امروز جمعه  ۹ اسفند ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

رئیس رسانه ملی :
رئیس رسانه ملی :

جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند رسانه ملی را برای انجام مأموریت‌هایش توانمند کند دانشگاه صداوسیما است

مشاهده ۵۸۴
۱۳۹۷/۱۲/۱۹- ۰۸:۲۰
تعداد بازدید:584
رئیس رسانه ملی در نشست هیأت امنای دانشگاه صداوسیما با تأکید بر اینکه در دور جدید ریاست سازمان جذب نیرو با نخبه گرایی همراه است گفت: جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند سازمان را برای انجام مأموریت‌هایش توانا کند دانشگاه صداوسیما است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  دکتر علی عسکری در این نشست با اشاره به تأکید رهبرمعظم انقلاب در اهمیت این دانشگاه گفت: درصورتیکه دانشگاه صداوسیما در تراز علمی و جایگاه اصلی‌اش قرار بگیرد حساس‌ترین و مهمترین بخش صداوسیما خواهد بود.
وی افزود: دانشگاه صداوسیما باید در جایگاهی قرار گیرد که نیروهای تراز بالا و سرداران رسانه‌ای برای رسانه ملی جمهوری اسلامی تربیت کند. وی بالابردن سطح علمی این دانشگاه را لازمه ایفای نقش دانشگاه در زمینه تربیت نیروهای توانمند رسانه‌ای دانست و گفت: در این خصوص دانشگاه صداوسیما باید هم استادان و هم دانشجویان سرآمدی داشته باشد که هم از نظر علمی و فنی و هم از نظر ایمانی و انقلابی در تراز بالایی باشند تا این دانشگاه در چرخه تربیت نیروهایی توانمند توفیق یابد.
وی از رسانه ملی به عنوان جایگاه بهترین‌ها یاد و تأکید کرد جذب دانشجو باید از سال‌های تحصیلی دانش‌اموزی آغاز شود و دانش‌اموزان را برای تلاش به تحصیل در این دانشگاه ترغیب کند.
رئیس رسانه ملی دعوت از ریاست دانشگاه صداوسیما برای حضور در شورای معاونان رسانه ملی راهبردی برای تعامل با معاونت‌های سازمان و بالا بردن جایگاه دانشگاه دانست. دکترعلی عسکری بر اهمیت تولیدات دانشجویی تأکید کرد و با بیان اینکه تولید دانشجویی جمع‌الجمع همه مهارت‌ها و درس‌ها است از بالا بردن بودجه تولیدات دانشجویی و ارتقای جشنواره تولیدات دانشجویی خبر داد.
رئیس رسانه ملی همچنین بر تکمیل اتاق خبر دانشجویی تأکید کرد و از اهمیت تولید علوم بومی و بر پایه اسلام سخن گفت.
دکترعلی عسکری  با بیان اینکه مقالات دانشگاه باید بر مدار واقعیات و رسانه و تجربیات میدانی باشد گفت: بودجه تحقیق و نگارش کتاب محدودیتی ندارد و سازمان به طور کامل پشتیبانی آن را برعهده می‌گیرد. وی در خصوص به کارگیری  فارغ‌التحصیلان دانشگاه نیز تأکید کرد: فقط آنهایی برای اشتغال در رسانه ملی به کار گرفته می‌شوند که در این ارزیابی ترازی بالای 50 درصد نسبت به دیگران کسب کننداز برترین‌ها باشند. وی افزود در ارزیابی برترین‌ها باید به طور جدی و سختگیرانه عمل شود.
رئیس رسانه ملی با تأکید بر اهمیت دانشکده هنرهای دیجیتال گفت: برای همگام شدن با دانش روز دنیا باید به عرصه‌های جدید فنآوری نوین رسانه‌ای وارد شد.
دکتر اسفندیاری نیز در این نشست باارائه گزارشی از روند تحولات این دانشگاه در دو سال اخیر راه ندازی سامانه گلستان ، الکترونیکی شدن تمام فرآیندهای آموزشی، تحولاتی در نظام پذیرش دانشجو، تدوین آیین نامه‌های پژوهشی اعطای تسهیلات به دانشجویان، ارائه مقالات به جشنواره‌های معاونت توسعه و فنآوری و... را از جمله اقدامات دانشگاه در دور جدید فعالیت برشمرد.
در این جلسه اعضای هیئت امنا در سخنان جداگانه‌ای از تلاش‌ها رئیس و معاون دانشگاه و به ویژه توجه دکتر علی عسکری رئیس صداوسیما به این دانشگاه تشکر و قدردانی کردند.
اعضای هیئت امنا همچنین خواستار برنامه‌ریزی دقیق و بلند مدت برای تربیت نیروهای متخصص در دانشگاه صداو سیما شدند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما