‌المللی رادیو زمینه ای را ایجاد می‌کند تا به واسطه آن، ایجاد انگیزه و انتقال صحیح پیام در قالب‌های متفاوت برای همه افراد به ویژه مخاطبان خوشایند باشد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سارا شریفی از تهیه‌کنندگانی که موفق به شرکت در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو شده است، گفت: جشنواره بین‌المللی رادیو زمینه ای را ایجاد می‌کند تا به واسطه آن، ایجاد انگیزه و انتقال صحیح پیام در قالب‌های متفاوت برای همه افراد به ویژه مخاطبان خوشایند باشد. از سویی در کنار شور و هیجان موجود در این رویداد، باید برای برنامه‌های روزانه هم به همان مقدار وارد عمل شویم تا با دقت بیشتر، کیفت برنامه‌های معمول را نیز افزایش دهیم. در این جشنواره وقتی اثری پذیرفته شد، به صورت عمومی نیز باید در اختیار مردم قرار گیرد تا آنها هم از جزئیات و نقاط قوت آن مطلع شوند. به عنوان برنامه ساز وقتی که صحبت از گردهمایی بین‌المللی می‌شود، تداعی‌گر حسی بسیار خوب و منحصر به فرد است و این حس زمانی تشدید می‌شود که از سایر کشورها نیز فعالان رادیو دور هم جمع شوند تا از این رسانه سخن بگویند. در این حالت می‌توان گفت که رادیو همیشه زنده، پر توان و در حال حرکت است. حضور این دسته از افراد باعث تقویت بینش و تفکر برنامه‌سازان داخلی خواهد شد و آنها با فرم‌های مختلف انتقال پیام و سبک‌های برنامه‌سازی در سایر کشورهای دنیا بیبشتر آشنا می‌شوند. زمانی که کاری مبتنی بر تحقیق و پژوهش صحیح صورت می‌گیرد، روند تولید به نحو ایده آل جلو می‌رود و اگر مقالات علمی ارائه شده به این رویداد، به راحتی در اختیار برنامه سازان قرار گیرد، بر اساس قدرت تجزیه و تحلیل بالای برنامه‌سازان، می تواند از سوی آنها تحلیل شود. وی افزود: همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی مبتنی بر این مقالات و منابع برای برنامه‌سازان بسیار مفید است. هدایت برنامه‌سازان به پایگاهی که مقالات و اطلاعات جمع آوری شده در اجلاس جهانی صدا تجمیع شده باشد، در کنار برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی پیوسته، می‌تواند نتایج بسیار پرباری به همراه داشته باشد. 

سحر مستدام، دیگر شرکت‌کننده در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو درباره این رویداد مهم گفت: توجه بیشتر به جوان‌ها و جوان‌گرایی، در کنار حمایت از آنان می تواند تاثیر مثبتی بر جشنواره بین‌المللی رادیو بگذارد. این رویداد ملی برای جلوه‌گری هر چه بیشتر برنامه‌سازان است، زیرا در حقیقت مسابقه و رقابتی سازنده صورت می‌گیرد تا از بین بهترین‌های شرکت داده شده، انتخاب انجام شود. وی افزود: شرکت کردن برنامه سازان خارجی از سایر کشورها در جشنواره بین المللی رادیو، می‌تواند باعث وسعت دید برنامه سازان شود. استفاده از موضوعات مختلف، بخش‌های گوناگون و جنبه‌های متنوع در جشنواره بین‌المللی رادیو باعث می‌شود که پویایی خاصی، هم راستا با برگزاری آن به وجود آید. اگر شرایطی بتوان ایجاد کرد تا افرادی که در جشنواره بین المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا دارای ایده هستند بتوانند به صورت مستقیم کار علمی خود را مطرح و در اختیار شرکت‌کننده‌ها قرار بدهند، مفاهیم به نحو قابل قبولی منتقل می‌شود. کسانی که مسئولیت ارزیابی برنامه‌های وارد شده به جشنواره رادیو را دارند، می‌توانند نظرات مهمی درخصوص انطباق مقاله‌های ارسال شده با برنامه‌سازی داشته باشند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
اخبار مرتبط

امتیاز شما