امروز سه شنبه  ۲۶ شهريور ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

داوود میرباقری تاکید کرد:

امکان ساخت سریال «سلمان فارسی» کمتر از 5 سال

مشاهده ۳۷۹
۱۳۹۷/۱۲/۱۱- ۱۳:۴۲
تعداد بازدید:379
داوود میرباقری تاکید کرد:

امکان ساخت سریال «سلمان فارسی» کمتر از 5 سال

کارگردان سریال «سلمان فارسی» گفت: عظمت و پیچیدگی‌های ساخت سریال «سلمان فارسی» در مقایسه با «مختارنامه» سه برابر است و اگر حمایت و پشتیبانی لازم صورت پذیرد، آن را در کمتر از 5 سال خواهیم ساخت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، داوود میرباقری کارگردان مجموعه «سلمان فارسی» با اشاره به اینکه یک ماه‎ونیم است کارگاه‌های پیش تولید این مجموعه فعال شده است، گفت: قرار است شهر باستانی تیسفون، پایتخت دولت ساسانیان منطبق بر زمان کودکی تا نوجوانی سلمان در ایران را بسازیم.
وی ادامه داد: اصلی‎ترین مرحله پیش تولید، ساخت این شهرک است، که امید داریم در اوایل سال 98 ساخت آن را شروع کنیم.
زندگی سلمان در سه دوره می‎گذرد؛ بخش کودکی تا نوجوانی که در ایران است و در دوره ساسانی، اما عمده ترین لوکیشن‌ها در تیسفون و جی است و بعد مهاجرت سلمان که دوره طولانی از عمرش را در امپراطوری بیزانس روم شرقی است.

سلمان در مناطق مختلف ساکن بوده است، از کلیسایی به کلیسای دیگر و از دیری به دیر دیگر و از استادی به نزد استادی دیگر رفته و تلمذ کرده است.
فصل سوم هم در دوران صدر اسلام و عربستان و حجاز و سرزمین مکه و مدینه است. کارگردان «سلمان فارسی» اظهار داشت: ما از بخش میانی زندگی سلمان کار تولید را شروع می‌کنیم، عمده‌ترین بخش های ضروری برای فیلم‎نامه در سفرهای پژوهشی که داشتیم تقریبا آماده است و در شهرک سینمایی یا اماکن باستانی که سالم مانده و با اندکی دستکاری قابل استفاده است. گفتنی است: عمده بخش بیزانس را در خارج از کشور تصویربرداری خواهیم کرد.

کارگردان سریال مختارنامه، با اشاره به اینکه برای نوشتن فیلم‎نامه این مجموعه 20 سال فکر و پژوهش کرده است، افزود: هنوز نمی‎توانم درباره کار خودم اظهارنظر قطعی بکنم، از نظر دوستان کار شروع شده ولی تا به یک حد تناسبی برسد، نمی‎توانم اظهار نظر قطعی بکنم، دوره طولانی از عمرم را راجع به سلمان پژوهش کردم که وقت زیادی از من گرفت، سعی کردم در نهایت ظرافت و دقت و به شکل دراماتیکی اتفاقات را روایت کنم، دیگر بقیه‎اش انشاءالله منوط به کمک عوامل تولید است. میرباقری مجموعه «سلمان» را یک پروژه بزرگ دانست و افزود: اگر بخواهیم این مجموعه را با سریال «مختار» قیاس شکلی بکنیم، 3 برابر زمان لازم دارد، چون در «مختار» با یک جغرافیا و یک منطقه عربی سر وکار داشتیم. اینجا یک منطقه است به اسم ایران که تاکنون فیلمی مربوط به دوره ساسانی و تمدن قبل از اسلام نداشته‎ایم، از این رو برای ساخت این سریال باید از صفر تا صد کار را خود برعهده بگیریم. این کار به خودی خود یک پروژه کامل است و یک پروژه هم بیزانس که قلمرو بسیار وسیعی از اورشلیم و بیت المقدس شروع می‌شود، از ترکیه امروز یعنی همه این کشورهای حدفاصل را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: در سه فصل زندگی سلمان فصل میانی آن در کشورهای ترکیه، ارمنستان و مراکش ضبط می‌شود، در ارمنستان کلیساهای و دیرهای خیلی خوبی را دیده ایم، مراکش لوکیشن‌های بیزانس و شهرک سینمایی خوبی دارد، بخش سرزمین حجاز به اندازه سریال «مختار» است و یک شهرک کامل احتیاج دارد، خوشبختانه در این حوزه قبلا کار کرده‎ایم، در حوزه تاریخ اسلام نسبتا سرمایه‎گذاری خوبی انجام شده است، با مقداری بازسازی و اصلاح می‎توانیم از این لوکیشن‌ها دوباره استفاده کنیم.
کارگردان مجموعه «امام علی(ع)»، زمان تقریبی پایان تصویربردای «سلمان» را 5 سال دانست و افزود: نسبت به زمانی که سریال های «مختارنامه» و «امام علی (ع)» را ساختیم، هم تجربه بیشتر و هم نیروی انسانی مجرب‎تری داریم، من به دوستانم در سیما فیلم گفتم اگر پشتیبانی و حمایت خوبی بشود، می‎توانیم زمان تولید را کوتاه‎ه تر کنیم، می‎توانیم کاری که یک ماه وقت می‌گیرد را در ده روزه انجام بدهیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما